У Вінниці ліквідовують телефонні черги
У Вінниці впроваджується чотири нових телефонних станції. За останні 10 років, як сказав начальник центру обслуговування споживачів та продажу послуг Олександр Парфенюк, місто вперше почало так активно телефонізуватися. За півроку освоєно близько 16 тис. номерів. До кінця року домашній телефон будуть мати ще дві тисячі вінничан. Телефонізуються основні райони міста та центр. Активність зв’язківців, у першу чергу, викликана піклуванням про власні статки. Нові абоненти — збільшення прибутків. Щодо грошей, то встановлення телефону нової цифрової АТС не таке й дороге — 200 грн., тоді як аналогічні послуги приватних місцевих альтернативних фірм дорожчі майже на тисячу гривень, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Співробітники метрополітену пересіли на велосипеди
На честь 30-річчя харківської підземки співробітники Харківського метрополітену вирішили провести… велопробіг по дорогах, що з’єднують три найбільших міста України. Сам ювілей буде відзначено 22 серпня. На честь цієї події п’ятеро працівників метрополітену вирушили в дорогу довжиною 1300 кілометрів. Організатор велопробігу — машиніст електропоїзда Михайло Товбач усе життя захоплюється велосипедним спортом, але вважає свою професію дуже шанованою і велопробіг присвячує всім, хто працює на підземному транспорті. За розпорядженням керівництва метрополітену велосипедистів супроводжуватиме «Газель», в якій знаходитиметься група підтримки і допомоги в приготуванні їжі для спортсменів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Народжуємо всією сім’єю
Популяризація принципів допомоги при пологах, орієнтованих на участь сім’ї в пологах — така основна мета нової програми, впровадженої Управлінням охорони здоров’я Донецької міської ради спільно з пологовими відділеннями шахтарської столиці. Як повідомила головний акушер-гінеколог управління охорони здоров’я Донецької міської ради Ольга Остапенко, «програма спрямована на формування у донетчан стійкої думки про те, що участь сім’ї у пологах сприяє поліпшенню процесу пологів» — як для матері й малюка, так і для всієї сім’ї загалом. За інформацією О. Остапенко, всі жіночі консультації і пологові відділення Донецька вже почали переходити на нові принципи роботи, засновані на таких технологіях, і це вже дало свої позитивні результати. Так, за даними лікарів, у багатьох клініках шахтарської столиці, які використовують ці технології, зафіксовано скорочення тривалості пологів, зменшення кількості хірургічних втручань, поліпшення здоров’я новонароджених… Крім того, в цих випадках лікарі рідше вдаються до знеболювання, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Археологи знайшли римського бога
Протягом останніх років Волинська рятувальна археологічна експедиція НАНУ, яка працює в селищі Демидівка Рівненської області в урочищі Шанків Яр, постійно поповнює історичну скарбницю держави. Поселення, унікальне за величиною та науковою значимістю, концентрує в собі блоки археологічних культур, що відображають давню історію України, починаючи від доби енеоліту та до XI століття нашої ери. Нещодавно учасникам експедиції вдалося знайти на місці поселення цікаву споруду із збереженими рештками амфори. Амфора цінна тим, що перед випалюванням по сирій глині автор прокреслив на ній малюнок дерев’яного рала. Зі слів дослідників — це одне з найдавніших орних знарядь, як у Європі, так і на нашій території. Виявлені несподівані та цікаві знахідки культури бронзового та ранньозалізного віку. Під час цьогорічної експедиції віднайдено готську споруду, в припущеннях — будинок ювеліра, на долівці котрого археологи й знайшли унікальну фігурку римського божества, виготовлену із сплаву срібла, міді та свинцю. За попередніми висновками, фігурка слугувала набалдашником для палиці або чаші. Унікальність цієї знахідки фахівці історії вбачають, перш за все у тім, що вона привезена із самого Риму і красномовно свідчить про те, що вже у ті часи на нинішній території Демидівщини мешкали люди, котрі мали безпосередній контакт із Римом та римськими провінціями, вели з ними інтенсивну торгівлю. Ще одна не менш унікальна знахідка — наконечник срібної стріли скіфського типу, який дозволяє чітко датувати поселення кінцем VI—V століття до нашої ери, а також залізна шпора воїна-вершника. Виявлено також досить солідне поселення давніх германців-готів II — початку V століття до нашої ери. У планах учасників експедиції в подальшому реставрація, вивчення та передача виявлених знахідок до Рівненського обласного історичного музею, повідомляє Інна МОСКАЛЬЧУК.