У Дніпропетровську перевіряють усі зливні колектори
Вже понад місяць дніпропетровці, які проживають у житловому масиві «Перемога», скаржилися на запах, що доноситься з берегів Дніпра. Нестерпний сморід переслідував мешканців мікрорайону і вдень, і вночі. Ця тема стала постійним сюжетом у випусках місцевих теленовин та в газетних публікаціях. Одні мешканці прибережної зони грішили на несправну каналізацію, інші — на скупчення сміття на пляжній косі. Нарешті, влада, не витримавши інформаційного натиску, вирішила діяти. Причину гнильного запаху, що довго мучив жителів «Перемоги», встановили досить швидко. За висновками співробітників природоохоронних органів, міазми поширювалися з території спортивно-парусного клубу «Січ». Через будівництво гідротехнічних споруд тут була порушена проточність води, почала скупчуватися гниюча рослинність. «Ситуація з накопиченням синьо-зелених водоростей виникла через аномально високу температуру, яка разом з надмірним забрудненням води привела до розкладання органіки», — пояснює директор інституту «Дніпрогіпроводгосп» Володимир Гринюк. До рішення проблеми вимушений був підключитися губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, який провів виїзну нараду на березі Дніпра. Він поставив завдання: протягом доби відновити проточність води і провести повну перевірку проектної та дозвільної документації щодо будівництва клубу «Січ». Крім того, за його дорученням почалася перевірка всіх зливних колекторів міста на предмет несанкціонованих викидів у Дніпро. Відносно НП на території спортивно-парусного клубу, то надійшов наказ терміново розмити греблю, яка зупинила рух води уздовж берегів Дніпра. До виконання поставлених завдань залучили управління облдержадміністрації, міські служби Дніпропетровська, всі контролюючі органи області — управління охорони довкілля, управління водних ресурсів, СЕС, водну міліцію, рибінспекцію та інші. Контроль за роботою має здійснювати природоохоронна прокуратура. Дивує лише одне: чому всі ці органи і служби досі залишалися байдужими, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
«Ялта — любов наша!» — говорять експонати нового музею
У Ялті відкрився єдиний у країні Музей любові, де експонують сувеніри про місто, зібрані колекціонером Олександром Матвієнком. Узагалі ялтинські музейники дивують своєю винахідливістю. Не так давно ялтинці стали гостями першого в Криму «шоколадного» музею. На експозиції, яка розташувалася в торговельному центрі в Дарсановському провулку, представлено понад 50 фігур із шоколаду. Серед експонатів музею можна побачити Ейфелеву вежу, шоколадні картини й шахи, усілякий спортивний інвентар, статую Свободи й навіть мішок, повний справжніх бобів какао. У Музеї шоколаду демонструють як їстівні, так і неїстівні екземпляри. Але якщо сьогодні в Україні функціонують чотири такі музеї (крім Ялти, насолоджуватися красою шоколадного мистецтва можна в Херсоні, Полтаві і Львові), то Музей любові в Ялті — єдиний в Україні! Як розповів журналістам колекціонер, перший експонат у його колекції з’явився понад 30 років тому. Саме любов до рідного міста допомагала йому з цього дня все життя збирати предмети, пов’язані з Ялтою, її історією, економікою, культурою, усіма аспектами курортного життя. Так колекція й переросла в унікальний музей із романтичною назвою «Ялта — любов моя!» «Упевнений, що найближчим часом це буде не просто музей, а щось більше, — ділиться своїми планами Олександр Матвієнко. — Тут буде зібрано воєдино все те нове й незвичайне під знаком «Зроблено в Ялті», «Для Ялти» і «Про Ялту». Наразі в колекції понад сім тисяч експонатів — листівки, значки, календарі, карбівки, афіші, вази, скульптури, картини, світлини й багато чого іншого, повідомляє Микола СЕМЕНА, «День», Сімферополь.
У Луганську хочуть «реанімувати» фонтани
Міські фонтани, які раніше були символом Луганська, сьогодні є серйозною проблемою. Зараз вони працюють рідко і лише в певні години. Перший заступник Луганського міського голови Маноліс Пілавов на брифінгу прокоментував ситуацію так: «Усі 11 фонтанів, що працюють, зазнали вандалізму, неначе хтось навмисне цим займався. Окрім того, як з’ясувалося, на них вже багато років немає технічних умов. Нині ЛЕУ (Луганське експлуатаційно-лінійне управління) займається їх підготовкою. Окрім того, проект перебуває на доопрацюванні, коли він пройде експертизу, ми готові дати згоду на будівництво», повідомляє Ганна ГРЕЧАНИК, Луганськ.
У Дніпропетровську будують «Потьомкінські сходи»
Дніпропетровський губернатор О.Вілкул і міський голова І.Куліченко заклали першу плитку на новій площі ім. 80-річчя Дніпропетровської області. Будівельні роботи розгорнулися поряд з будівлями облдержадміністрації та обласної ради. За словами губернатора, на площі буде встановлено стели з барельєфами відомих діячів Дніпропетровської області, насаджено ялинки і кущі ялівцю, встановлено лавки для відпочинку, облаштовано зовнішнє освітлення, встановлено фонтан. «Родзинкою» проекту стануть гарні довгі сходи, які за задумом влади спускатимуться до Парку ім. Глоби. Вони утворюватимуть ще один вхід до парку, і, за словами будівельників, «у Дніпропетровську, як і в Одесі, з’являться свої Потьомкінські сходи». Загалом площа ім. 80-річчя Дніпропетровської області разом із парковкою займатиме 7 тис. квадратних метрів, а вартість робіт становитиме 7,5 млн. гривень. Нову площу планують відкрити вже у вересні — до чергового Дня міста. Варто зазначити, що ініціативу губернатора підтримують далеко не всі дніпропетровці. Критику викликала як назва площі, так і деталі самого проекту. Ще навесні цього року в парку ім. Глоби під виглядом санітарної вирубки розпочалося масове знесення цілком здорових дерев — якраз поряд із передбачуваним будівництвом «Потьомкінських сходів». Активістам вдалося припинити варварське винищення зелених насаджень. Проте, судячи з усього, ненадовго. «Нині за нашим зверненням природоохоронна прокуратура проводить ще одну перевірку, повідомив для «Дня» координатор ініціативної групи Юрій Рубаха. — Особисто я ходжу до прокуратури двічі на тиждень, але поки що не зрозуміло, коли закінчиться ця перевірка і коли буде оприлюднено її підсумки. Цілком імовірно, що доведеться звертатися ще й до суду». Координатор ініціативної групи зізнався, що занепокоений озвученими планами, оскільки збудувати згадані сходи без подальшого знесення дерев не вдасться. За його словами, ініціативна група обов’язково знову звернеться із запитом як до столичних, так і до місцевих інстанцій, аби при будівництві, затіяному владою, не було порушено природоохоронне законодавство України, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.