До Євро-2012 Харківський метрополітен випустить нові жетони
Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» планує випустити нові жетони із зображенням пам’яток міста до Євро-2012. Про це повідомив генеральний директор підприємства Михайло Карамшук, якого цитує Інтерфакс-Україна. «Тематика (зображень на жетонів) буде — улюблене місто Харків. А випускати будемо під Євро-2012, щоб ті, хто приїде, побачили, що у нас є пам’ятник Шевченка, що у нас є пам’ятник Козаку (засновнику міста), що у нас інші пам’ятки є», — сказав Карамшук. За його словами, ескізи нових жетонів вже готові і узгоджені з міським головою Харкова Геннадієм Кернесом. Передбачається, що до кінця року нові жетони будуть виготовлені.
Двісті шкіл матимуть безплатний Iнтернет
У рамках співпраці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та телеком-оператора «Київстар» до кінця 2011 року у 80 українських школах буде проведений безлімітний широкосмуговий Iнтернет від «Київстар». Меморандум офіційно був підписаний на прес-брифінгу 7 липня 2011 року Дмитром Табачником та Ігорем Литовченком. «Київстар» проведе комплексні роботи щодо під’єднання шкіл до мережі та надасть безлімітний доступ на високій швидкості до 10 Мбіт/сек. вранці та вдень (з 7.00 до 18.00) і до 1 Мбіт/сек (з 18.00 до 7.00). Телеком-оператор не лише буде дбати про забезпечення школярів мережею, а також подбає про безпечне використання Iнтернету. Всі сайти, які несуть шкідливу інформацію, будуть блокуватися, а серед учнів та вчителів буде проводитися інформаційна кампанія. У рамках проекту для батьків розроблений спеціальний «білий список» з 44 корисних для дітей сайтів, на основі якого було розроблено безкоштовну послугу «Батьківський контроль» для мобільного телефону. За співпраці Інституту психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України та телеком-оператора «Київстар» був складений посібник для батьків «Діти в Iнтернеті: як навчити безпеки у віртуальному світі», мета якого — навчити дітей використовувати Iнтернет правильно, повідомляє Катерина МЕЛЬНИК.
У Черкасах Вірастюкові перешкоджали рухатися водії автівок
Проїхавши половину маршруту в рамках мотопробігу «БайкКрай-2011», на в’їзді до Черкас з ініціативною групою спортсменів та представників шоу-бізнесу трапився неприємний інцидент. Водії автівок почали перешкоджати рухові колони мотоциклістів. Причому не реагували навіть на представника ДАІ. За словами організатора Всеукраїнського мотопробігу «БайкКрай-2011», славетного стронгмена Василя Вірастюка, учасники акції були неприємно здивовані таким інцидентом. «Ми вже проїхали половину України й не зустрічали подібного відношення до байкерів у інших містах, за винятком одного-двох випадків на початку маршруту, — говорить Василь Вірастюк. — Адже мета нашого мотопробігу — привернути увагу громадськості саме до таких випадків на дорогах. Тому хочемо закликати до взаємоповаги між автомобілістами й учасниками дорожнього руху, котрі пересуваються на двохколісному транспорті». Нагадаємо, що протягом 17 — 26 липня ініціативна група відомих й успіних людей країни (шестеро мотоциклістів та ще чотири особи, котрі пересуваються у двох машинах супроводу) мандрує Україною в рамках Всеукраїнського мотопробігу «БайкКрай» із гаслом «Вирушив у путь — ввічливим будь». Щодня вони долають країною сотні кілометрів (загальна дистанція — 5033 км), прямують із міста в місто, роблячи нетривалі зупинки в обласних центрах, де проводять прес-конференції на центральних майданах задля оголошення мети акції (див. «День», № 124). Цікаво, що байкери возять із собою спеціальну папку, до якої в кожному місті записують побажання місцевих водіїв і представників влади щодо покращення дорожнього руху. Усі ці зауваження й прохання будуть передані до Головного управління ДАІ України. У Черкасах учасники мотопробігу пробули трохи більше як годину, після чого вирушили далі, на Кіровоград. Фінішним пунктом байкерів стане Київ, куди вони мають прибути 26 липня, повідомляє Анатолій БАБАК.
Археологи вже не проти будівництва Десятинної?
Археологи не проти будівництва на місці Десятинної церкви, але насамперед наполягають на збереженні решток храму. Про це повідомляє Kievpress із посиланням на заступника директора Інституту археології Гліба Івакіна. «Питань будувати або не будувати, я маю на увазі суто ідеологічних, тут немає. Є тільки конструктивні. Велику масу будувати тут небезпечно... Чому б не поставити невелику капличку, біля якої можна помолитися й зробити всі необхідні ритуали?» — переконаний вчений. «У нас є зразкові креслення церкви, якою вона була при Петрові Могилі. Якою вона дійшла до ХІХ століття, такого от розміру можна будувати. І якщо зробити її невеликою, то це — варіант», — розповів Івакін. За його словами, Інститут археології пропонував поставити кувуклію, навколо якої, вважається, цілком можна робити всі обряди. «Ми домовилися так, що те, що нижче землі, і вони (церковники) це підтримують, щоб це все абсолютно збереглося. А вище землі — давайте спершу врятуємо те, що є, а потім уже будемо дивитися, що там можна побудувати», — заявив Івакін.