37-літнього голову правління АКБ "Крим-кредит" Василя Сєткова затримали вранці 1 жовтня. Підстава - підозра у великому розкраданні грошових коштів. Проте карну справу за статтею 165 Карного кодексу було порушено тільки 3 жовтня.
Того ж дня на квартирі, що належить банкірові, було проведено обшук і виявлено 77 патронів до пістолета Макарова. Навіщо були потрібні патрони до ПМ власнику зареєстрованих карабіна СКС і гвинтівки ТОЗ - невідомо. Зате відомо, що Василь Іванович не жив у цій квартирі з листопада 1994 року, а ключі від неї були в його дружини, сестри і... у відділі охорони МВС, де квартира знаходилася на сигналізації. Попри все це, проти В. Сєткова було порушено ще одну кримінальну справу вже за незаконне зберігання боєприпасів. Цього ж дня слідчий виніс постанову про взяття Сєткова під варту.
Підставами для вибору такого способу послужило те, що, перебуваючи на свободі, Сєтков може сховатися від слідства і суду, а також перешкодити встановленню істини по справі. Чи буде переховуватися раніше несудимий, позитивно охарактеризований на роботі, батько трирічної дитини - невідомо.
Усі ці міркування було викладено в скарзі, спрямованій адвокатом банкіра В'ячеславом Смородиновим у Центральний райсуд Сімферополя. У скарзі йшлося про те, що Василь Сєтков страждає на порок серця - незарощеним отвором міжпередсерцевої перегородки, а також на захворювання нирок. А ці захворювання за "комфортних" умов вітчизняного слідчого ізолятора можуть мати фатальні наслідки для ув'язненого. Враховуючи все це, суд постановив негайно звільнити Сєткова з-під варти під підписку про невиїзд.
За твердженням адвоката банкіра, через деякий час після арешту В. Сєтков був переведений із СІЗО Сімферополя в Херсонський слідчий ізолятор. Поки постанову про звільнення везли в Херсон, туди надійшов факс із прокуратури АРК, яким постанову суду було скасовано. Прокурор АРК має право робити це тільки за наявності порушень закону, що містяться в постанові суду. Чи були такі - велика таємниця, бо самого прокурорського вердикту адвокат затриманого В'ячеслав Смородінов не бачив. Після цього В. Сєтков був переведений уже до третього СІЗО - міста Запоріжжя.
Створюється враження, що керівник банку "Крим-кредит" перейшов комусь дорогу. Бандити, за сталою в Криму традицією, вирішують подібні проблеми просто - розстрілом небажаного в його рідному під'їзді. За допомогою правоохоронних органів із небажаним у вітчизні розправляється влада. Відповісти на запитання, кому, можливо, "заважає" голова "Крим-кредиту", намагатимуться кореспонденти "Дня" в наступних публікаціях.