Знову пірати
Перевіряючи одну з торгових точок у Харкові, інспектори податкової служби виявили найбільшу протягом останніх двох років партію неліцензійних дисків і зрозуміли, чому раніше підробок ніхто не помічав. Виявляється, невелика частина дисків у магазині була оформлена за всіма правилами і продавалася тут для розбавлення загальної маси незаконного товару. Директора магазину затримано й оштрафовано на 170 гривень, у нього конфіскували диски на суму 125 тисяч гривень і близько 6 тисяч компакт- дисків роздавив і поховав у землі на задньому дворі Дзержинської податкової інспекції асфальтоукладач. Зараз встановлено канали поставок незаконного товару, але все ж таки, як призналися податківці, якісь деталі від них вислизнули. Роботи із виявлення поліграфії, вкладишів реклами дисків тривають, але ниточки і весь рух до них загубилися. Як стверджують представники податкової служби, неліцензійні компакти, переважно російського виробництва, до України завозять контрабандою. Піратський диск у середньому вчетверо дешевший за ліцензійний, а за прибутковістю цей бізнес стоїть нарівні з торгівлею наркотиками. На сьогодні в списку країн із розвиненим піратським ринком лідирують В’єтнам і Китай. За ними йдуть Україна, Індонезія та Росія. У нашій країні 90% усіх програм — неліцензійні. А загальносвітові втрати від поширення піратських версій основних програм становлять десятки мільярдів доларів. Минулого року вони досягли навіть 60% від обсягу продажу легального програмного забезпечення. Не менш вражають і суми, які витрачають численні борці за легальність, зокрема, одна з компаній на розшук порушників і їхнє переслідування в судовому порядку витратила 50 мільйонів доларів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Атака на мобілки
У Рівному сталося зухвале пограбування: двоє озброєних молодих людей спортивної статури увірвалися до салону-магазину мобільного зв’язку і, погрожуючи зброєю, забрали велику партію телефонів та кілька десятків тисяч гривень. Злочинна операція була спланована і проведена за всіма правилами класичних детективних сюжетів. Спочатку грабіжники зайшли до магазину, як потенційні покупці, робили вигляд, що оглядають товар і прицінюються. Вони навіть обмовилися, що невдовзі прийдуть сюди знову за вже вибраними телефонами. І таки за кілька хвилин повернулися, вловивши мить, коли в магазині залишився єдиний продавець. Бандити діяли дуже холоднокровно, без зайвого поспіху: коли продавець нахилився до вітрини, приставили до його скроні пістолет і наказали не рухатися. Не вивів нападників з рівноваги і покупець, який несподівано появився на порозі магазину: на нього чекала аналогічна процедура. Потім зловмисники закрили тимчасових заручників у підсобному приміщенні, спокійно забрали мобілки та всю грошову виручку і зникли в невідомому напрямку. У кримінальній міліції Рівного переконані, що зухвалих грабіжників заарештують буквально за кілька днів. А ще вони впевнені, якби магазин перебував під охороною Держслужби, то продавцю достатньо було б натиснути відповідну кнопку, і за лічені хвилини на місце пригоди приїхала б міліція, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Шахраї виявились шанувальниками магії
Працівники Державної служби у боротьбі з економічними злочинами УМВС в Одеській області затримали п’ятьох членів злочинної групи, що займалася шахрайством у особливо великих розмірах. Як повідомили в центрі громадських зв’язків обласного УМВЖС, три жінки й двоє чоловіків, усі мешканці Одеси, почали свою незаконну діяльність ще в травні 2001 року. Під егідою великої торговельної фірми підозрювані відкрили низку фіктивних підприємств-одноденок. Потім брали в якої-небудь юридичної особи партію товару на реалізацію й нібито передавали цей товар на реалізацію третьому підприємству, якого реально не існувало. Тобто своїй же фіктивній фірмі-одноденці. Потім швидко продавали товар на одеських ринках, а коли наставав час розплачуватися, пред’являли кредиторам підробні накладні. А всі претензії пропонували адресувати третій стороні, тобто фірмі-одноденці. Це лише одна з багатьох схем, що використовуються злочинцями. Особняк, де розташовувався офіс злочинної групи, було обладнано системами відеоспостереження та сигналізації. Під час обшуку, який тривав близько доби, оперативники виявили також декілька кімнат, пристосованих для проведення ритуальних і магічних обрядів. У дворі особняка, огороженого високим парканом, шахраї будували власну церкву, а в підвалі обладнали сауну, де надавали клієнтам масажні послуги. Під час слідства працівники міліції провели кілька ревізій і опитали близько ста свідків. Було встановлено, що лише за один рік своєї діяльності підозрювана обдурила 120 юридичних і фізичних осіб, заволоділа чужим майном на суму 1,14 мільйона гривень. Щодо шахраїв порушено кримінальну справу за статтею 190 пункт 4 Кримінального кодексу «Шахрайство в особливо великих розмірах», що передбачає покарання у вигляді узв’язнення на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Олена АСТРАХОВИЧ, «День».