Світова комп’ютерна мережа, яка вже стала загальновживаним продуктом, претендує на роль глобалізатора комунікативного простору. Потужність та розвиток, швидкі оберти, з якими утверджується Інтернет, викликають неоднозначні думки. Безмежні можливості Інтернету, його роль у світовому комунікаційному просторі дозволяють пересічній людині отримати інформацію, затративши мінімум часу, осмислити події з різних ракурсів, поспілкуватись і отримати швидку відповідь. Інтернетний комунікаційний простір характеризується оперативністю, яка допомагає багатьом у пошуках. Це плюси світової мережі, яка дозволяє здійснювати людині її мету комфортно, без зайвих проблем. Але поряд з тим Інтернет має і мінуси.
Глобалізаційна комунікація, яка мала на меті комунікувати спільність мови, зовсім не знищила національні амбіції та бажання лідерства. Можливість впливати на світ не тільки в політичних i економічних процесах, а й у технологічно-інформаційному просторі дала поштовх до багатьох спекуляцій.
Статистика свідчить, що найбільше використовують сторінок англійською мовою — 82%, німецькою — 4%, японською — 1,6%, французькою — 1,5%, іспанською — 1,1%. Англійська — мова всього англомовного світу, серед якого потужна Америка претендує на роль глобальної, і це наштовхує на думку, що ця мова може стати комунікативною гегемонією. Електронна глобалізація стала засобом зміцнення мов, сприяє прагматизму використання і одночасно поширенню впливу націй. Віртуальна реальність стала відображенням живої, де в політико-економічних процесах конкурують нації за лідерство.
Віртуальна реальність, яка отримує все більше перемог над реальним виміром, у майбутньому ризикує стати провідною і претендує на першість та інформаційну істинність. Віртуальна реальність за недовгий час свого існування створила кривавого монстра — віртуальне зло як породження глобальної агресії. Ефект анонімності віртуальної реальності паралізує свідомість людини, зомбує її зсередини, і людина не відчуває катарсису. Зомбований вимір паралізує свідомість, з непомітною агресією створює ілюзію постійного добра.
Інтернет дав поштовх до різних спекуляцій, які носять політичні, економічні, особисті шарлатанські риси. З Інтернетом розповсюджується хакерство, яке завдає чимало матеріальних збитків. Через Інтернет розповсюджуються заборонені сектантські вірування. Сайти з яскравим оформленням приваблюють підліткову молодь і роблять її агресивною. У 1999 році група підлітків розстріляла своїх однолітків. Як з’ясувалось, вони регулярно продивлялись сайти секти «Люди в чорних плащах». Вони були агресивніші, ніж їхні однолітки, бо заразились манією величі.
Ще однією проблемою інтернет-свідомості стала естетизація війни та насилля, пропаганда розбещеності. Ефект психологічної анонімності вражає індивідуальність. З екрану кровопролиття здається забавним, іграшковим, не викликає жаху та співчуття.
Мінуси глобальної інтернетизації дали поштовх до ідеї створення іншої мережi — Інтернет-2, покладаючи надії на її прозорість. Але чи буде новий близнюк непорочним чи перетвориться на глобального пірата — ще невідомо.