Сім мільйонів гривень виділено на спортмайданчики
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання в 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для облаштування спортивних майданчиків поблизу житлових будинків та в місцях масового відпочинку населення, повідомляє УНІАН. Текст відповідної постанови від 12 жовтня 2010 р. № 920 розміщено на Урядовому порталі. Згідно з документом, Міністерству України у справах сім’ї, молоді та спорту Кабмін виділив 7 млн. грн. за рахунок коштів Стабілізаційного фонду для облаштування спортмайданчиків на безповоротній основі. Крім того, Міністерству фінансів доручено відкрити нову бюджетну програму та внести відповідні зміни до розпису державного бюджету. Також Порядком використання коштів Стабілізаційного фонду для облаштування спортмайданчиків встановлено, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають Міністерстві сім’ї, молоді та спорту заявки про потребу в майданчиках за встановленою ним формою. У заявці зазначаються відомості про місце розташування майданчика в житловому кварталі (мікрорайоні) міста чи в селі з населенням не менш як 1 тис. осіб, наявність земельної ділянки для розміщення майданчика, зобов’язання щодо проведення підготовчих робіт із облаштування майданчика за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел тощо.
Українські шахісти отримали державні відзнаки
Учора переможці Всесвітньої шахової олімпіади отримали Почесні грамоти Верховної Ради України, повідомляє УКРІНФОРМ. Вітаючи шахістів, спікер Володимир Литвин підкреслив, що їхня перемога, здобута серед 160 команд світу, — «це підтвердження того, що Україна справді є шаховою державою, і водночас — нагадування інститутам і гілкам влади про необхідність предметно займатись розвитком шахового спорту в Україні, бо часто це тримається лише на подвижництві». Перемога шахістів додає престижу й авторитету України. Адже шахи — це не просто гімнастика для розуму, це і високий рівень культури, толерантності, це дійсно підтвердження інтелектуальних можливостей, інтелектуальних здібностей.
Два тижні — на гасіння пожежі
Протягом останніх двох тижнів поряд з м. Новогрудівка Донецької області палає терикон тутешньої шахти №1, повідомляє Національний екологічний центр України. Цього часу виявилось замало для того, щоб пожежники та контролюючі органи дістались місця катастрофи. Для місцевих жителів, що мешкають у шахтарському селищі та сусідніх населених пунктах, дана ситуація дійсно є катастрофою, адже їхні оселі окутані шкідливим для здоров’я димом палаючого терикону. В умовах і без того несприятливої екологічної обстановки індустріальної частини Донбасу дана ситуація є вкрай загрозливою для здоров’я місцевих жителів. Актуальною лишається також загроза вибухів та інших явищ, якими може супроводжуватись горіння терикону. «У цій ситуації ми змушені звертатись до контролюючих органів із проханням не лише зупинити пожежу, а й і притягнути до відповідальності посадовців, які не забезпечили гасіння протягом такого тривалого періоду, — говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. — Йдеться про порушення конституційних прав багатьох жителів Донеччини, кожному з яких Основний Закон гарантує безпечне для життя і здоров’я довкілля. Особи, які своєю бездіяльністю порушують цю норму, — мають бути притягнуті до відповідальності». Наразі керівництво шахти по сторонніх причинах, недотичних до пожежі, знаходиться під слідством, тому до людського горя нікому немає діла.