Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

20 квітня, 1999 - 00:00

Програму залуження та консервації земель розроблено на Кіровоградщині: 226 тисяч гектарів — такою має стати площа під пасовищами, 43 тисячі гектарів деградованих земель підлягають консервації через повну непридатність вигідно їх використовувати. На замовлення 138 господарств області Інститутом землеустрою Української академії аграрних наук уже підготовлено технічну документацію, схеми місцезнаходження ділянок, що підлягають залуженню. Програма викликана реальним станом славнозвісних колись кіровоградських чорноземів. Адже вміст гумусу в них зменшився на 10 — 15 відсотків. Унаслідок інтенсивного, зокрема в 60-ті роки, розорювання схилів значно прискорилися ерозійні процеси, які охопили, за даними фахівців, майже половину площ ріллі. У результаті лише минулого року поголів'я великої рогатої худоби в господарствах області зменшилося більше ніж удвічі. Усе це змушує вилучати з обробітку частину орних земель, щоб уже найближчим часом збільшити поголів'я худоби і підвищити родючість грунтів. За підрахунками фахівців, на проведення повного меліоративного комплексу на гектарній площі планується витратити до 400 гривень. Віталій ЛЮБАРЕЦЬКИЙ

Хитрість «Посейдона» не врятувала

Вибравши собі в партнери одну грецьку фірму, керівник малого приватного підприємства «Посейдон» В.Колесник уклав з нею діловий контракт на постачання продуктів харчування на загальну суму 150 тис. доларів. Не порушуючи умови контракту, греки своєчасно відправили луганському клієнтові товар, сподіваючись на таку ж взаємність. Але, як виявилося, порядність не була основною рисою керівника «Посейдона». Він не став сплачувати митний збір за вантаж при перетині кордону, який дорівнював 125 тис. доларів. Домовившись з митниками, Колесник оформив вантаж як транзитний. Зібравши всі необхідні для цього документи й начіплявши на товар нові ярлики, провів його до Волгограда. Через два кілометри три завантажених КамАЗи повернули в бік Луганська й через деякий час скинули вантаж на території колишньої луганської овочевої бази. Грекам же заповзятливий керівник зі скорботою повідомив, що вантаж нібито загубився в дорозі. Зарубіжний партнер просто так справу не залишив і звернувся по допомогу до органів внутрішніх справ Луганська. Слідство незабаром привело на склад, де було виявлено залишки грецького товару. Як виявилося, фірма «Посейдон», по суті, жила за рахунок всіляких махінацій і обману зарубіжних партнерів. Алла АНТИПОВА, «День»

Благодійна акція як підтримка ветеранів

8 травня в Україні пройде благодійна акція «Ура! Перемога!», організатором якої виступить ЗАТ «Таврійські ігри».

Як поінформував на прес-конференції в агентстві УНІАН президент ЗАТ «Таврійські ігри» Микола Баграєв, акція, яка пройде під гаслом допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни, матиме яскраво виражений антивоєнний характер і «має бути актуальною під час військової агресії в Югославії». Кожен учасник акції отримає анкету, в якій зможе висловитися проти війни. Анкети будуть передані в Представництво ООН у Києві. Всі кошти, отримані від акції, буде передано Центральному військовому клінічному госпіталю Міністерства оборони України.

Як зазначив начальник Центрального військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України, генерал-майор медичної служби Михайло Бойчак, щодня госпіталь приймає близько 80-100 ветеранів війни, а щорічно проходить стаціонарне лікування понад 2 тис. учасників Великої Вітчизняної війни та інших військових конфліктів. Надання медичної допомоги нині дуже дороге, тому допомога від акції розглядається як суттєва підтримка учасників війни.

Пенсію за жовтень, можливо, видадуть у квітні

Пенсіонери залишалися на Рівненщині однією з небагато соціальних груп, яка стабільно отримувала «живi грошi». Для області, де вже майже не залишилося ритмічно працюючих підприємств, здатних вчасно розраховуватися зі своїми працівниками, — пенсії їхнiх батьків і матерів мають особливо велике значення. Однак за останні роки становище з виплатою пенсій на Рівненщині істотно погіршало. Без затримок її отримують лише пенсіонери, що проживають у обласному центрі й місті атомників — Кузнецовську. У області, за офіційними даними, заборгованість перед пенсіонерами становить п'ятдесят мільйонів гривень. Наприклад, для виплати всіх пенсій за квітень необхідно вісімнадцять мільйонів гривень. Деякі немолоді мешканці області не отримали ще пенсій за жовтень минулого року. Усього ж за три останніх місяці 1998 року рівненським пенсіонерам було недоплачено біля п'ятнадцяти мільйонів гривень. Надії на те, що вже найближчим часом вдасться істотно скоротити заборгованість перед пенсіонерами, схоже, ніхто не має, і обласний пенсійний фонд більше покладається на виплату пенсій продуктами харчування й товарами. Тільки з початку року таким чином було «виплачено» майже шість мільйонів гривень. Володимир КОНЄВ, «День»

Вівці та кози — єдина надія Закарпаття

За перший квартал поточного року в Закарпатті різко збільшився падіж великої рогатої худоби — на 75 відсотків. Менше гинуть (8%) свині, а вівці та кози вселяють надію — падіж зменшився на 10%. Через те на 1 квітня в сільськогосподарських підприємствах, включаючи підсобні, державні та кооперативні господарства, чисельність поголів'я великої рогатої худоби зменшилася проти 1 квітня 1998 року на 16,9%, зокрема корів — на 14,5%, овець та кіз — на 29,3%, птиці — на 12,1%. Тому й не дивно, що за перший квартал 1999 року від усіх категорій господарств заготівельним організаціям, переробним підприємствам та безпосередньо споживачам за прямими зв'язками надійшло 454 тонни м'яса в живій вазі, 274 тонни молока та молокопродуктів, 41 тис. яєць, що порівняно з відповідним періодом минулого року менше, відповідно, на 31,47% та 99%. Лишається надія лише на активність пересічного закарпатця, адже в особистих підсобних господарствах, включаючи фермерів, наперекір усьому збільшилася чисельність усіх видів худоби, крім свиней, овець і кіз, на яких хочуть «виїхати» колективні сільгосппідприємства. Василь ЗУБАЧ, «День»

Франція очима українця

У Спілці архітекторів експонується виставка робіт Владислава Мельника. Колись в юності архітектор Владислав Мельник самостійно вивчив французьку мову. І, будучи викладачем КІБІ, уклав контракт із міністерством освіти Алжиру на навчання студентів. Згодом Владислав Іванович готував зодчих у Республіці Малі. При цьому він увесь час числився викладачем КІБІ. Повернувшись до Києва, мандрівник, крім основної роботи, продовжував міжнародні контакти, опікував молодого французького князя Сержа Волконського. А тут якраз французькі сім'ї запросили українських дітей на оздоровлення, й кандидат архітектури відправився з дітлахами перекладачем. За кілька поїздок народилася ціла колекція малярських робіт і малюнків. Та й який художник утримався б від спокуси відобразити церкву IV століття або фортецю, де бував Наполеон! Ніна СОТНИК, «День»

Газета: 
Рубрика: