Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Суспільство

2 квітня, 2010 - 00:00

В Україні вибирають Національне дерево держави

Київський еколого-культурний центр разом з Державною службою заповідної справи Мінприроди України оголосили конкурс «Національне дерево України». Його ціль — популяризація серед громадян України патріотичних, екологічних, історичних і естетичних цінностей старих дерев, привертання уваги населення й органів влади до їхнього пошуку, охорони і заповідання. Присвоєння звання «Національне дерево України» відбуватиметься окремо у кожній з чотирьох наступних номінацій: «Найстаріше дерево України», «Меморіальне дерево України», «Історичне дерево України», «Естетично цінне дерево України». Усього буде обрано 12 національних дерев України. Результати конкурсу буде оголошено на початку липня 2010 р. Київським еколого-культурним центром запропоновано для розгляду журі конкурсу список з 30 найстаріших і найвідоміших стародавніх дерев України. Серед них — 2000-річна олива в Нікітському ботсаду, 1300-річний дуб-чемпіон у с. Стужиця Великоберезнянського району на Закарпатті, 800-річна липа Богдана Хмельницького в Золочівському районі Львівської області, тисячорічний дуб Шевченка в Черкаській області, 300-річна сосна Гоголя в Черкаській області, 200-річний горіх Юрія Нікуліна в Криму, 400-річний мигдаль на Малаховому кургані в Севастополі; найстаріша в Україні 250-річна Княжа яблуня в Сумській області та ін. Місто Київ у цьому конкурсі представлятимуть два найраритетніші древні столичні дерева — 900-річний дуб Грюневальда і 700-річна липа Феодосія Печерського. З повним переліком запропонованих на конкурс древніх дерев України та їхніми фотографіями можна ознайомитися на сайті Київського еколого-культурного центру www.ecoethіcs.ru (фотогалерея «Найстаріші дерева України»).

Закарпатським ромам допоможуть із харчуванням

За ініціативи програми «Рома України» та Антикризової гуманітарної програми МФ «Відродження» з 28 березня по 5 квітня 2010 року буде надано допомогу найбіднішим ромським таборам у чотирьох районах Закарпаття (Ужгородський, Берегівський, Виноградівський та Мукачівський райони), повідомляє фонд «Відродження». Планується надати 800-м ромським сім’ям з дітьми допомогу у вигляді харчового пакунку (вартістю від 50 до 80 грн), в який входитиме гречка, борошно, цукор, олія, макарони та інше. Цим займатиметься на волонтерських засадах закарпатський благодійний фонд «Благо». «Програма «Рома України» щороку проводить акції надання соціальної допомоги ромському населенню Закарпаття. Так, минулого року ми провели ряд передноворічних заходів для ромських дітей. Зараз ми проводимо акцію допомоги харчовими пакетами найбіднішим таборам Закарпатської області. В рамках нашої стратегії ми й надалі будемо підтримувати подібні проекти. До речі, цього року розпочнемо проект побудови санітарніх вузлів і проведення води у ромські табори області», — зазначає Наталя Кияк, менеджер програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження». Для того, щоб хоч якось поліпшити умови життя ромів, програма «Рома України» здійснила оперативну оцінку кількох десятків таборів Закарпатської області і вибрала десять таких, що потребують допомоги харчами в першу чергу.

В Україні за офіційною статистикою проживає близько 50-ти тисяч ромів. Утім, ромські громадські організації звітують про чисельність від 150-ти до 400-т тисяч ромів, які проживають у нашій країні. Половина з них мешкає на Закарпатті у компактних поселеннях, в таборах, умови проживання в яких не придатні для життя: часто в таборі відсутній доступ до води, обігріву. Не краща ситуація і з харчуванням. Такий стан речей призводить до виникнення та поширення різного роду інфекційних хвороб, інколи й до летальних випадків.

Рибалки відпочиватимуть

У Києві на весняно-літній період вводяться обмеження з вилову риби та інших водних живих ресурсів з метою їхньої охорони, повідомляє «Комсомольська правда». З 10 квітня починається нерестовий період, у цей час на всіх водоймах активно працюватимуть патрулі. Забороняється будь-який вилов риби під час її ходу до місць нерестовища й у період метання ікри в такі терміни: на Київському, Канівському водосховищах їхніх притоках і зонах підтоплення — з 10 квітня по 19 червня, в ті ж терміни — на озерах та річках, які впадають у водосховища. Крім цього, забороняється вилов раків з 10 квітня до 20 червня і з 15 липня по 1 вересня. На період нерестового ходу і нересту забороняється використання плавзасобів з двигунами в рибгоспах. Також у цей період забороняються роботи на дні з його поглиблення, намивання піску та проведення змагань зі спортивної риболовлі. Нагадаємо, що минулого року в Києві з листопада було встановлено зимову заборону на ловлю водних живих ресурсів риболовними підприємствами і рибалками-аматорами на акваторіях, позначених іхтіологічною службою рибоохорони.

Газета: 
Рубрика: