У другій половині червня в Лондоні відбулася третя конференція міністрів із навколишнього середовища та охорони здоров'я, організована Всесвітньою організацією охорони здоров'я, а по-сусідству — форум неурядових організацій (НУО) за здорову планету. На основі співпраці й взаємовпливу вони виробили програму екологічних дій на європейському континенті, виклавши їх у деклараціях. Міністри підписали також Протокол із проблем води та здоров'я до Конвенції з охорони й використання трансграничних водотоків і міжнародних озер, Хартію з транспорту, навколишнього середовища та охорони здоров'я й домовилися про виконання національних планів дій щодо гігієни навколишнього середовища (НПДГНС).
— Український НПДГНС, складений за європейською схемою, — перший національний план, у створенні якого брала участь громадськість, — зазначила його координатор, учасник лондонського форуму Ольга Тимченко. — З ним ознайомилися всі міністерства, й тепер слово за ВР України та урядом. На основі національного плану буде розроблено місцеві або локальні. Подібна екопрограма для Києва вже існує, але в ній упущено зв'язок між безпечним навколишнім середовищем і здоров'ям киян.
Не випадково директор неурядової екологічної організації «Мама-86» Ганна Голубовська- Онисимова, виступаючи на міністерській конференції, підкреслила роль НУО в поширенні пріоритетів здоров'я на всі офіційні економічні та політичні програми й запропонувала від риторики перейти до реального партнерства.
— Саме життя підштовхує нас до розв'язання наболілих екологічних проблем, — сказала «Дню» координатор кампанії «Мама-86» з питної води в Україні Олена Паніна, яка повернулася з Лондона. — Й починати треба з перегляду старих державних стандартів, зокрема, щодо води, поступово наближаючи їх до європейських.
Відповідаючи на запитання про враження від Лондона, О.Паніна сказала, що здивував її якийсь дивний різкий запах автомобільних вихлопних газів, вочевидь, звільнених від свинцю, а ще — неймовірна чистота, відсутність бруду після дощу на вулицях і пилу в будинках.