Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 липня, 2011 - 00:00

Щоб місто було чистим, почни із себе

Під таким девізом у Луцьку розпочали цікаву інформаційну компанію. У ліфтах розмістили наліпки із закликами на зразок «Ліфт — НЕ смітник! Брудний ліфт — НЕБЕЗПЕКА для твого здоров’я». У громадському транспорті (маршрутних таксі та тролейбусах) розмістили гасла: «Усі хочуть жити в чистому та комфортному місті. Зробімо його таким разом!», «Всі хочуть жити в чистому та комфортному місті. Почни з себе — НЕ СМІТИ!», «А ти щось зробив, щоб наше місто стало чистим і зеленим?». Креатив організаторів акції дійшов і до баків зі сміттям, на яких теж розмістять наліпки з написом «Кинь СМІТТЯ в мене! У СМІТТЯ є свій дім...» У маршрутних таксі, на трьох рекламних відеоекранах та Волинському телебаченні транслюють ролики із соціальною рекламою. Заклики не смітити у місті знайшли своє місце і в місцевій пресі. У відділі інформаційної роботи Луцької міської ради пояснюють, що таким чином міська влада прагне розвинути у мешканців рівень європейської культури і змінити стереотипне уявлення, що про чистоту має турбуватися хтось, тільки не самі мешканці. Боротися за охайні вулиці та сквери в Луцьку збираються аж до Дня Незалежності України, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

На Херсонщині відбудеться піший перехід через єдину в Європі пустелю

На Херсонщині до 20-річчя Незалежності України вже вчетверте відбудеться піший перехід через єдину в Європі пустелю — «Олешківські піски». Як повідомляє організатор акції, голова наглядової ради Асоціації підприємців Херсонської області «Регіон» Борис Сіленков, якого цитує УНІАН, перехід відбудеться 28 серпня поточного року. Планується, що в акції візьмуть участь від 70 до 100 осіб з Криму, Миколаївської, Кіровоградської і Херсонської областей. В основному, більшість учасників переходу — представники молодіжних патріотичних політичних та громадських організацій. Цьогорічний маршрут буде найскладнішим за всю історію піших переходів через Олешківськім піски: він проляже через центральну частину пустелі і становитиме понад 15 кілометрів. Вихід планується з передмістя Нової Каховки, фінішувати учасники переходу будуть в районі селища Раденськ (Цюрупинський район). Нинішній перехід стане вже четвертим з 2008 року. Організатор акції, який за часи свого губернаторства в області (2005—2010 рр.) започаткував проведення піших переходів через Олешківські піски для популяризації туризму на Херсонщині, планує й надалі підтримувати цю традицію. Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом і єдиною пустелею в Європі.

Рівень безробіття серед молоді досяг чергового максимуму

За даними Міжнародної організації праці (агентство ООН), безробіття серед молоді у 2011 р. досягло 13%. Це означає, що зараз у світі налічується 81 мільйон безробітних молодих людей, повідомляє Бі-Бі-Сі. Раніше організація прогнозувала скорочення безробіття, що грунтувалося на оптимістичних прогнозах зростання світової економіки. Експерти організації очікували, що безробіття серед молоді, віком від 15 років до 24 років, піде на спад у 2010 і 2011 рр. За даними Держстату, на 1 червня в Державній службі зайнятості було зареєстровано 0,549 млн. безробітних. На 1 травня в держслужбі зайнятості було зареєстровано 0,580 млн. безробітних.

У Запоріжжі відпустили під заставу «мажора», який убив на дорозі трьох людей

Хортицький суд Запоріжжя відпустив під заставу в 17 тисяч гривень прокурорського сина Дмитра Рудя — винуватця резонансної ДТП. Приблизно о 6:40 20 жовтня минулого року його «Тойота Прадо» «летіла» набережною Перемоги, до того ж, по осьовій лінії. Троє жінок, які на червоний сигнал світлофору чекали дозволу рухатися, потрапили під колеса цього важкого автомобіля. Про швидкість, з якою рухалося авто, може свідчити те, що тіла постраждалих розкидало в радіусі 100 метрів. 25-річний винуватець зник з місця пригоди, але був затриманий того ж дня. Далі, після публічних протестів дніпропетровців під стінами обласної прокуратури, справа наче зрушила з місця. Вірніше, її передали до Запоріжжя. У лютому Дмитру Рудю прокуратурою Запорізької області було висунуто офіційні звинувачення, а у квітні його адвокат попросив відпустити свого підзахисного під заставу у 17 тисяч гривень. Однак тоді Хортицький райсуд не знайшов підстав для такого рішення. 13 ж липня, схоже, такі підстави з’явилися. До сказаного варто додати, що запорізькі суди традиційно гуманні до учасників резонансних справ із Дніпропетровська. Так, 8 грудня минулого року Заводський суд Запоріжжя амністував трьох керівників ВАТ «Дніпрогаз», причетних до відомої справи з вибухом під’їзду багатоквартирного будинку на вулиці Мандриківській, 127. Тоді, у жовтні 2007 року, загинуло 23 особи, серед них семеро дітей. У березні 2011 року, після численних скарг, той же суд наче відмінив амністію, але на тому подальший розбір справи, схоже, й закінчився. У будь-якому разі, нових дій прокуратури й суду не помічено, повідомляє Сергій КОРОТКОВ, Запоріжжя.

Більшість української молоді — потенційні трудові мігранти

Українська молодь прагне поїхати за кордон переважно з метою заробітку, на відміну від росіян та азербайджанців, які розглядають закордонні поїздки як можливість отримати культурний досвід чи здобути освіту. Такими є результати порівняльного аналізу молоді трьох країн, яке в Україні проводили соціологи Фонду «Демократичні ініціативи», повідомляє «Радіо Свобода». Фахівці кажуть, що українська молодь більше, ніж у Росії чи Азербайджані, незадоволена своїм фінансовим становищем і ситуацією на ринку праці. Наскільки затребувана молодь України на ринку праці за кордоном та що робить українська влада для забезпечення її робочими місцями на батьківщині? Серед молодих українців 65% виявили бажання поїхати за кордон саме задля працевлаштування, 14% — не виключають, що можуть назавжди залишити свою батьківщину, коментує результати опитування науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Прибиткова. Але, зауважує вона, тут мова йде про потенційних мігрантів. «Це не означає, що всі ці люди поїдуть. Йдеться лише про настанови. Рівень життя в Україні зовсім інший, ніж у Росії. У нас немає нафтодоларів, а в Росії й Азербайджані — є. І тому 75% росіян прагнуть поїхати за кордон з метою культурною збагачення або на навчання. А більшість нашої молоді їде заробляти, бо тут просто немає роботи. У нас безробіття як було, так і залишилося», — акцентує Ірина Прибиткова.

Газета: 
Рубрика: