Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

26 жовтня, 2007 - 00:00

Кваліфіковані трудові мігранти отримають «блакитні карти»

Єврокомісія пропонує запровадити європейську «блакитну карту» для кваліфікованих трудових мігрантів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Єврокомісії в Страсбурзі, передає власний кореспондент УНІАН. Комісія схвалила два проекти директив Євросоюзу щодо економічної міграції. Проект першої директиви передбачає допуск висококваліфікованих мігрантів в ЄС та створення європейської «блакитної карти».

Директива передбачає, що у випадку допуску висококваліфікованого вихідця з третіх країн, він отримує спеціальний дозвіл на проживання та роботу — «блакитну карту», що надає цій особі ряд соціально-економічних прав та сприятливі умови для об’єднання родин. При цьому з метою уникнення «відтоку мозків» з деяких країн Африки та Азії, що розвиваються, передбачається запроваджувати обмеження, або заборони на рекрутування висококваліфікованого персоналу в певних країнах.

Друга директива встановлює єдину аплікаційну процедуру для отримання дозволу на роботу та виду на проживання, а також встановлює права для легальних мігрантів з третіх країн. Головна мета цього документу — спростити та прискорити процес отримання дозволу на роботу і право на проживання як для роботодавця, так і для співробітника. Вона встановлює для вихідців з третіх країн такі ж права, як і для європейців — однакові умови праці, рівень оплати праці, доступ до освіти, право на захист профспілок та соціальну безпеку.

Як повідомлялося раніше, 13 вересня віце-президент Єврокомісії з питань юстиції, свободи та безпеки Франко Фраттіні закликав збільшити кількість легальних трудових мігрантів iз країн Африки та Азії. Він повідомив про наміри представити два проекти Директив щодо допуску висококваліфікованої робочої сили. Передбачалося, що претендувати на посаду в ЄС можуть висококваліфіковані фахівці як ті, що постійно мешкають в третіх країнах, так і ті, що вже проживають в країнах-членах ЄС, наприклад, проходять навчання. При цьому доступ до трудового ринку в першій країні призначення має відкриватися не більше ніж на два роки з можливістю продовження «блакитної карти». Власники «блакитних карт» матимуть можливість переїжджати до інших країн-членів ЄС за певних умов і лише після того, як легально проживуть два — три роки в країні, до якої приїхали вперше.

Станом на січень 2006 року загальна кількість вихідців з третіх країн в ЄС становила 18,5 млн. осіб, або близько 4% всього населення ЄС. Єврокомісія планує залучити до ЄС ще 20 млн. мігрантів з країн Африки та Азії протягом найближчих 20 років.

Євреям віддадуть сувої Тори з національного архіву

Президент Віктор Ющенко своїм Указом № 1004/2007 «з метою забезпечення реалізації передбаченого статтею 35 Конституції України права громадян на свободу світогляду і віросповідання, керуючись Законами України «Про свободу совісті та релігійні організації» і «Про Національний архівний фонд та архівні установи» та відповідно до частини другої статті 102 Конституції України, доручив Кабінету Міністрів України опрацювати у місячний строк питання щодо передачі в установленому порядку іудейським релігійним громадам України сувоїв Тори, що перебувають у Національному архівному фонді України. Відповідний текст указу розміщено на офіційному сайті глави держави, передає УНІАН.

Назвали країну Європи, у якій найбільше хворих на ожиріння

Велика Британія досягла рекорду з ожиріння, зловживання алкоголем, поширеністю діабету і смертей, пов’язаних з курінням, передає УНІАН з посиланням на Daily Telegraph.

Рівень ожиріння серед британського дорослого населення найвищий в Європі і в даний момент в деяких районах перевищує середньостатистичний рівень по США. У Бостоні, графство Лінкольншир, майже третину чоловіків і жінок зараз мають зайву вагу, що представляє загрозу для їх здоров’я.

Огляд стану здоров’я нації показав, що ожирінням страждає майже 900 тис. дітей молодших 11 років і можна стверджувати про 50-процентне збільшення кількості дітей, які мають зайву вагу порівняно з минулим десятиліттям. Доповідь Міністерства охорони здоров’я також показала, що Велика Британія — єдина європейська країна, де збільшується кількість спожитого алкоголю на душу населення, також вона є єдиною країною, де зростає кількість смертей, пов’язаних з алкоголізмом, особливо — серед жінок.

40 рекомендацій для культурного розвитку

Рада Європи зробила звіт культурного розвитку України, в якому є чотири десятки рекомендацій для України. Про це повідомив керівник дирекції Ради Європи з культурних питань в Україні Роберт Палмер, перебуваючи у Львові, передає proua.com. з посиланням на «Німецьку хвилю».

На думку Ради Європи, зокрема, потрібно посилити зв’язок між громадськими організаціями й управліннями у сфері культури, активно залучати приватний сектор і розширити поняття культури, щоб її проблемами не займалося лише одне управління. Також Палмер вважає, що Львів має великий культурний потенціал і шанси стати культурною столицею Європи.

«Очевидно, потенційно Львів має таку можливість, але якщо вдасться перебудувати культурну інфраструктуру за п’ять — сім років. Для цього потрібна чітка культурна стратегія», — сказав Палмер. Він також порадив працювати всім органам у сфері культури більш злагоджено.

У свою чергу, заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косив зазначив, що стратегію культурного розвитку міста планують розробити вже до літа наступного року і виставити на громадське обговорення. Шляхом анкетування визначать установи, які є пріоритетними в культурному середовищі міста. Розробляти її допомагають фахівці зі Швеції, Хорватії, Нідерландів і Румунії.

Газета: 
Рубрика: