Одного з липневих днів у Головне відділення Ощадбанку по м. Києву і Київській області для одержання грошей через банкомат зайшло двоє громадян (із відомих причин прізвища не розголошуються), які, не маючи при собі документів, заявили про те, що забули PIN KOD своєї магнітної пластикової картки і попросили допомогти їм одержати в банкоматі готівку. Це одразу ж насторожило охоронника відділу банківської безпеки. Для подальшого з'ясування суті справи він супроводив підозрілих «клієнтів» до віконця з обслуговування пластикових карток, де і встановили, що пред'явлена прибульцями картка є в списку загублених або украдених. Працівники відділу банківської безпеки затримали шахрая і його спільника, передавши їх згодом викликаним працівникам міліції. Як показала подальша перевірка, затримані особи причетні до здійснення низки інших правопорушень і злочинних діянь, а один із них перебуває в розшуку за раніше здійснений злочин.
Прес-служба Ощадбанку України радить власникам пластикових карток: якщо ви раптом виявите, що ваша картка загублена або украдена, терміново зв'яжіться з банком, який вам її видав. Картка буде занесена в stop-list (спеціальний список, що розсилається в пункти прийому карток, в який потрапляють номери украдених або загублених карток), що має запобігти можливості її використання.
Соя корисна, особливо, коли немає м'яса
Днями в обласному центрі стандартизації, метрології і сертифікації відбулася незвичайна презентація: презентували продукти із сої, вироблені експериментальним цехом асоціації «Луганськмолпром». Дегустували їх головні лікарі лікувально-профілактичних закладів міста, які добре знають, що використання в раціоні легкозасвоюваного білку, що міститься в цьому продукті, дуже корисне дітям, а також під час дієтотерапії цукрового діабету, ожирінні тощо. Як засвідчив досвід 2-ї і 4-ї луганських міських лікарень, харчування хворих із застосуванням соєвих препаратів не тільки корисне, але й економічно вигідне. Президент асоціації «Луганськмолпром» В.Павлицька повідомила, що завдяки співпраці із краснодарськими переробниками сої нині фахівці луганського підприємства вже освоїли технологію шести найменувань соєвих продуктів і незабаром буде впроваджено у виробництво ще стільки ж найменувань. Серед них — майонез із сої, сир тофу, хлібобулочні вироби та ін. Спільно з управлінням охорони здоров'я Луганської міськради розроблено спеціальну програму для застосування соєпродуктів у медицині. В області розширено площі посівів цієї цінної культури до 380 га. Алла АНТИПОВА, «День»
Луганським підприємцям обіцяно дерегуляцію
Різних перевірок, на які такі щедрі останнім часом контрольні органи, в Луганській області стане менше. Принаймні так пообіцяв глава облдержадміністрації, підписавши відповідне розпорядження. Відтепер планові перевірки діяльності кожного суб'єкта підприємницької діяльності державними контрольними органами мають проводитися не частіше як один раз на рік. Згідно з підписаним документом, позачергові перевірки можливі тільки як виняток, коли є реальні докази порушень законодавства. У зв'язку із цим суб'єктам господарювання всіх форм власності рекомендовано в разі безпідставних і частих перевірок інформувати керівників Головного управління економіки і власності облдержадміністрації і Державної податкової адміністрації. Підприємці, з якими вдалося поговорити кореспондентові «Дня», це розпорядження зустріли насторожено, особливої радості не виявляють, пояснюючи це тим, що виконати волю керівника області буде вельми складно. Кому з «контрольників» захочеться відмовитися від смачної частини пирога? Алла АНТИПОВА, «День»
СНІД стає хворобою немовлят
Криворізьким центром профілактики та боротьби зі СНІДом на сьогодні виявлено 3538 чоловік, уражених вірусом імунодефіциту людини. Причому дві третини з них — чоловіки, а 51 % інфікованих — люди у віці від 18 до 29 років. У 93-х випадках зі ста зараження відбулося під час ін'єкційного вживання наркотиків. У 6-ох випадках вірус було передано статевим шляхом. Решта випадків припадає на немовлят, котрі отримали інфекцію від хворих батьків.
З огляду на те, що більшість віл-інфікованих — люди репродуктивного віку, медики прогнозують зростання кількості дітей, котрі від народження матимуть невтішний діагноз. Але найбільше занепокоєння викликає відсутність механізму, який би сприяв отриманню реальної картини захворюваності на СНІД у місті, що дозволило хоча би якоюсь мірою запобігати поширенню смертоносної недуги. Нагадаємо, що згідно з постановою КМ України, прийнятою в листопаді 1998 року, примусове обстеження наркоманів сьогодні не ведеться. А це не тільки не сприяє виявленню носіїв хвороби серед групи особливого ризику, але й дозволяє їм цілком безкарно «нагороджувати» СНІДом оточуючих, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР .
Уряд сприяє поверненню у зону відчуження
На початку тижня Кабінет Міністрів своїм розпорядженням зобов'язав Київобладміністрацію і Міністерство з питань надзвичайних ситуацій забезпечити житлом тих громадян, які повернулися в 30-кілометрову зону відчуження ЧАЕС після евакуації в 1986 році. Як повідомив завідуючий сектору КМ з питань радіаційного захисту населення Михайло Гайовий кореспонденту Ірині ПОДСТРИГАНОВІЙ , це розпорядження прийнято з метою забезпечення виконання Закону «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення на чорнобильській території». На сьогодні, за твердженням М. Гайового, з 612 громадян які повернулися у зону відчуження, 200 потребують житла. Цікаво, що хоча розпорядження входить в дію з моменту його підписання, але як заявив кореспонденту Наталі ВИХРИСТ начальник Управління капітального будівництва та забезпечення житлом при МНС Олександр Мішуровський, Міністерство з цього приводу ще не поінформовано. Тож коментувати нововведення не може.
До речі, за повідомленням «Інтерфакс- Україна», після Чорнобильської катастрофи із зон відчуження було евакуйовано більше, ніж 100 тис. осіб...
Охороняти навколишнє середовище почнемо восени
Орієнтовно у вересні — жовтні у Верховній Раді відбудеться день уряду, де парламентарії збираються розглянути питання захисту навколишнього середовища та охорони здоров'я населення. Представник парламентської фракції «зелених» Сергій Курикін, що прогнозує такий поворот подій, зробив наголос на необхідності контролю за дотриманням екологічного законодавства «в контексті прийнятих законопроектів про спеціальні економічні зони». За словами депутата, ПЗУ не оцінює прийняття таких законів однозначно через можливі порушення екологічного законодавства під час їх реалізації, хоч іноді «екологічні чинники» були причинами появи цих законів. Лідер «зелених» Віталій Кононов акцентував увагу на прийнятій у липні Орухській конвенції, яка, на його думку, забезпечує доступ громадськості до екологічної інформації і правосуддя з питань охорони навколишнього середовища.