Українці в Португалії зможуть отримувати пенсію та соціальну допомогу
У Лісабоні в рамках українсько-португальських політичних консультацій між МЗС двох держав заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв та Державний Секретар з питань соціального захисту Португалії Педро Маркеш підписали угоду про соціальне забезпечення українців, які легально працюють і проживають на території Португалії, повідомляє «Кореспондент». Як пояснили в Міністерстві закордонних справ України, положеннями угоди, зокрема, закріплюється право на отримання українськими громадянами пенсій та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, безробіттям, нещасним випадком на виробництві. Також вона передбачається у зв’язку зі втратою годувальника, за віком, по інвалідності, за вислугу років, а також у зв’язку з материнством, народженням дитини та доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку тощо. У МЗС підкреслюють, що важливим є також той факт, що угодою запроваджується порядок зарахування трудового стажу, набутого українськими громадянами під час роботи в Португалії, при визначенні термінів і сум пенсійного забезпечення. Укладення угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення є суттєвим позитивним результатом спільної роботи Міністерства закордонних справ і Міністерства праці та соціальної політики України щодо розширення та актуалізації міжнародної договірно-правової бази в сфері працевлаштування та соціального захисту з країнами, на території яких перебуває значна кількість українців.
2,3 млн. ВIЛ-інфікованих отримали доступ до антиретровірусних препаратів
Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією оголосив, що в рамках його проектів з боротьби з вірусом імунодефіциту 2,3 млн. ВІЛ-інфікованих отримали доступ до антиретровірусних препаратів. Це на 31% більше, ніж рік тому. Про це повідомляє Центр новин ООН. Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією — це партнерство, що об’єднує уряди, організації цивільного суспільства та приватний сектор. Його було створено 2002 року. Сьогодні Глобальний фонд повідомив, що він забезпечує 23% всіх міжнародних ресурсів, що виділяються на боротьбу зі СНІДом, 57% — на лікування туберкульозу і 60% — на лікування малярії. Фонд забезпечує безкоштовними ліками 5,4 млн. хворих на туберкульоз. За роки свого існування він уже розподілив 88 млн. протимоскітних сіток для запобігання захворювань на малярію. Фонд працює в 140-ка країнах світу.
В Україні менше вмирають і більше народжуються
У другому кварталі 2009 року в Україні триває тенденція до зниження смертності, повідомив міністр юстиції України Микола Онищук з посиланням на оперативні дані органів реєстрації актів громадянського стану Міністерства юстиції України. За інформацією прес-служби Мін’юсту, якщо в І кварталі поточного року в Україні був зафіксований спад смертності до 23% (порівняно з аналогічними періодами попередніх років), то у ІІ кварталі цей показник знизився ще на 3%. Загалом, за квітень-червень 2009 року в Україні померло 155 658 тис. осіб, у той час як за січень-березень — 160 587 тис. осіб. Крім того, у ІІ кварталі поточного року збільшився показник народжуваності. Якщо з січня по березень в Україні народилося майже 106 тис. немовлят, то в квітні-червні народилося 108 584 тис. немовлят. Рекордним є також показник співвідношення кількості народжених і кількості померлих громадян (найкращий за останнє десятиліття). Також якщо в перших кварталах 2007-2008 років смертність перевищувала народжуваність у всіх регіонах, то в І кварталі 2009 року відразу в чотирьох регіонах було зафіксовано перевищення кількості народжених щодо кількості померлих. Зокрема, у Волинській — на 0,5%, в Закарпатській — на 2%, в Рівненській області — на 1%, у Києві — на 7%. У ІІ кварталі поточного року народжуваність в цих регіонах у співвідношенні до смертності виросла ще більше. Зокрема, в Волинської області кількість що народилися на 22% перевищило кількість померлих, у Києві — на 9%, Рівненській області — на 8%, Закарпатській області — на 7%.
В Австралії запровадили заборону на продаж води в пляшках
Мешканці невеликого австралійського містечка Бунданун проголосували за заборону продажу питної води в пляшках з міркувань боротьби за екологію, передає Бі-Бі-Сі. Невелике місто з населенням у 2,5 тис. осіб у штаті Новий Південний Уельс стало першим місцем на планеті, де запроваджено подібну заборону. Прихильники нововведення вважають, що витрати на добування, пакування та транспортування води серйозно шкодять довкіллю. Крім того, величезна кількість використаних пляшок опиняється в результаті на звалищах. Ухвалу було прийнято на сході городян, на який з’явилося 350 осіб. Проти голосувала лише одна людина. Один із активістів, що виступали за нововведення, Джон Ді говорить, що на громадську думку в містечку вплинув намір якоїсь компанії з виробництва напоїв розпочати розливати в пляшки воду з місцевого резервуару. «Компанія мала намір добувати воду тут, бутилювати її в Сіднеї та привозити назад на продаж. Це дало привід задуматися про довкілля, і люди не стали мовчати», — говорить Дж.Ді. Заборону підтримали й власники місцевих крамниць. Новий глава уряду штату Натан Ріс також висловився на користь нововведення. Раніше він наказав держустановам відмовитися від купівлі води в пляшках і замість цього використовувати водопровідну. За словами прем’єра Нового Південного Уельсу, це заощадить гроші платників податків і допоможе довкіллю. Мешканці Бундануна обіцяють, що не вимагатимуть абсолютного виконання нового закону від гостей міста, але для поповнення запасів води доведеться використовувати наявні пляшки й спеціальні фонтанчики на головній вулиці.