Пішов на роботу - і загинув...
Статистика свідчить: сьогодні в різних галузях промисловості і транспорту рівень зношення основних фондів складає від 60 до 80 відсотків
Сергій ХАНІН, "День"
Не так давно у ВАТ "Сумихімпром" при закритті віконних прорізів одного з виробничих приміщень через несправність автопідйомника обірвалась і впала на землю колиска. Газоелектрозварник Н.Вірчак і слюсар В.Шабаєв, які в ній знаходились, загинули... Днем пізніше в акціонерно-пайовому товаристві закритого типу "Підліснівське" Сумського району тракторист В.Сидоренко, запускаючи трактор ЮНЗ-6, при ввімкненні передачі із зіпсованою системою блокування запуску двигуна потрапив під колеса транспортного засобу, що почав рухатися, і був смертельно травмований. Така ж доля спіткала і токаря-розточувальника цеху №9 АТ "СМНВО імені Фрунзе" С.Артем`єва, котрий, грубо порушивши інструкцію з охорони праці для робітників металообробних верстатів, після закінчення обробки деталі не вимкнув верстат, в результаті чого лацкан його куртки був захоплений шпинделем.
Кількість випадків виробничого травматизму зі смертельними наслідками, які останнім часом мали місце на Сумщині, наведеними прикладами, на жаль, далеко не вичерпуються. Таку ситуацію фахівці обласної комісії з питань життєдіяльності населення схильні пов`язувати, насамперед, зі старінням техніки, машин і обладнання, які використовуються на виробництві. І це одна з головних причин того, що фахівцями з охорони праці місцевих органів виконавчої влади торік було виявлено понад п`яти тисяч порушень техніки безпеки, а роботу 324 одиниць машин, механізмів і обладнання довелося зупинити, щоб запобігти потенційній загрозі для життя і здоров`я людей.
Особливу тривогу викликає ситуація з охороною праці в агропромисловому комплексі області. Минулого року кожен другий випадок на виробництві зі смертельними наслідками стався саме тут. Причому, половина загиблих - механізатори. Наведена сумна статистика є результатом того, що рік у рік зменшується кількість проведених капітальних і поточних ремонтів тракторів, комбайнів, автомобілів, багато техніки експлуатується в несправному стані. Хоча причина не лише в цьому. Аналіз показує, що 30 відсотків механізаторів, які загинули при нещасних випадках, знаходилися в нетверезому стані.
Про технічний стан тракторного парку в господарствах Сумщини свідчать хоча б такі дані. Торік на технічний огляд було виставлено лише 81% наявних тракторів і 57% тракторних причепів. Але й до цієї техніки працівники ДАІ мали великі претензії. Досить сказати, що під час техогляду було виявлено 1650 тракторів з несправним освітленням та сигналізацією, більше 500 тракторів мали несправне рульове управління. Під час перевірки фахівцями інспекції виявлено численні факти халатного і навіть злочинного ставлення посадових осіб господарств і організацій до зберігання й експлуатації техніки, проте лише 22 справи за цими фактами передано до органів прокуратури.
Чи буде у Львові скульптура Ернста Неізвєстного
На вечорі пам`яті жертв Янівського концтабору львівський представник об`єднання комітетів Американської єврейської правозахисної організації Мейлах Шейхет повідомив, що зараз у Львів надходять пропозиції з-за кордону від скульпторів на участь у другому турі міжнародного конкурсу проектів пам`ятника жертвам цього концтабору. Саме в Янівській катівні нацисти знищили понад 200 тисяч галицьких євреїв. І хоча імена скульпторів поки що не розголошуються, кореспонденту "Дня" Олександру СИРЦОВУ вдалось дізнатися, що один із них - відомий російський скульптор, що працює у США, Ернст Неізвєстний.
Дитячі забави на пороховій діжці
Луганськ. О 10.30 невідомий зателефонував директорові середньої школи №23 і повідомив про те, що учбовий заклад заміновано. За сигналом директора до школи прибули фахівці експертної та слідчої груп УМВС, а також пожежники, "швидка допомога". Учні та викладачі терміново були евакуйовані й вивезені за межі школи, для чого міська влада виділила 10 автобусів. На щастя, вибухівка виявлена не була. Слідча група тим часом проводила свою роботу. Хтось з учителів пригадав, що бачив своїх учнів, які дзвонили з телефону-автомата в зафіксований час. І вже о 17.00 були затримані два підозрюваних підлітки. Вони відразу ж зізналися, що хотіли зірвати урок алгебри через невиконані уроки й вигадали, як це зробити.
Заняття в школі були відновлені на другий день, повідомляє кореспондент "Дня" Алла АНТИПОВА. А батькам авторів такого оригінального способу зірвати заняття доведеться сплатити штраф. А також компенсувати всі витрати автобусників, пожежників, "швидкої допомоги" та групи працівників УМВС.
Якщо в першому випадку малолітні зловмисники були знайдені в лічені години, то пригода, що трапилася у СШ №33, вимагає тривалішого розслідування. У школі вже близько місяця не проводяться заняття з іншої причини. Тут на сходовій площадці між поверхами була розлита ртуть. Біда полягає ще й у тому, що вона була рознесена по класах закладу, таким чином, демеркуризації підлягала все приміщення школи.
Школу терміново закрили, учнів розподілили у інші учбові установи, а педагогічному колективу довелося обробляти приміщення, оскільки міська СЕС достатніх сил для таких цілей у своєму розпорядженні не має. Як стверджують фахівці санепідемстанції, концентрація ртуті невелика, однак шкідлива для здоров'я дітей. Кількість розлитої отруйної речовини встановити поки не вдається. Слідство ведеться. І демеркуризація триває.