У Вінниці створять центр польської книжки
Це передбачено угодою, укладеною в межах Днів Мазовії на Поділлі між Публічною бібліотекою ім. Зигмунда Яна Румля району Прага-Полуднє у Варшаві (директор — Мирослава Маєвська) та Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. Тимірязєва (очільник — Наталя Морозова). З 24 вересня в надбужанській книгозбірні діє виставка, присвячена всесвітньо відомому польському поетові Адаму Міцкевичу. А днями представники Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці передали до відділу літератури та інформації з гуманітарних наук Вінницької ОУНБ ім. К. Тимірязєва книжки із сусідньої країни. У церемонії взяли участь голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк, заступник голови ОДА Любов Спірідонова, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, консул Генерального консульства у Вінниці Кшиштоф Свідерек, маршалок Мазовецького воєводства Адам Струзік та інші офіційні особи, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
Запоріжжя відгуляло Покровський ярмарок
Пам’ятаю, як десь під завісу СРСР українська радянська номенклатура Південного Сходу чомусь почала палко любити Катерину II. Зокрема, щоб догодити її пам’яті, вона, наприклад, знехтувала майже 900-літньою історією поселення Протовча на Хортиці, що в межах сучасного Запоріжжя, і вирішила вважати роком народження міста 1770-й — початок побудови, за наказом цариці, Олександрівської фортеці. Днем народження стало 14 жовтня — у пам’ять про визволення від гітлерівців 1943 року лівобережної частини міста. Однак із часом, щоб День міста не супроводжувався лише скорботними заходами, свято розтягли ледь не на два тижні. Зокрема, традиційно в суботу напередодні 14 жовтня планують основні розважальні заходи і Покровський ярмарок. Останній колись став ініціативою облспоживспілки, щоб на початку 1990-х хоч трохи допомогти городянам із харчовими запасами. З часом ярмарок набув величезного розмаху. Однак основний профіль сучасного Покровського ярмарку в Запоріжжі — розважально-гастрономічний. Було б дивно, коли б Гуляйполе не скористалося образом свого легендарного земляка — Нестора Махна. На ярмарку «батько» розгулював з дерев’яною кобурою для маузера. Від Кам’янко-Дніпровського району ярмаркував ансамбль бабусь, які досить вдало використовували для музичних цілей усі підручні засоби — від пральної дошки до качалки. Вразили вокалом солісти двох найменших районів області — Розівського та Великобілозерського, а ще мелітопольці. Від Приморського району виступив високопрофесійний жіночий співочий колектив «Сударушка». Сподобався й дитячий ансамбль гітаристів із Запоріжжя. Музиканти, які один за одним виконували світові хіти, постійно утримували біля себе солідний натовп слухачів. А в розпал ярмарку відбулося урочисте відкриття уже власне Дня міста. Цього разу почесними гостями свята стали російський космонавт і запоріжець Олег Скрипочка (після офіційного оголошення його Почесним громадянином Запоріжжя він подарував городянам фото міста, зроблене ним з космосу), а ще телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк. Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.
У Києві відбувся турнір України зі спортивних танців
У київському клубі «Динамо» відбувся турнір України зі спортивних танців «Золота осінь-2011»: на паркет вийшли понад 220 танцювальних дуетів з Києва, Одеси, Запоріжжя, Умані, а також інших міст України. Змагання показали високий рівень підготовки українських танцюристів до нового танцювального сезону і професіоналізм їхніх тренерів, а підтримала їх Група компаній «Фокстрот», яка вже вісім років поспіль допомагає організаторам танцювальних турнірів в Україні у рамках стратегії розвитку бізнесу як соціально відповідального.
Перше місце в категорії «Молодь 1 стандарт» посіла пара з Києва Тодуа Гага-Вікторія Азарова зі столичного клубу «Динамо-Київ», тренер Святослав Влох. У категорії «Юніори 2 стандарт» перемогли Валентин Поролло і Станіслава Лагута, м. Київ, клуб «Міф», тренери Олена Дибань і Олександр Савков. У категорії «Ювенали 1 Е» перше місце дісталося танцювальній парі Павло Журавльов-Анастасія Лемішко з київського клубу «Спорт-данс», тренер Валентина Федорчук. Друге місце в цій категорії також здобули підопічні Валентини Федорчук, танцюристи з цього ж клубу Данило Омеля і Анна Ясинська.
Серед дорослих у категорії «Дорослі стандарти» першими стали Владислав Доля і Олександра Сидорова із Запоріжжя, клуб «Динамо-Запоріжжя», тренер Руслан Шевченко. Друге та третє місця посіли кияни: Дмитро Бойченко-Ольга Волкова (клуб «Айстра», тренери Віталій і Вероніка Григоровичі) та Віталій Семенчук-Катерина Ворона (клуб «Данс-Центр», тренери Юрій та Яна Васютяки).
«Золота осінь» відкрила новий танцювальний сезон, визначила найкращих серед спортсменів України і дала старт до нових досягнень. Днями танцювальні пари заявлять про себе і на міжнародних змаганнях: з 11 по 13 жовтня призерки «Золотої осені» візьмуть участь у чотирьох важливих турнірах зі спортивних танців у Лондоні, повідомляє Алевтина БЕЛЕЦЬКА.