Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 серпня, 2011 - 00:00

Черкаси запрошують на небачене досі святкування Дня Незалежності

На День Незалежності в Черкасах співатимуть гуртом українські пісні, варитимуть борщ, пригощатимуть кукурудзою, чипсами, кашею та кавунами. А «родзинкою» святкування 20-ї річниці Незалежної України стане конкурс на найкращий дизайн вбрання або зачіски в українському стиі. «День Незалежності найперше має стати святом, яке об’єднає всіх нас в одну громаду. Такими об’єднавчими чинниками є наше національне вбрання, пісні й традиційні українські страви», — розповідає начальник управління культури та туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька. На всі заходи організатори запрошують черкасців приходити в українському народному вбранні як традиційному, так і з елементами модерну, з чепурними зачісками, візажем або прикрасити себе елементами національних символів, наприклад, вплести в косу жовто-блакитну стрічку тощо. Мерія звернулася до ательє та дизайнерів, аби ті виготовили новітнє українське народне вбрання, різні прикраси, взуття, головні убори. Серед мистецьких майстерень буде проведено конкурс на найкращий дизайн одягу. Для городян цього дня також проведуть різноманітні майстер-класи від перукарів та візажистів. У Долині троянд традиційно проведуть кулінарний фестиваль «Черкаська смакота». Працівники ресторанів, кафе, навчальних закладів спочатку пройдуться парадом центральною площею міста і запросять усіх поласувати смачними наїдками. Черкащан безкоштовно пригощатимуть кукурудзою, кавунами, кашею, чипсами, а ще за помірну ціну — унікальними стравами від ресторанів. Родзинкою смачного свята стане Перший фестиваль борщу від депутата Черкаської міської ради Олександра Радуцького, повідомляє Анатолій БАБАК.

На Буковині розвивають подієвий туризм

Упродовж нинішнього й наступного року в Чернівецькій області приділятимуть особливу увагу розвиткові подієвого туризму, повідомляє пресс-служба Чернівецької ОДА з посиланням на голову облдержадміністрації Михайла Папієва. Він розповів, що лише цього року область провела чимало заходів, які мали резонанс не лише в регіоні, а й в Україні та поза її межами, зокрема «Битву Націй», етнофестиваль «На гостини до Івана», гірськолижні змагання параолімпійців в Мигово, чемпіонати Європи і світу з мотокросу, «Александров-ралі». «Цей етап чемпіонату України з ралі пройшов на гідному організаційному та емоційному рівні, — відзначив Михайло Папієв. — Ралі, яке відбулося на Вижниччині, Путильщині, Кіцманщині й у Чернівцях, зацікавило численних шанувальників екстремальних автоперегонів». Він висловив сподівання, що автоперегони, наша траса потрапить у календар Чемпіонату Європи з ралі вже на наступний рік. «Це ще одна яскрава сторінка в літописі буковинського та українського автоспорту», — додав глава облдержадміністрації.

У Бердянську фактично зірвали курортний сезон

Азовське море дуже тепле, але тут немає свого Південного берега, захищеного горами, тому календарна осінь, наприклад у запорізькому Приазов’ї, невблаганно завершує купальний сезон. І все ж початок серпня — період пікових навантажень на зону відпочинку Бердянська, Приморська й Кирилівки. Але місто Бердянськ уже б’є на сполох: коли це бачено, що в пік сезону наполовину спорожніли пляжі? Ймовірну причину цього озвучив запорізький губернатор Борис Петров: «Випадків захворювання на холеру в Запорізькій області немає. Мабуть, комусь вигідно, щоб люди їхали відпочивати не в Бердянськ, а в інші місця». Зрозуміло, на 100% виключити недобросовісну конкуренцію не можна. Особливо, коли із самого початку літа Чорне море ще холодне, а в Азовському температура води надійно перевищує 20 градусів. Тому в тій же Кирилівці на рівні місцевої влади порушувалося питання щодо «спеціально навчених людей», які на повороті з автомагістралі Харків — Сімферополь настирливо радили відпочивальникам не завертати на кирилівські бази, а прямувати далі, до Криму. А ще, мовляв, такі ж люди роблять свою чорну справу й на багатьох митних переходах із боку Росії та Білорусі. Чи справді це так, остаточно з’ясувати не вдалося, бо ніхто до правоохоронців не звертався. Однак диму без вогню не буває. З іншого боку, кримські «олігархи» мало чим відрізняються від бердянських. Зокрема, за рівнем сервісу й бажанням заробити на відпочивальниках тут і тепер, та ще й якнайбільше. Але що в Криму, що в тому ж Бердянську винуватити самих підприємців недоречно. Бо якщо розібратися, то за умов загального несприятливого бізнес-клімату в Україні на курортах справи теж не кращі. Адже всі, хто володіє печаткою, дозволами, електрикою, водою тощо, намагаються зірвати свій куш із безпорадного відпочивальника. Утім, вони деруть три шкури з організатора відпочинку, а вже той намагається перекласти всі витрати на клієнта. Як наслідок, і не тільки в Бердянську, а й на Чорному морі весь час скаржаться, що курортників дедалі меншає, повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.

Газета: 
Рубрика: