Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Королева мінеральних вод

«Миргородська» підкоряє російський ринок
16 березня, 2005 - 00:00

Цехи Миргородського заводу мінеральних вод, де відома мінеральна вода матеріалізується у красиві пляшки з яскравими етикетками, виглядають вражаюче. Це своєрідне царство чистоти (без білого халата навіть почесним гостям вхід сюди заборонено) і відпрацьованих технологій. Ось — відправна точка. Над головою висять продовгуваті колбочки, які насправді ніщо інше, як заготовки для майбутніх пляшок. Спеціальний апарат видуває з них ємності потрібної місткості та форми.

У величезних приміщеннях просто губишся. Куди не глянеш — рухаються пляшки різного літражу. По лінії під стелею на шаленій швидкості і з характерним гоночним звуком носяться порожні пластикові ємності, які потрапляють на конвеєр і заповнюються водою. Потім у такому самому темпі на пляшки наклеюється прозора етикетка і накручується кришка.

На Миргородському заводі мінеральних вод більшість процесів повністю автоматизовані. Майже все обладнання на заводі — європейське. Працюють три могутніх лінії з розливу. Одна з них наповнює 8 тисяч пляшок на годину, а дві інші — по шість. Уже готовий продукт під наглядом персоналу мирно повзе по конвеєрах далі, на склад готової продукції...

Україна — одна з небагатьох країн світу, в якій на ринку мінеральних вод лідирують марки вітчизняного виробництва. Навіть у Росії пальму першості утримують транснаціональні компанії, такі, як «Кока-кола» та «Пепсі», які не прив’язані до певного джерела води або курортної зони. У нас же є власна гордість. Називається «Миргородська». Серед понад 600 марок це найпопулярніша і найбільш запитана мінеральна вода в нашій країні. Її воду п’ють близько 70% українців. Обсяги реалізації — 79,5 мільйонів літрів на рік. Уже кілька років поспіль «Миргородська» за результатами конкурсу «Вибір року» стає «Мінеральною водою №1 в Україні».

Секрет «мінерального патріотизму» українців простий. Наша країна володіє справді унікальними джерелами природних мінеральних вод. Наприклад, такого родовища, як у Миргороді, немає на території всього СНД. Та й у Європі вода такого типу — велика рідкість.

Підкоривши рідний ринок, «Миргородська» взялася за російський. Сьогодні щомісячний приріст обсягів та реалізації її на ринку північного сусіда становить близько 50%. «Миргородську» продають у понад 1000 торгових точках Москви, а також у Санкт- Петербурзі та інших найбільших містах. Приємний смак та цілющі властивості цієї води вже мав можливість оцінити кожен тридцятий житель російської столиці. «Миргородська» знайшла свого споживача в Росії, і це велика перемога, — розповідає генеральний директор МЗМВ Валерій Сенько. — Вона вкотре підтверджує високу якість українських товарів. Українські соняшникова олія, горілка, кондитерські вироби успішно завойовують російський ринок. А тепер справа за нашою мінеральною водою».

Нинішньому поколінню росіян назва славного міста Миргород мало про що говорить. Одиниці пригадують, що воно пов’язане з ім’ям великого письменника Гоголя. Але, як показують дані соціологічних досліджень, більшість із них вважає, що Миргород знаходиться десь у межах «золотого кільця» Росії.

Утім, Миргород — це прекрасне курортне місто на Полтавщині, яке має свою давню історію. Джерело мінеральної води в Миргороді відкрито у 1912 році місцевим лікарем Іваном Зубковським. Тоді на території сучасного заводу розташовувалася водолікарня, зображення якої сьогодні збереглося на етикетці «Миргородської». У Радянському Союзі «Миргородська» була третя за обсягом виробництва після «Боржомі» та «Нарзану».

Дивно, але факт. Сотні тисяч років тому сама природа створила під землею, на глибині понад 700 метрів величезне підземне озеро з солонуватою водою, яке має цілющі властивості. Природним шляхом підвищуючи кислотність, «Миргородська» запобігає розвитку кишкових інфекцій, допомагає зберегти водно-соляний баланс організму, знімає похмільний синдром і відчуття важкості у животі після щедрого застілля, нейтралізує побічну дію ліків, знижує рівень цукру в крові, виводить шлаки, поліпшує обмін речовин та загальне самопочуття. «Миргородська» має помірну природну мінералізацію, тому її можна пити як для оздоровлення, так і просто для втамування спраги.

Однак створену природою мінеральну воду ще треба вміти донести до споживача. І саме в цьому полягає заслуга колективу Миргородського заводу мінеральних вод, який має 75-річний досвід, бездоганну репутацію, сучасне обладнання і кращі кадри.

До цього часу «Миргородська» постачалася до США, Німеччини, Ізраїлю. Однак російський ринок для миргородців також був завжди цікавим, тому надалі вони планують розширювати «мінеральну експансію» на ринок наших північних сусідів, не забуваючи втім і про своїх рідних українських споживачів.

Мирослава КОВАЛЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: