Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ОБЩЕСТВО

8 вересня, 2011 - 00:00

Міст через Дніпро в Черкасах відремонтують наступного року

Про це повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб, який нещодавно зустрівся з міністром фінансів Федором Ярошенком і домовився про виділення коштів для здійснення реконструкції та розв’язання нагальних проблем області. «Якщо міст вийде з ладу, транспорту доведеться їхати в об’їзд, а це додаткові витрати. Тож було вирішено виділити десь близько 90 мільйонів гривень, аби наступного 2012 року розпочати реконструкцію цього мосту», — розповів С. Тулуб. Черкаський міст збудували 1961 року, коли створювали Кременчуцьке водосховище. Він складається з двох вузьких автомобільних смуг (загальна ширина — 7,9 метра) та залізничної колії. Аварійним міст визнали 2002 року. Відтоді його ремонтували лише раз — навесні 2009 року. Тоді Черкащина попросила на капітальний ремонт у Кабміну 96 мільйонів гривень, проте отримала тільки 6,3 мільйона. Тож вдалося зробити лише незначне косметичне поліпшення його стану. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Тернопільські школярі вивчатимуть історію рідного міста як предмет

Відтепер про історію рідного міста учні початкових класів тернопільських загальноосвітніх шкіл дізнаватимуться з кольорового видання «Наше місто: дітям про Тернопіль». У Тернопільській міській раді кажуть, що це варто розцінювати як першу ластівку в реалізації масштабного проекту з вивчення історії Тернополя — міський голова Сергій Надал видав розпорядження про створення робочої групи кваліфікованих фахівців, які розроблятимуть програми й посібники з предмету «Історія Тернополя». Автор книжки «Наше місто: дітям про Тернопіль» краєзнавець, учитель історії Іван Букавин як секретар цієї робочої групи зазначає, що в 2012—2013 навчальному році планують запровадити предмет в 5-му та 10—11-х класах. За словами Івана Букавина, нова книжка має стати своєрідним путівником для юних Тернополя, вона має виховувати в них почуття патріотизму. Знайомлячись із найзначнішими архітектурними пам’ятками, діти водночас на доступному для їхнього віку рівні дізнаватимуться про найважливіші події з історії обласного центру, видатних людей, які прославили свою малу батьківщину, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

У Житомирі — конфлікт навколо Хрестовоздвиженської церкви

Сьогодні Житомирська обласна рада роглядатиме питання про передання споруди Хрестовоздвиженської церкви (нині тут розміщено Музей природи) громаді Української православної церкви Московського патріархату. Напередодні завдяки Спілці ініціативної молоді Житомира і деяким громадським організаціям національно-демократичного спрямування (усього близько десятка) відбулося засідання круглого столу на тему «Релігійний мир у Житомирі». Представники останніх, зокрема голова обласної організації товариства «Просвіта» Святослав Васильчук, нагадали, що представники Народного Руху України порушили питання про передання цієї споруди незалежній українській православній церкві, як патріотичній конфесії, ще на початку 90-х років. Але невдовзі її почали домагатися й очільники та вірні УПЦ МП, між представниками різних громад навіть траплялися сутички. Передання церкви одній із конфесій може спричинити нові серйозні конфлікти. Начальник управління із зв?язків із громадськістю міськради Ольга Білобровець запевнила, що мерія на цю ситуацію вплинути не може, оскільки будівля є власністю територіальних громад області. Завідувач сектору в справах релігій Житомирської облдержадміністрації Олександр Пивоварський висловив думку, що навіть після ухвалення рішення про передачу храму УПЦ МП музей не зможе скоро його звільнити, бо для нього немає спеціального приміщення. Учасники зібрання, зокрема священнослужителі УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ, ухвалили звернення, в якому пропонують депутатам обласної ради не ухвалювати рішення про передачу Хрестовоздвиженської церкви УПЦ МП і взагалі утриматися від визначення її долі до створення в Україні єдиної помісної православної церкви, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Експерти попереджають про можливу магнітну бурю

Фахівці Центру прогнозів космічної погоди ІЗМІРАН фіксують період підвищеної сонячної активності та попереджають про ймовірність магнітної бурі, повідомляє www.gazeta.ru із посиланням на Інтерфакс. «Сонце продовжує рух до максимуму свого чергового циклу. В останні дні спостерігається ще один період підвищеної сонячної активності. Зареєстровано серію сонячних спалахів середньої потужності, а 6 вересня — два великі спалахи в центрі сонячного диска», — йдеться в повідомленні центру. «В результаті цих явищ до Землі вже долетіли прискорені на Сонці заряджені частинки (невеликою кількістю) й очікується поява міжпланетних збурень. 9—11 вересня очікується посилення геомагнітної активності до рівня магнітної бурі», — попереджає центр. При цьому експерти зазначають, що велика магнітна буря є малоймовірною.

Дружньою країною вважають Росію 26% українців

Станом на серпень 2011 року 26% українців вважають Росію братньою державою. На кінець 2009 року цей показник становив 35%. Такі результати соціологічних досліджень озвучив директор компанії Research and branding group соціолог Євген Копатько, передає УНН. Слід також зазначити, що відсоток тих українців, які вважають РФ просто сусідом (їх 22%), за останні роки зріс приблизно на 5%. Стратегічним партнером Росію вважають 13% українців, а 6% — конкурентом, 3% опитаних вбачають у Росії джерело загрози для України, а 1% — вважає її ворожою державою. Дослідження було проведено в серпні 2011 року в 24 областях України та АР Крим на основі репрезентативної квотної вибірки. Під час дослідження було опитано 2 тис. 78 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,2%.

Українські лікарні отримали устаткування з Німеччини

Наприкінці серпня декілька українських медичних установ отримало гуманітарну допомогу з Німеччини. Потрібне медичне устаткування, одяг, постільну білизну, інвалідні візки, інкубатори інтенсивної терапії для немовлят, спеціальні ліжечка та велосипеди для дітей з ДЦП доставили до Таращанської районної лікарні (Київська обл.), Білоцерківського реабілітаційно-оздоровчого центру «Шанс» для дітей із ДЦП (Київська обл.) та Дитячого реабілітаційного центру «Будинок з Ангелом» для дітей, які страждають на ДЦП і відставання в розвитку (м. Одеса). Доставку гуманітарного вантажу (на суму близько 30 тисяч євро) до України організував Всеукраїнський добродійний фонд «Інститут соціальних проектів» спільно з німецьким фондом «Diakonie». «Якщо держава неспроможна реалізувати дієві соціальні проекти, які поліпшуватимуть умови життя громад, це мають робити організації 3-го сектора», — вважає керівник проекту ВБФ «Інститут соціальних проектів» Євген Глузов. У рамках своєї соціальної діяльності добродійний фонд і надалі планує ввозити гуманітарні вантажі з Європи та Америки. Допомогу отримають лікарні, які найбільше цього потребують, дитячі будинки, реабілітаційні центри України, повідомляє Світлана ПОДОФА, Київ.

Газета: 
Рубрика: