Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 серпня, 2011 - 00:00

На Нацпрограму інформатизації цього року витратять 800 тисяч гривень

На засіданні Кабінету Міністрів України 3 серпня ухвалено розпорядження, яким затверджено перелік завдань (проектів) Національної програми інформатизації на 2011 рік, їхніх державних замовників та обсягів фінансування. Як інформує МОНмолодьспорт, документ розроблено Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації на виконання Закону України «Про Національну програму інформатизації» та Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації. Державним бюджетом України на 2011 рік визначено обсяг фінансування бюджетної програми «Національна програма інформатизації» в розмірі 813,4 тис. гривень. За словами Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, затверджені завдання Національної програми інформатизації мають загальнодержавне значення і спрямовані на виконання плану-графіку Програми економічних реформ на 2011 рік. Основними результатами виконання завдань програми мають стати: програмно-апаратний комплекс ведення Національної системи індикаторів (індексів) розвитку інформаційного суспільства; нова версія програмно-апаратного комплексу Національного реєстру електронних інформаційних ресурсів; макет реєстру комп’ютерних програм, що використовуються органами державної влади; висновки щодо відповідності завдань (проектів) Національної програми інформатизації пріоритетним напрямкам державної політики у сфері інформатизації, сучасному рівню й тенденціям розвитку інформатизації у світі.

До 1 вересня в Києві планують відкрити шість нових дитячих садочків

До 1 вересня в Києві планують завершити будівництво шести дошкільних навчальних закладів, капітально відремонтувати три дитячі садочки та один реконструювати, а також до початку 2011-2012 навчального року відновити вісімдесят вісім груп на 1 тис. 760 місць, що рівнозначно потужності ще вісьмох дошкільних навчальних закладів, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації з посиланням на її голову Олександра ПОПОВА. Також буде введено в експлуатацію приміщення Центру розвитку дитини у Деснянському районі столиці. «Одне з основних завдань, яке ми ставимо перед собою, — збереження і розвиток мережі дошкільних навчальних закладів. Ми намагаємося зробити все, щоб максимально залучити дітей дошкільного віку до різних форм дошкільної освіти, а також модернізувати розвивальне середовище дошкілля. Адже сьогоднішні дошкільнята завтра керуватимуть містом і країною. І від того, яким буде їхнє дитинство, залежить їхнє майбутнє, а отже, і майбутнє нашої держави», — зазначив О.ПОПОВ. За його словами, цього року загальна кількість дошкільних навчальних закладів, які працюватимуть у столиці, перевищить усі попередні показники. «Такої кількості закладів не вводилося в експлуатацію ще жодного разу за роки незалежності України», — додав керівник КМДА.

Як розвивається туристичний Азов

У червні соціологи Міжнародного інституту соціології провели опитування, яке приголомшує своєю песимістичністю: 43,3% усіх опитаних українців залишаться цього літа вдома, а 23,1% — взагалі не відпочиватимуть. На жаль, не кожен працюючий може відірватися від робочого місця на 10-20 днів, аби вибратися подалі і «відірватися» по-справжньому. Але ж на вихідні можна дозволити собі море? Наприклад, Азовське, селище Кирилівка — у цьому напрямку курсують десятки потягів на Крим, а відстань до моря — суттєво менша. Чисельні місця відпочинку в цьому селищі — у самому його центрі і на двох косах — Пересип і Федотова. Тутешні пляжі називають білими через колір, якого додає їм дрібний черепашник. Прибічникам активного способу життя в Кирилівці вже кілька десятків років пропонують заняття віндсерфінгом і кайтингом. У селищі працює декілька шкіл із цих видів спорту, є спеціалізований магазин, де початківці можуть придбати устаткування та екіпіровку. А ті розваги і задоволення, які пропонує розважальний комплекс «Острів Скарбів», приваблюють усіх відпочиваючих — незалежно від віку, фізичної форми та уподобань. Аквапарк у Кирилівці дивує розміром (майже шість гектарів) і насиченістю розваг (майже чотири десятки водних атракціонів для дітей і дорослих). Містечку Генічеську та його базам відпочинку, розташованим на найдовшій у Європі косі Арабатська стрілка (понад 100 км), поки не так пощастило з інвесторами, як Кирилівці. Але й у цьому регіоні, що знаходиться по сусідству з Кирилівкою, є своя розважальна фішка. Це екскурсії. На кожній базі неодмінно будуть стенди з оголошеннями від турфірм, які пропонують поїздки різними цікавими місцями.

— Поїздка в Асканію-Нову передбачає відвідини найбільшого в Європі степового біосферного заповідника ім. Фальц-Фейна, орнітологічного парку, зоопарку, дендропарку, — розповідає турагент невеликої туристичної компанії Ганна Дрюк. — Пропонуються екскурсії на Олешківські піски (місцевість з високими піщаними дюнами в оточенні соснових лісів). Дуже непогано відвідати садибу «Чайка» в дніпровських плавнях. Там туристам показують справжню українську хату, етнографічний музей. До програми включено поїздку на безшумних човнах з електромоторами до озера, де мешкають бобри, повідомляє Дарина БЕЛЕЦЬКА.

Газета: 
Рубрика: