Т аку назву має нова, шоста книжка серії «Київські мініатюри» відомого київського історика і письменника Віталія Ковалинського, яка цими днями вийшла друком за фінансової підтримки компанії «Аптека гормональних препаратів». З її директором, Віктором Журавльовим, Віталій Ковалинський познайомився і здружився під час створення Аптеки-музею, яка відкрилася рік тому на Солом’янці. Про це «День» повідомляв читачів минулого року («День», № 75 від 13 травня 2006).
Приємно відзначити, що меценатство, якому Віталій Ковалинський присвятив одну зi своїх попередніх книжок і яким славився Київ ще з другої половини ХIХ століття, нині відроджується у благодійних вчинках сучасних київських бізнесменів, небайдужих до історії рідного міста і популяризації знань про нього. Адже всі книжки «Київських мініатюр» написані на основi документальних матеріалiв, архівних знахідок; тематично вони розкривають різні, часом маловідомі, сторінки київського життя.
З історичних нарисів письменника читачі можуть дізнатися про історію київських церков та палаців, площ та вулиць або, наприклад, банківської справи. А ще — про історію міських лазень та туалетів, і навіть будинків розпусти.
В новому томі «Київських мініатюр» розповідається про багатовікову історію розвитку аптечної справи у нашому місті, починаючи від діянь преподобного Антонія, одного з засновників Києво-Печерського монастиря, та лікаря Агапіта і аж до розвитку мережі аптечних підприємств початку ХХ ст. Книжка «Київ аптечний» знайомить читачів з київськими аптекарями та провізорами, імена яких раніше замовчувалися і на сьогодні майже не відомі киянам. Тепер, завдяки копітким архівним пошукам автора, повернуті з забуття такі прізвища, як Гейтер, Тецнер, Ейсман, Фромметти, Бунге, Марцинчики, Попови та інші. Книга містить багато цікавих ілюстрацій, які надали автору Музей медицини України, Аптека-музей, Музей книги і друкарства України; використані також фотографії з колекцій Віктора Журавльова та самого автора.
На презентації нової книжки, яка нещодавно відбулася, були присутні нащадки київських аптекарських династій Марцинчиків та Попових, які подякували Віталію Ковалинському за вшанування пам’яті їхніх предків і висловили впевненість, що книжка буде цікавою не тільки киянам, а й широкому загалу читачів.
Читайте «Київ аптечний», на здоров’я.