Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Інтернет третього покоління: чекаємо в Україні

18 липня, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Темпи розвитку техніки з кожним роком збільшуються. Якщо раніше людина могла підключиться до інтернету лише з домашнього комп’ютера й заздалегідь приєднавши кабель до мережевої плати, то тепер потрапити в мережу можна майже з будь-якої точки Землі. Якщо українські 3G - оператори обмежуються лише територією України, то західні гіганти вже щосили крокують Європою.

Вперше на небосхил комп’ютерних технологій компанія Apple вийшла 1976 року. Це був романтичний час появи перших персональних комп’ютерів, до лав творців яких сміливо став Стів Джобс і його друг Стів Вознак. Двоє заповзятливих молодих чоловіків зуміли створити на початку 70-х років перший персональний комп’ютер, а 1976 року зареєструвати компанію з назвою Apple Computer. Машини цієї фірми відрізнялися і відрізняються від своїх конкурентів програмним забезпеченням. Операційна система, яка ставиться на «Макінтоші» (саме так називаються «діти» двох Стівів), є по-своєму унікальною й не схожа на жодну іншу. Своє ім’я компанія змінила лише 9 січня 2007 року. Проіснувавши понад 30 років, компанія Джобса і Вознака перетворилася в звичайне «Яблуко», прибравши слово «комп’ютер». Швидше за все, господарі, які чітко відчували тенденції розвитку технологій, зрозуміли, що гонка комп’ютерних технологій уже не така актуальна. Адже предмети техніки повинні тепер за мінімальних розмірів мати велику кількість функцій. На підтвердження цьому того ж дня — 9 січня — Apple представляє першу ластівку технічної історії — iPhone. Цей «розумний» камерофон мав на озброєнні адаптовану «макінтошівську» операційну систему й стильний дизайн. 29 червня цей продукт з’являється в продажу і витісняє більшість смартфонів США. Майже через рік Стів Джобс і Ко роблять другий, але вже сильніший і впевненіший крок. 10 червня 2008 року заявлена поява iPhone з підтримкою 3G, тобто будь-який користувач отримував інтернет зв’язок третього покоління і може користуватися улюбленим інтернет-ресурсом будь-де. Отримати задоволення від використання цього технічного пристрою міг житель однієї з 70 країн, де повинен розповсюджуватися iPhone 3G. На жаль, точні терміни появи телефону в Україні поки що невідомі.

За минулі вихідні, що стали першими днями продажу новинки від Apple, компанії вдалося продати понад мільйон примірників. Такий приголомшливий успіх дав підставу «яблучникам» сміливо стверджувати, що вони чекають 10 мільйонів проданих примірників до кінця року. Проте компанії не варто забувати про таких лідерів комунікаційних технологій, як Nokia і Samsung, що володіють переважною більшістю ринку. Хоч з іншого боку Apple — це компанія, що не женеться за скаженими цифрами продажу. Їй завжди вдавалося виділитися серед своїх конкурентів багатьма аспектами, починаючи від логотипа й закінчуючи нестандартною операційною системою. Та й Стів Джобс не даремно стояв біля джерел виникнення перших персональних комп’ютерів.

Олександр КАРПЮК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: