Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Суспільство

13 вересня, 2012 - 00:00

Діти страждають від гіподинамії

Сучасні діти надто зайняті для того, щоб рухатися і спалювати енергію, а винні в цьому різні гаджети, які поглинають їхній час. Замість рухливих ігор більшість хлопчиків та дівчаток живуть на диванах перед телевізорами, пишуть смс-ки та грають у комп’ютерні ігри, пише «Фокус» з посиланням на The Sun. Дослідники підрахували, в Англії, де 25% дітей мають зайву вагу, середньостатистична дитина витрачає 10 годин на тиждень на написання смс, 8 — на відеоігри та 35 — на перегляд телевізора. В он-лайні вона проводить 51 годину на тиждень, а на вулиці гуляє лише 2,5 години. Американські хлопці та дівчата, серед яких зайву вагу мають 35%, пишуть смс по 1,5 години на тиждень, телевізор дивляться 28 годин, грають у відеоігри 7,91 години. В он-лайні американська дитина буває 53 години на тиждень, а на вулиці — півгодини. «Дозвілля дітей за останні 20 років дуже змінилося... Просто будуючи халабуду чи сплітаючи віночок із ромашок, діти робили щось активне, соціальне та креативне», — розповідає колишня директорка школи, а нині письменниця, авторка книги «Токсичне дитинство» Сью Палмер. Нині ж, каже вона, діти проводять більшу частину свого часу на самоті, сидячи в компанії з екраном. Між тим психологи наголошують — ігри надворі так само необхідні для розвитку, як сон та їжа. «Ми ставимося до наших дітей як до хатніх тварин, яких лише вигулюємо на повідці», — наголошує Палмер.

Новим законом про зайнятість запроваджуються новації для молоді та людей зі стажем

На прес-конференції Київського міського центру зайнятості, яка відбулася 11 вересня в інформагенції «Наш Продукт» директор центру Віктор Сухомлин розповів про новації Закону «Про зайнятість населення», який, за оцінками міжнародних експертів, є одним із найкращих соціальних законів у Європі. Закон набере чинності 1 січня 2013 року і відкриє нові перспективи перед безробітними в Україні. Як повідомив Віктор Сухомлин, «згідно з новим законом, статус безробітного надається з першого дня реєстрації в cлужбі зайнятості. У нинішньому законі статус безробітного надається лише з восьмого дня після реєстрації». Також, за словами Віктора Сухомлина, законом забезпечено державну підтримку молодих фахівців. Зокрема, молодому фахівцеві, який підписав трудовий договір із працедавцем на роботу в селі або селищі на термін не менше трьох років, надаватиметься житло на весь період його роботи і адресна фінансова допомога аж до десятикратного розміру мінімальної заробітної платні. А якщо молодий працівник пропрацює в цьому населеному пункті не менше, ніж 10 років, житло буде передано йому у власність. Закон «Про зайнятість населення» містить новації й для безробітних, старших за 45 років. Вони матимуть право на одноразове отримання ваучера для підтримки їхньої конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації, стажування за професіями і фахами в пріоритетних видах економічної діяльності. Професію і місце навчання вибиратиме сам безробітний. Ваучер надається на суму, відповідну вартості навчання, але не більшу за десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Нагадаємо, що Закон «Про зайнятість населення» ухвалено Верховною Радою України 5 липня цього року. Ольга МАТВІЄНКО.

«Знищать мову — заберуть душу»

У Львові відбулося мирне освітянське віче. Так викладачі вишів, учителі і студенти Львова протестували проти Закону «Про засади державної мовної політики», ухваленого Верховною Радою 3 липня і підписаного Президентом Януковичем 8 серпня. Як зазначили на віче його учасники, а зібралося на протест, який відбувався біля пам’ятника Кобзареві, близько трьох тисяч осіб, основна мета їхнього мирного заходу — забезпечити дотримання вищими органами влади Основного закону України, зберегти українську мову як єдину державну, зупинити ухвалення антиукраїнських законів і привернути увагу суспільства до проблем мовної політики в Україні. Підтримав акцію й міський голова Львова Андрій Садовий. Протестувальники озвучили звернення до Президента України, в якому просять Віктора Януковича відкликати мовний закон. «Закон про регіональні мови в Україні відводить українській мові роль пасербиці, що не може не викликати болю, обурення та гнівного осуду... Не перетворюйте Україну в колонію Росії», — ідеться, зокрема, у документі. «Усі ми знаємо, що мовний закон — нелегітимний, — наголосила голова одного з організаторів заходу — Львівської обласної ради профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко. — Підтримуємо рішення сесії Львівської міської ради про подання до Конституційного Суду на підтвердження цього закону. І якщо Президент не відреагує на звернення, не здаватимемося». Однак, зазначила М. Яцейко, акції будуть мирними, бо до радикальніших львів’яни поки що не готові. Віче освітяни запланували заздалегідь, щоправда, анонсуючи подію в засобах масової інформації, озвучували у два з половиною рази більше число учасників — вісім тисяч. Щодо дати проведення акції (11 вересня, а не раніше), то коментували її протестувальники коротко: «Канікули». Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: