Ліс під Житомиром знову зазнав атаки
Зранку в середу на ділянку лісу під селищем Довжик під Житомиром, про спроби знищення якої автор писав у «Дні», №193 від 25 жовтня нинішнього року в статті «Без зелених легенів», знову прибули люди з бензопилами і почали валити дерева. Місцеві жителі намагаються протистояти новому нашестю, зокрема названий у попередньому матеріалі Анатолій Ширченко, але тепер їх не допускають на місце події хлопці міцної статури, виставлені по периметру лісового масиву, вони заявляють, що у нового «господаря» ділянки є документи щодо дозволу вирубки. Олександр Тарасевич, директор розташованого поруч Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького, що до того користувався цією ділянкою, звернувся до міліції та керівництва Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства (видача лісорубних квитків є компетенцією структур останнього), щоб варварство щодо лісу було припинено. Отже, справа за правоохоронними органами та установами, які за своїм призначенням мають охороняти зелені легені міста і країни, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, Житомир.
У Керчі покажуть унікальні вироби з дерева віком 2 500 років
Сьогодні в рамках нового проекту «Музейні цінності» у Керченському історико-археологічному музеї розпочнеться виставка «Античне дерево — грані можливого», на якій представлять унікальні античні предмети, повідомляє gazeta.ua з посиланням на news.allcrimea.net. «Є тільки два місця в Криму, де археологам вдається знайти дерев’яні предмети. Завдяки особливостям місцевого ґрунту в некрополях Пантікапея (Керч) і в Усть-Альмінському некрополі (Бахчисарай) археологи знаходять вироби з дерева, тканини і навіть шкіри, які збереглися до наших днів», — стверджує завідувач історико-археологічного відділу Олена Артеменко. «Серед експонатів найдивовижніший предмет — унікальна дерев’яна ритуальна ваза I-II століття нашої ери, виконана з цільного шматка дерева. Ця ваза — з фонду Бахчисарайського музею, до нас в Керч її передали для реставрації. Високо оцінивши рівень реставраційних робіт наших майстрів, Бахчисарайський музей надав нам право першого показу», — повідомила Олена Артеменко. Серед інших експонатів виставки — найдавніші дерев’яні коробочки для пудри — піксиди. Їх вік датується IV—V століттями до нашої ери. За словами Олени Артеменко, всі експонати, які будуть представлені на новій виставці, є класичними зразками деревообробного ремесла.
В Ужгороді встановили глобус міста
Його розмістили в історичній частині обласного центру Закарпаття. На кованій кулі відлито мінімізовані рельєфні зображення давніх вулиць і будівель міста, а також історичних пам’яток Ужгорода. Автор і виконавець такої окраси міста — скульптор-архітектор Олексій Шамшура. Створили глобус умільці ковальської майстерні «Безик-майстер», повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.