Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КОРИСНІ ПОРАДИ

10 лютого, 2006 - 00:00

Ревізія у шафі

Проблема «нічого вдягнути» дуже часто виникає у жінок, хоча шафа речами переповнена. Отже час навести лад у вашому гардеробі.

Може, вам варто прислухатися до порад редактора відділу моди газети The Daily Telegraph Хіларі Александер: як розправитися з горами одягу, який заполонив шафи. Модернізуйте свій гардероб, щоб у ньому були розсувні двері від підлоги до стелі, штанги різних висот (для сорочок, брюк і довгих суконь), безліч прозорих ящиків, місце для взуття, стойки для поясів і всілякі чудеса в стилі хай- тек. А можна просто надати належного вигляду своїй старій шафі, зробивши ревізію в ній, розпрощавшись із речами, які ви давно не носите.

Розвішуйте у шафі лише ті речі, які вам дуже подобаються і ви їх носите: кращі светри, спідниці, топіки та сукні. Заразом відкладайте одяг, який потребує хімчистки, прання чи незначного ремонту. Подивіться на ваш гардероб уважним поглядом. Відправте в «кошик» усе, що давно вийшло з моди і лише займає місце, — джемпери «кажан», кофти з дуже тісними проймами, дешеві синтетичні топіки. Речі, які ви не носили більше двох років, теж приберіть, радить пані Хіларі. Залишити можна хіба що дорогі дизайнерські сукні, які через 20 років стануть антикваріатом. Якщо шкода розлучитися, то поставте питання ребром: чи можна цю сукню (костюм, блузу і т. д.) перефарбувати чи перешити? Чи будете ви цим займатися? Якщо ні — відправляйте в мішок. Якщо у вас більше п’яти років висить у шафі сукня для слушного випадку, коли ви схуднете на п’ять кг, то відправляйте і її в мішок. Навіть якщо ви дійсно зумієте схуднути, то сукня все одно безнадійно вийде з моди. Точно так само розберіть нижню білизну, викинувши потерте і розтягнуте, і взуття, розіклавши його на три групи: улюблені туфлі; ті, які потребують ремонту; кандидати на викид. Ревізію у шафі варто проводити тричі на рік.

10 РЕЧЕЙ, ІЗ ЯКИМИ ТРЕБА РОЗЛУЧИТИСЯ
1. Циганська спідниця. У крайньому випадку, її можна зберегти для відпустки на дачі.
2. Кофта з рукавами «кажан».
3. Те, що збіглося чи протерлося.
4. Майка зі слоганом.
5. Шорти, які відкривають сідниці.
6. Джинси на стегнах.
7. Старі панчохи.
8. Брюки-карго чи камуфляжні штани.
9. Стара в’язана розтягнута кофта.
10. Армійський ремінь.

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВАРТО ПРИДБАТИ
1. Гарно викроєна сукня.
2. Пара зшитих на замовлення шортів чи спідниця-брюки.
3. Хороший пояс, який підкреслюватиме талію.
4. Пальто-тренч.
5. Туфлі-балетки.
6. Спідниця-дзвін.
7. Шифонова блуза з пишними рукавами.
8. Блузу з вшитим бюстгальтером
9. Пишна нижня спідниця.
10. Нова білизна.

Як носити капелюхи

Модельєри констатують, що особливо серед молодих людей спалахнула нова пристрасть до капелюхів. Молодь віддає перевагу кольоровим капелюхам, не обов’язково з класичних матеріалів, зверху прикрашаючи їх усім, чим завгодно. Капелюх переживає новий період слави й у покоління, яке завжди зв’язувало цей головний убір з чорно-білими фільмами.

Як розказав Corriere della Sera Луїджі Анцані, директор майстерні капелюхів Cappelleria Melegari в Мілані, що існує з 1914 року, в цьому році був справжній бум продажу серед 20-річних. Усі божеволіли по чорних капелюхах з дуже вузькими полями. Вони носять їх з джинсами, як з костюмом, і відчувають себе по-особливому, тому що капелюх сам по собі, підкреслює Беппе Моденезе, автор міланських показів моди і маестро елегантності, «це кокетування, доповнення до одягу, яке додає вигляду характер».

Не випадково багато естрадних дів, рок-зірки та знаменитості люблять фотографуватися в капелюсі. Джонні Депп носить «борсаліно» з майками та рваними джинсами. Боно з U2 не виходить на сцену без свого білого ковбойського капелюха, а Піт Догерті, колишній друг Кейт Мосс, постійно носить капелюх із круглою пласкою тулією й заломленими догори полями. Можна також пригадати білий техаський капелюх, який одягнув Сільвіо Берлусконі, перебуваючи на ранчо свого друга Буша.

Водночас, журнал Style підкреслює, що капелюхи личать не всім. Правил не існує, капелюхи може носити хто завгодно, але «необхідна рівновага, капелюх повинен бути пропорційний щодо зросту та комплекції й гармоніювати з одягом». Погано виглядає, наприклад, дуже маленький капелюх на дуже великій голові, також не личить високий головний убір тому, в кого видовжене обличчя. Ще гірше, коли в не дуже високої людини дуже велика голова, попереджають модельєри.

Ні на що не зважаючи, капелюхи зараз подобаються багатьом. Вони завжди представлені на модних показах. Дует Мауріціо Модіка та Пьерфранческо Джільотті, який розробляє лінію Френкі Морелло, вже задумується над літніми моделями — після успішної презентації в зимовій колекції капелюхів типу «борсаліно», виконаних з велюру з високими туліями жовтого, зеленого й оранжевого кольорів (переклад на сайті Inopressa.ru).

Завжди налаштовуйтеся на краще

Психологи перевірили на практиці стару пораду про те, що краще чекати гіршого, щоб не розчаруватися. Виявилося, що студенти, які чекають провалу на екзаменах, звичайно показують гірші результати в порівнянні з тими, хто розраховує на успіх, пише Nature (переклад на сайті Inopressa.Ru). Заздалегідь налаштовуючись на погану оцінку, ви не відчуєте себе краще, коли насправді зіткнетеся з розчаруванням, говорять психологи, які перевірили цю стару пораду на практиці.

Більшість людей вважають, що якщо налаштувати себе на гірший результат перед екзаменами чи змаганнями, то це згладить гіркоту провалу та посилить радість у разі несподіваного успіху. Цю ідею рідко перевіряли за допомогою наукових методів. Нещодавно таку перевірку вирішили провести дослідники з університетів американського міста Сіетл у штаті Вашингтон — Маргарет Маршалл із Seattle Pacific University і Джонатан Браун із University of Washington. Спочатку вони попросили понад 80 студентів коледжів заповнити анкети, в яких досліджувалося їхнє ставлення до життя в цілому: чи дивляться вони на життя з оптимізмом або песимізмом. Потім студенти, сидячи за комп’ютерами, відповідали на низку запитань щодо словесних асоціацій. Потім, на основі цих відповідей, студенти робили прогнози, наскільки добре вони зможуть відповісти на запитання, які їм поставлять у ході другого етапу експерименту.

Потім дослідники запропонували половині групи запитання, які були трохи важчими, аніж раніше, водночас як іншій половині — дійсно складні запитання. Це було зроблено для того, щоб отримані результати не виправдали тих очікувань, які були у студентів раніше або ж перевершили ці очікування. Потім студентів попросили описати свою емоційну реакцію, наприклад, чи переживали вони почуття розчарування або збентеження.

У результаті дослідники виявили, що студенти, які чекали поганих результатів, після виконання тесту були в більш пригніченому стані, аніж ті, які чекали хороших результатів, але в результаті справилися погано. Це говорить про те, що песимістичний настрій може загострити ті похмурі почуття, які людина відчуває у разі невдачі. Стара порада на практиці не спрацьовує, говорить психолог Томас Гіловіч із університету Cornell University, «ви тільки робите себе ще більш нещасними».

Газета: 
Рубрика: