Реагуючи на скарги селян, працівники обласної санепідемстанції провели кілька етапів лабораторних досліджень води. Однак, хоч як це дивно, у кожної лабораторії результати аналізів виявилися різними. За словами головного санітарного лікаря області Віталія Кравченка, спочатку у воді містилися такі хімічні речовини, як децис, метафос, потім вони зникали, а натомість з’являлися нові. Одностайною є поки що одна думка фахівців санепідемслужби — у воді зафіксовано перевищення норм фосфорних речовин. Однак яким чином вони туди потрапляють, чи пов’язано це з сільськогосподарським виробництвом — ніхто з упевненістю сказати не може.
Поки що обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки надзвичайних ситуацій обмежилася висновком, що вода в шахтних колодязях Ображіївки «не відповідає харчовому стандарту» і є непридатною для споживання. В даний момент вирішується питання альтернативного водозабезпечення мешканців села. Водночас спеціалісти звернулися за допомогою, намагаються встановити, чим же насправді забруднена вода в Ображіївці.
До речі, після того, як у колодязях селян з’явилися хімічні речовини, мешканці Ображіївки, особливо дітвора, почали скаржитися на погане самопочуття. Серед них почастішали випадки захворювання щитовидної залози. Однак фахівці поки що утримуються пов’язувати погіршення здоров’я людей з якістю питної води. На їхню думку, ослаблення організму може бути викликане наближеністю Шосткінського району до Чорнобильської зони. Так це чи ні — стане відомо за 2 тижні, коли з Києва до Сум надійдуть остаточні результати аналізів «дивної» води.