Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

28 серпня, 1999 - 00:00

«Професіонал» запроваджує «Звіт»

Багато бухгалтерів харківських підприємств із січня наступного року зітхнуть із полегшенням. Податкова адміністрація прийматиме звітність по відрахуваннях податків і зборів не на папері, а на дискетах, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО. Програму «Звіт», розроблену інформаційно-правовим центром «Професіонал», визнано податковою службою такою, що відповідає стандартам. Заступник директора цього підприємства Ірина Бесєдіна заявила, що тільки-но буде розроблено систему передачі та збереження таємниці підпису, відпаде необхідність походів бухгалтерів до податківців. Звіти можна буде передавати електронною поштою прямо з офісу.

«Остання стадія» кольорової лихоманки

Враженого струмом чоловіка знайшли у будці трансформаторної підстанції електрики колгоспу «Горинь». Нещасному вже ніхто й нічим не зміг зарадити. Вiдразу ж встановили особу покійного: 25 років, непрацюючий, з Ізяслава, райцентру Хмельницької області. Немає жодних сумнівів і щодо того, яка біда його туди занесла. «Там деякі деталі з кольорового металу», — пояснив кореспондентові «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ начальник Ізяславського райвідділу міліції Віктор Файшнер. Каже, що кольорова лихоманка вже «вступила в останню стадію», як імперіалізм. Бо там, де було безпечно красти кольорові метали, вже все вкрадено, Ще де-не-де залишилося те, що «небезпечне для життя». Та, мовляв, ніхто з голодних безробітних не зважає на пересторогу — череп і кістки. Отож, продовжує начальник райвідділу, детективи взялися за заготівельників вторсировини — зажадали від них розписки, що не прийматимуть «брухт сумнівного походження». Та й ті не зважають ні на що — приймають усе поспіль. «Нічого не вдієш, тяжка пора настала», — майже безпорадно зітхає наш співбесідник.

Витоки освіти неможливі без високої духовності

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулося освячення православної каплиці в ім'я Святого Георгія Побідоносця. Відкриття та освята каплиці є частиною реалізації спільного міжнародного освітнього проекту двох академій, що має назву «Президентський університет». Проект передбачає створення на базі МАУП комплексу навчальних інститутів, які носитимуть імена видатних діячів сучасності, повідомляє кореспондент Олена ГОДОВАНЕЦЬ. Вже з 1 вересня розпочнуться заняття в нових корпусах Інституту економіки та інформаційних технологій МАУП ім. Леоніда Кравчука та Інституту соціальних і правових наук Гейдара Алієва. Йдуться переговори про надання Євразійському Інституту менеджменту, що тепер будується, імені Нурсултана Назарбаєва. Вищезгадані політичні діячі мають здійснювати патронування навчальних закладів, що носять їхні імена. Урочистий обряд освяти каплиці здійснив ректор Духовної академії Української православної церкви, протоієрей Микола Забуга.

Як сказав в інтерв'ю журналістам президент МАУП і МКА Георгій Щокін, «каплиця виконуватиме духовну функцію і завжди буде відкрита для викладачів, студентів та будь-яких гостей закладу».

55 тисяч пацієнтів побували... під землею

Республіканська алергологічна лікарня, нещодавно перейменована в Українську, в селищі Солотвина Тячівського району відкрита в 1976 році. Розрахована вона всього на 260 хворих, у тому числі є палати-штольні для 90 дітей, а побували тут аж 55 тисяч хворих. Лікарня розташована на 300-метровій глибині, тому основний метод лікування — спелеотерапія. Температура там плюс 22-23 градуси, вологість повітря 20-60%. В глибокій соляній копальні хворі захищені від мікробів і негативних факторів звичного для нас навколишнього середовища, а до того ж повітря насичене біологічно активним аерозолем хлористого натрію.

Благотворне таке лікування передусім для астматиків. На них цілющий вплив мають кліматичні умови глибинних печер і гротів. Найліпший ефект давали сталактитові і сталагмітові печери. Підземна лікарня в Солотвині дала фору аналогічним зарубіжним закладам, адже ефективність лікування 80-86% серед дорослих, а серед дітей взагалі — 90-95%. Протягом року тут лікують свої хвороби близько трьох тисяч пацієнтів, а скільки побувало з 1976 року ми вже знаємо, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.

Газета: 
Рубрика: