Де було вкрадено вибухівку - ніхто не знає
Втім міліція Кіровограду радить злочинцям повернути її добровільно
До Маловисківського РВ УМВС в Кіровоградській області в січні звернувся начальник режимно-таємного відділення Смолінської шахти. Він повідомив, що, коли розвантажили машину, яка привезла з Кривого Рогу вибухівку, було виявлено нестачу... 175 кілограмів амоніту!
Події, що передували цьому зверненню, розгорталися так. До акціонерного товариства "Суха Балка" міста Кривий Ріг смоляни відрядили трьох працівників на автомобілі ЗІЛ-130 з причепом. Обов`язки водія та охоронника зрозумілі, третій же, роздавальник, мав доручення організації на отримання восьми тонн вибухівки.
Відряджені, коли прибули на місце, з`ясували, що на складі АТ "Суха Балка" на той час амоніту не було і слід чекати, поки його привезуть з іншої організації - "Кривбасвибухпрому". Що й було зроблено. Втім, оскільки смоляни не мали дозволу на в`їзд на територію цієї режимної організації, то змушені були залишитися в "Сухій Балці", а по амоніт разом з їхнім водієм поїхав представник партнера.
Через деякий час ЗІЛ із вантажем, що був вкритий брезентом, повернувся назад. Шахтарі, згідно з логікою, зобов`язані були перерахувати короби з вибухівкою, та обмежилися довірою й, забравши папери, поїхали додому. Чому не захотіли переставляти короби? Можливо, тому, що ті були важкі - по 25 кілограмів кожний. А можливо, на то були й інші вагомі причини. Які? Відповіді на це та багато інших запитань зараз шукають слідчі.
Окрім версії, що машину не довантажили в Кривому Розі, є й інша. Коли представники смолінської шахти в'їжджали на Кіровоградщину, вже сутеніло. Поблизу Куцівки вони зупинилися, щоб повечеряти. Хтозна, може, саме тоді злодії зазирнули під брезент і поцупили сім коробів амоніту. А може, це сталося на одному з підйомів, на які багата траса з Кривого Рогу до Смоліного.
Втім, що б там не було, а факт залишається фактом - зникли 175 кілограмів небезпечної речовини. Таке повідомлення не могло не шокувати працівників міліції.
- Сьогодні ми не можемо стверджувати, де саме вкрадено вибухівку, - каже заступник начальника управління карного розшуку УМВС в області Олег Драгомарецький. - Не виключено, що це трапилося в Кривому Розі, можливо й під час транспортування до Смоліного. Але рано чи пізно ми вийдемо на слід цієї небезпечної пропажі, і тоді на злодіїв чекатиме суворе покарання".
Усю цю історію інакше, як злочинна недбалість, не назвеш. І простежується вона на кожному метрі поїздки до Кривого Рогу й назад.
Володимир ПОЛІЩУК, старший інспектор ЦГЗ УМВС в Кіровоградській області
Хмельницькі податківці працюють... уночі
Про те, що його підлеглі геть забули про сон, ударно трудяться й вночі, із задоволенням повідомив кореспондентові "Дня" Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ голова державної податкової адміністрації у Хмельницькому Петро Гнатюк. Невже податківцям, як мовиться, білого дня мало? З`ясовується, що батьки міста їх позбавили сну та спокою. Вони відкрили в обласному центрі нічний гуртовий ринок. Завдяки тому, що тут, за словами пана Гнатюка, ціни на товари десь на третину нижчі, ніж у всіх інших містах, гуртовий ринок у Хмельницькому зажив гучної слави на теренах України. Отож, мовляв, є до чого докласти руки й завзятим податківцям. Кожна п`ята гривня, що торік надійшла до міського бюджету, - то місцеві податки та збори. Хоча спершу далеко не всі привітно та радо зустрічали податківців на гуртовому ринку. Отож разом із інспекторами в нічний "наряд" уже заступають податкові поліцейські. Наразі мало хто наважиться протистояти цій силі. Хіба що для зігрівання переохолодженого організму трохи перебере. А таке трапляється. "Бо вночі мороз аж до кісток проймає", - кажуть хором робітники гуртового ринку.
Кривава драма в Олешині
Хмельницька область. Занепокоєні, що бухгалтер радгоспу Тамара Синтюк не з`явилася 29 січня на роботу, а її 15-річна дочка Тетяна - до школи, люди звернулися до голови Олешинської сільради Хмельницького району Анатолія Главацького: "Може, борони Боже, щось сталося? Хазяїна ж у хаті немає...". На жаль, сталося. Як запевнив кореспондента "Дня" Михайла ВАСИЛЕВСЬКОГО начальник управління карного розшуку УМВС у Хмельницькій області Василь Щур, чогось подібного на території області ще не було. У хаті Синтюків люди побачили мертву 40-річну Тамару. Вона була геть закривавлена від численних ударів ножем. А де ж Тетяна? Дівчину убили на подвір`ї, кинули до нужника. Схоже, що різню вчинили напередодні ввечері. З хати винесли відеомагнітофон і музичний центр закордонного виробництва. Одначе на версію про пограбування ці факти не дуже "тягнуть". Деякі золоті прикраси залишилися на убитій Тамарі Синтюк. Чотири роки тому трагічно загинув у автокатастрофі її чоловік, який працював у цьому ж радгоспі головним бухгалтером. Після його смерті родина жила дуже скромно. "Навіть поховати їх немає за що", - бідкається голова сільської ради А. Главацький. Із Кам`янця-Подільського приїхав убитий горем син Т. Синтюк, студент аграрно-технічної академії. Того дня, коли сталася трагедія, його не було вдома. Найдосвідченіші розробляють десятки версій, сподіваються, що якесь світло на цю криваву драму проллють висновки судово-медичної експертизи.
Школярі "засівають" ртуттю
Волинська область. На смітнику міста Рожище дітлахи знайшли й принесли до школи гумову грушу вщерть наповнену ртуттю. Тут вони розлили цю небезпечну рідину. На місце виїхали спеціалісти облсанепідемстанції, які й виявили перевищення гранично допустимих концентрацій ртуті від трьох до 120 разів. Якщо первинні заходи не дадуть належних результатів, у школі доведеться робити капітальний ремонт. На щастя, хлопчаки, які носилися зі ртуттю, не вражені парами токсичного металу. Поступово буде обстежено всіх 700 дітей та 90 вчителів і технічних працівників. В інших місцях райцентру також знайдено ртуть. Її зібрали, а знятий грунт помістили в ящики, засипавши сіркою для нейтралізації реакції. Головний санітарний лікар Волинської області Анатолій Зимовін видав розпорядження перевірити всі підприємства області, де в технологічних процесах передбачається використання ртуті, повідомляє кореспондент "Дня" Олег ПОТУРАЙ.
"Брат спить, але його вже ніщо не врятує", - зі щоденника вбивці
Житомирська область. На одній із залізничних станцій Ростовської області в Росії днями працівниками російської міліції були зняті з поїзда й заарештовані 16-річний школяр Євген М. і його двоюрідний брат, студент одного з київських вузів 17-річний Сергій М. Правоохоронними органами Житомирської області брати підозрюються в скоєнні в селі Радчиці Овруцького району вбивства 41-річної Катерини М., матері Євгена, та 11-річного брата Віталія, сина вбитої ("День", №18). Згідно з інформацією, отриманою кореспондентом "Дня" Валерієм КОСТЮКЕВИЧЕМ в Управлінні МВС у Житомирській області, брати прямували до Таджикистану, де "дістати" їх було б значно важче. Саме вбивство мало виглядати як нещасний випадок - вночі хлопці загерметизували піч, що топилася, і перекрили комина, щоб жінка та її молодший син вчаділи. Проте мати прокинулася. Тоді вони її задушили дротом. Віталія було зарубано в ліжку сокирою. За деяким свідченням, рукою його рідного брата Євгена. Щодо мотивів злочину, то за однією із версій, останній хотів стати повноправним хазяїном у домі, а мати й брат йому заважали. За іншою - раціонально пояснити свої дії підозрювані не можуть. Скоєного ними обидва не заперечують. А знаходяться вони, як повідомив "День" заступник начальника Овруцького райвідділу міліції М. Старовойт, поки що в Овручі. Готується переведення їх у Житомирське СІЗО.