Історія повторюється щороку: восени ніякі скарби світу не є такими бажаними в Кіровограді, як звичайнісіньке тепло у квартирах. Початок опалювального сезону в районних центрах хоч і забарився, але все ж таки відбувся: ДАК «Газ України» владнав боргові питання й видав ліміти на газ теплопостачальним підприємствам Знам’янки, Світловодська. Ось-ось надійде тепло до осель мешканців міста Олександрії, селищ Долинської та Смоліного, а також будинків кіровоградців, які обслуговує ДП «Кіровоградтепло». Третина ж багатоповерхівок у Кіровограді, більше десяти шкіл і дошкільних закладів, розташованих у центральній частині Кіровограда, а також селище Нове ще й досі не опалюються. Температура в приміщеннях ледве відрізняється від температури повітря на вулиці. Якщо протягом трьох-чотирьох днів підприємство «Теплоенергоцентраль» не розпочне роботу, з понеділка дев’ять кіровоградських шкіл буде закрито. Про це повідомив журналістам головний державний санітарний лікар Кіровоградської області Федір Чорний.
— Санітарно-епідеміологічні служби постійно контролюють температурний режим у навчальних закладах області, — повідомив він. — Декілька дошкільних закладів вже закрили через низьку температуру в приміщенні.
Затримка пояснюється просто: населення вчасно не розрахувалося з підприємствами-постачальниками тепла. Начальник Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Андрєєв стурбований ситуацією, що склалася. Він вважає, що цих проблем можна було б уникнути, якби не борги. Через фінансово-економічну кризу в країні й світі Кабмін ще й досі не списав минулорічні борги теплопостачальників, що виникли через різницю в тарифах.
Та чи не найбільшою бідою є жалюгідний стан внутрішньобудинкових мереж, які практично не готові до прийому тепла. Про початок опалювального сезону свідчить не комфорт у квартирах, а численні канави, розриті комунальними службами через пориви в мережах. Вони створюють незручності й для водіїв, і для пішоходів, особливо в темний час доби. До Управління ЖКГ надходять численні скарги мешканців обласного центру на те, що тепло не доходить до їхніх осель. Місцеві КРЕПи не мають ні фізичних, ні фінансових можливостей усунути всі пошкодження разом. Тому чимало родин, нехтуючи правилами безпеки, опалюють житло за допомогою газу чи саморобних електропристроїв.
А у селищі Побузькому, де розташований феронікелевий комбінат, практично всі квартири в дев’ятиповерхівках ще й досі обладнані старими добрими «буржуйками». Незважаючи на те, що надворі ХХІ століття, люди топлять дровами й вугіллям, оскільки газова магістраль проходить поза їхнім населеним пунктом.