Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ігор ЛУБЧЕНКО: Я всім колегам раджу брати приклад iз газети «День»...

4 листопада, 2005 - 00:00

Щодня до голови Національної спілки журналістів України Ігоря ЛУБЧЕНКА як до останньої інстанції звертаються журналісти, редактори регіональних видань, районок, сільських газет із різними питаннями: від майнових конфліктів до непорозумінь із владою. Головне запитання сьогодні: чи принесе реальне полегшення ЗМІ під час висвітлення прийдешніх виборів прийняте днями рішення погоджувальної ради щодо зміни деяких пунктів Закону «Про вибори народних депутатів»?

— Треба правильно читати закон. Там, дійсно, нечітко прописані деякі норми. Але у нас закони взагалі самі по собі нечіткі. Я всім колегам раджу брати приклад з газети «День». Європейський суд підтримав газету, бо журналіст має право на оціночні судження. Але на такі, де немає агітації «за» чи «проти». Звісно, під час прийдешніх виборів виникнуть певні проблеми, але рiч тут не в законі, а — в суддях, які самі не вміють читати закон, а трактують його кожний на свій лад.

— В одній із розмов з редактором «Дня» Ларисою Івшиною ви казали, що з приходом нової влади роботи в вас точно не зменшиться. Чи часом не побільшало її в НСЖУ?

— Я не чекав, що роботи буде так багато. Два дні тому до мене, наприклад, приїхали з Баришівської районної газети «Баришівські вісті». Там за півроку поміняли уже третього редактора. То з дитячого садка беруть, то педагога зі школи... Чинний головний редактор — теж не професійна журналістка, без досвіду роботи. Колектив із дев’яти чоловік висловив їй недовіру. Тоді в редакцію прийшов голова райдержадміністрації і наказав їй замість нинішнього колективу набрати нових людей. Ось ще приклад. Кіровоградська газета «Народне слово» страйкує і голодує, бо облдержадміністрація винна їй більше нiж сто тисяч гривень. А вчора телефонувала головний редактор газети «Сільські новини» з Валок, де друкарня відмовилась друкувати газету, бо грошей не платять. Газета — на межі закриття. І немає ніякого поступу.

— Уже вирішують, як будуть святкувати річницю помаранчевої революції. Відтак чи можете ви вже підводити певні підсумки роботи нової влади, зокрема в контексті стосунків із медіа?

— У Києві дійсно зараз легше працювати, немає вказівок і тиску. А в районах стало ще гірше, ніж було. Отже, в таких випадках я пригадую Леніна, який казав, що кращий спосіб відзначити свята і дати — це зосередитися на невирішених питаннях. Отак і святкуватиму.

***

Учора Ігор Лубченко відсвяткував свій 67-й день народження! Колектив «Дня» щиро вітає Ігоря Федоровича і бажає йому здоров’я, терпіння та швидкого знаходження спільних точок порозуміння між медіа та владою.

Розмовляла Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День»
Газета: 
Рубрика: