Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 жовтня, 2011 - 00:00

На Львівщині полегшують життя незрячих

Проект, який має назву «Доступна Львівщина очима незрячих», фінансує міністерство закордонних справ Данії. У рамках заходу на двадцяти будівлях адміністративних установ, установ культури та охорони здоров’я Львова та області встановлено звукові метрономи, які автоматично регулюють висоту звуку залежно від шуму навколишнього середовища, даючи можливість людям із вадами зору орієнтуватися на місце розташування того чи іншого об’єкта. Зручніше буде сліпим і на дорогах, бо вже озвучено 14 світлофорів. Найближчим часом «заговорять» ще 30. Простіше буде користуватися й ліками — уже надруковано шрифтом Брайля інструкції до дванадцятьох найуживаніших медичних препаратів, які роздаватимуть незрячим в аптеках Львова та області. Загалом бюджет проекту «Доступна Львівщина очима незрячих» становить 100 тисяч гривень, а його координатором є виконавчий директор Львівського обласного осередку Української спілки інвалідів Оксана Потимко, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Церква розвиває підлітковий футбол

Проект розвитку дитячого та молодіжного футболу, який улітку започаткували у мерії Львова, розвиватиме як один із напрямів футбол на парафіях. «Упродовж багатьох років установи дитячо-юнацьких молодіжних клубів та управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міськради тісно співпрацюють із церквами Львова, — розповіла «Дню» керівник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Наталя Федорович. — Зокрема, і щодо проведення різноманітних заходів. Для прикладу, цього літа було проведено теренову гру «До 10-річчя приїзду Папи Римського в Україну». Серед низки заходів — і футбольні змагання». «Я хочу підкреслити важливість спільної праці церкви й державних структур, адже служимо тим же людям і разом можемо зробити більше добра, — говорить голова молодіжної комісії Львівської архієпархії УГКЦ о. Тарас Милян. — Приділяємо велику увагу футболу не тому, що це найкращий вид спорту — через футбол можна забрати хлопців із вулиці, долучити до спілкування у здоровому середовищі. Через спорт можна довести їм, як важливо щоденно жити з Богом». Футбольні змагання на парафіях стартували 13 жовтня і триватимуть до 18 грудня. А участь у турнірі-2011 візьмуть не лише підлітки, а й команди священиків, журналістів та чиновників ЛМР. У дальших планах — турніри пам’яті Романа Шухевича, Євгена Коновальця, Степана Бандери та до Дня Незалежності, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

71% українців заявляють про поширеність корупції при оцінюванні знань

71% українців уважає дуже та досить поширеною корупцію на вступних іспитах до вищих навчальних закладів при оцінюванні знань випускників. Про це свідчать оприлюднені сьогодні на прес-конференції в УНІАН результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» за підтримки Альянсу USETI, повідомляє УНІАН. За даними опитування, при цьому серед опитаних представників «цільової групи» (тих, хто причетний до вступу у виші) цей показник становить 83%. Мало поширеною і зовсім не поширеною корупцію на вступних іспитах уважають 13% опитаних. На випускних іспитах у школі дуже й досить поширеною корупцію називають 50%, не поширеною — 36%. Найменше поширеною, на думку населення, є корупція при зовнішньому незалежному оцінюванні: 30% уважають, що там вона поширена, а 38% — що ні. За результатами опитування, 26% уважають об’єктивнішою колишню систему вступу до вишів за результатами іспитів, які проводили самі навчальні заклади. На думку решти, нова система є більш об’єктивною, проте щодо різних варіантів цієї системи думки розходяться: 24% уважають об’єктивнішою систему вступу лише за результатами ЗНО; 17,5% — за результатами ЗНО та балів шкільного атестата, а 12% — за результатами ЗНО, балів атестата та балів вступних іспитів, що їх проводитимуть виші. На оцінку об’єктивності вступу до вишів за різними критеріями впливає й міра успішності вступу: у групі тих, хто вступив, куди хотів, найоб’єктивнішим уважають ЗНО 40%, а от серед тих, хто вступив «абикуди», уважають, що найбільш об’єктивними були би вступні іспити, які проводили виші.

Кількість сумських маршрутів скоротиться втричі

Найближчим часом у місті Суми почне діяти нова транспортна схема пасажирських перевезень, покликана «розвантажити» шляхи обласного центру. З її введенням громадського транспорту в місті стане вдвічі менше. Зокрема, втричі скоротиться кількість маршрутних таксі. Жителям Сум доведеться звикати до нових маршрутів і до того, що в центрі курсуватимуть тільки тролейбуси. У решті мікрорайонів перевезення пасажирів передбачається здійснювати за допомогою сертифікованих автобусів нового зразка з відеоспостереженням та мінімальною пасажиромісткістю в 23 місця. Причому на кожному з маршрутів в обов’язковому порядку має бути як мінімум один транспортний засіб, спеціально пристосований для людей з обмеженими фізичними можливостями. Водії будуть одягнені в уніформу, і їм заборонять палити за кермом. Такими є вимоги до учасників транспортного конкурсу, проведення якого заплановано на 25 жовтня. Окрім нової транспортної схеми, сумчанам, швидше за все, доведеться змиритися і з подорожчанням проїзду: замість 2 гривень пасажири будуть вимушені платити як мінімум 2,5 грн. Як стверджують перевізники, вони сильно витратились на придбання нових машин, які відповідають сучасним стандартам. Зокрема, їм довелося брати великі кредити: загальна вартість нового транспортного парку становить близько 80 млн гривень. Алла АКІМЕНКО, Суми.

Газета: 
Рубрика: