Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

20 вересня, 2011 - 00:00

В «Артеку» закінчився 35-й зліт юних інспекторів руху

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» завершив свою роботу 35-й Усеукраїнський зліт юних інспекторів руху (ЮІР) та відбувся фінал XV Всеукраїнського конкурсу шкільних команд КВК-ЮІР. Протягом року армія ЮІР (а це близько 100 тисяч школярів) у своїх школах працювала з ровесниками, пропагуючи правила дорожнього руху (ПДР), грала у шкільний КВК-ЮІР. Кращі ж юні інспектори зібралися на початку вересня в «Артеці» і протягом тижня змагалися в конкурсах на кращу стінгазету «Звернення до водіїв», «Знання ПДР», «Юний регулювальник», «Велоестафета», «Кращий командир загону ЮІР». «Спасибі, дорослі, що зберегли для нас рух ЮІР!» — це з виступу учасників агітбригади «Інші діти» з Рівного. Як із «пацанки» перетворитися на «автопанянку», розповіли школярі з чернівецької команди «Автограй». І як полюбити частку «не» і «не перевищувати», «не обганяти», «не розмовляти по мобільному телефону», радила команда «Радар» із Джанкоя (АР Крим). За результатами всіх конкурсів організатори зльоту назвали найсильніші команди ЮІР України 2011 року — із Запоріжжя, АР Крим і Дніпропетровська. Кульмінацією зльоту ЮІРівців став фінал шкільних команд КВН-ЮІР-2011, у якому взяли участь школярі з Одеської області, Дніпропетровська, Донецька і Луганська, Київської області, Запоріжжя і Полтави та ін. КВК-гравці «дійшли» до фіналу в «Артеці» через успіх на міських, обласних і регіональних змаганнях КВК, де в улюбленому жанрі юнацтво розповідає про те, як не можна жартувати з дорогою, і сміється з тих, хто не поважає ПДР. Різниця в балах між фіналістами КВК-ЮІР-2011 в «Артеці» становила десяті бала. Наблизилися до Кубка КВК команди «Победа — «Газ-19» із Луганська і «Таксі» зі Львова. Але переможцем стала команда КВК «88 чудо світу» — старшокласники навчально-виховного комплексу №88 м. Запоріжжя, повідомляє Алевтина БІЛЕЦЬКА.

Одеський студент — один із найкращих математиків світу

Студент Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Олександр Титченко здобув срібну медаль Міжнародної математичної олімпіади. Міжнародна олімпіада в Болгарії зібрала більше 320 студентів-математиків із різних країн світу: від США до Китаю. Для розв’язання десяти задач англійською мовою в двох турах учасникам було відведено по п’ять годин на один тур, згідно з прес-службою одеського вузу, повідомляє «Українська правда». Разом зі студентом ОНУ ім. І. І. Мечникова за перемогу змагалися математики Гарварда, Прінстона, МДУ та інших вузів. «Найцікавіші задачі — ті, для розв’язку яких потрібно застосовувати нестандартне мислення, — сказав Олександр. На олімпіаді були завдання з різних розділів: математичного аналізу, алгебри, комбінаторики...». Олександр Титченко неодноразово представляв університет на найвищому рівні: чотири рази посідав призові місця на всеукраїнських олімпіадах, двічі — на міжнародних змаганнях у Чехії. Організаторами та спонсорами олімпіади стали Американський університет в Болгарії, дослідницький центр WolframResearchі, видавництво Springer.

До списку ЮНЕСКО можуть потрапити вісім українських церков

Для внесення до списку ЮНЕСКО дібрали вісім українських дерев’яних церков, повідомив виданню «Зеркало недели» провідний науковець інституту «Укрзахідпроектреставрація» (Львів) Василь Слободян. За його словами, чотири церкви представляють Львівську область, дві — Івано-Франківську, ще дві — Закарпаття. Говорячи про вимоги ЮНЕСКО, експерт зауважив, що перш за все це — ідентичність та інтегральність церковної споруди. Пам’ятка має бути побудована з автентичних матеріалів. Друга вимога — збережений історичний ландшафт, у тому числі — зелені насадження. Третє — про пам’ятку повинна піклуватися держава. «А якщо пригадати, що за 20 років незалежності України на збереження дерев’яних церков із бюджету не виділено жодної копійки, то висновок напрошується сам. Це має бути окрема державна програма з чітко означеним фінансуванням», — підкреслив В. Слободян. Він також зауважив, що процедура внесення до списку ЮНЕСКО досить складна: «Має бути попередня заявка. Поки — окремо українська й окремо польська — заявки «висять» на сайті ЮНЕСКО ще з січня 2010 року. Там є опис восьми наших пам’яток, загальні дані, аргументація, чому саме вони відібрані». «Зараз наш колектив працює над масштабною спільною українсько-польською презентацією. У ній подані детальні описи кожної церкви, церковної будівлі, території, докладна історія храму й коротка — місцевості. Помилково вважають, що кошти на збереження пам’яток надає ЮНЕСКО... Ця організація ніколи ніяких коштів не виділяє. Ще один документ, який вимагають організатори, — опис туристичної привабливості об’єкту, можливості доїхати, переночувати тощо. Вимог дуже багато», — розповів він. Щодо подальшої процедури, то, за словами фахівця, за це відповідає Київ.

Європейці збирають кошти для дітей із синдромом Дауна

10 вересня 2011 року з Гамбурга (Німеччина) до Амстердама (Нідерланди) стартував велосипедний пробіг The Chicken Run 2011, організований голландською благодійною організацією The Charity Chicken Foundation. Метою акції є збір коштів для роботи Всеукраїнського центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» для дітей із синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями, повідомляє УНІАН. Велосипедний пробіг триватиме в Європі до 17 вересня. За цей час п’ять відчайдушних хлопців, одягнених гігантськими курчатами, подолають 550 кілометрів. По дорозі учасники велопробігу — в Німеччині й Нідерландах — влаштовуватимуть заходи зі збирання коштів із живою музикою, лотереями і неймовірними витівками самих Курчат. На останньому відрізку 17 вересня в Гілверсумі до невтомної п’ятірки Курчат приєднаються друзі та однодумці, аби дружною велосипедною колоною проїхати до Амстердама. «Нам неймовірно приємно, що юні голландці знайшли нашу організацію через Інтернет і регулярно тепер нам допомагають. Ця ініціативна група — зовсім не мільйонери, а небайдужа молодь різних професій — від зварника до бармена. Вони просто ініціюють збір коштів, які передають нам. Ці суми не такі великі, але вони дуже потрібні для роботи нашого центру, і ми збираємо їх потроху. Така благодійність — яскравий приклад того, що кожна людина може допомогти в міру своїх сил. Приємно, що це розуміють так далеко від нас, у Голландії», — відзначає президент організації ВБО «Даун Синдром» Сергій Кур’янов. Це не перша благодійна акція Charity Chicken Foundation на користь українських дітей із синдромом Дауна. У березні 2011 року засновники організації Метью Макгурн і Піт Бредлі прилетіли до Києва, щоб передати зібрані від попередніх велоперегонів кошти в Центр раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».

Газета: 
Рубрика: