Вінниця до Євро-2012 формує збірну України з футболу, учасники якої хворі на цукровий діабет
На базі збірної Вінницької області буде сформовано збірну України з футболу з пацієнтів, хворих на цукровий діабет, для участі у ДіаЄвро-2012. Для формування української команди вже з осені розпочнуться відбіркові тури, повідомляє УКРІНФОРМ. «До команди можуть потрапити люди віком від 18 років. Обмеження — лише форма діабету. Ініціативу вінниччан підтримало Європейське бюро всесвітньої діабетичної асоціації. Із цією пропозицією ми звернулися до уряду та Президента. Тиждень тому отримали «добро» на проведення матчів», — розповів головний лікар Вінницького обласного ендокринологічного диспансеру, голова громадської ради при облраді та облдержадміністрації Пилип Прудиус. За його словами, бажання брати участь у матчі вже висловили країни Східної Європи. Ініціатива провести неординарні футбольні змагання, запропонована вінницькими спортсменами, була підтримана Українською діабетичною Федерацією та європейською спільнотою. У Вінницькій області зареєстровано близько 44 тис. хворих на цукровий діабет, а це — 2% населення.
Заради безпеки руху на дорозі Василь Вірастюк організовує мотопробіг Україною
Із 17 по 26 липня ініціативна група спортсменів та представників шоу-бізнесу з міста в місто мандрує Україною у рамках Всеукраїнського мотопробігу «БайкКрай» із гаслом «Вирушив у путь — ввічливим будь». Щодня ініціативна група долає країною сотні кілометрів (загальна дистанція — 5033 км), роблячи нетривалі зупинки в обласних центрах, де проводить прес-конференції на центральних майданах для оголошення мети акції. А мета цієї акції — проїхати 25 обласними центрами України, щоб привернути увагу автомобілістів і громадськості до проблем, що існують на дорогах, та закликати до взаємоповаги між автомобілістами і учасниками дорожнього руху, котрі пересуваються на двохколісному транспорті. На думку організаторів мотопробігу, ця соціальна акція має велике значення для суспільства, адже, згідно зі статистикою, кожні 16 хвилин в Україні відбувається ДТП, а кожні дві години гине людина. У середньому за добу в ДТП гине 9 і отримує травми різного ступеня тяжкості понад 70 осіб. В Україні відносна кількість загиблих у ДТП до 10 разів більша, ніж у країнах Євросоюзу, США. Лише торік пішли із життя 4700 українців. Відтак, згаданим мотопробігом організатори, у першу чергу, хочуть наголосити на шанобливому ставленні учасників дорожнього руху один до одного та дотриманні правил пересування автошляхами. Акцію підтримує Департамент ДАІ МВС України. Учасниками мотопробігу є десятеро осіб: шестеро мотоциклістів та ще чотири особи, котрі пересуваються у двох машинах супроводу. Усі вони успішні люди, відомі в Україні та за її межами. Зокрема, це дворазовий володар титулу «Найсильніша людина планети» Василь Вірастюк; найвідоміший байкер України, засновник і організатор байкерського злету «Тарасова гора» Ашот «Сальвадор» Арушанов; актор, шоумен, телеведучий, байкер-мандрівник Геннадій Попенко; майстер спорту з вільної боротьби, переможець студентської ліги США з американського футболу, борець сумо Олег Чернуха та інші. Старт акції відбувся в Києві й далі за маршрутом ініціативна група щодня долає місто за містом, починаючи із західної України, потім Південь і Схід. Цікаво, що на в’їзді у міста до колони Всеукраїнського мотопробігу також приєднуються інші байкери, котрі підтримують мету проекту. Заключний пункт прибуття учасників — Київ, 26 липня, Анатолій БАБАК.
У Пересопниці археологи відкопали старовинну булаву
Уламок бронзової булави ХІІ—ХІІІ століть знайшли при будівництві музею в селі Пересопниці на Рівненщині. Археологи припускають, що вона могла належати Юрію Долгорукому (сину Володимира Мономаха) чи князю Андрію Боголюбському. Як розповів археолог Михайло Вашета (ДП «Волинські старожитності»), знайдено верхню частину булави. Булава явно не бойова, а парадна — атрибут влади, бо всередині є пустою, серцевину не заливали свинцем, до того ж булава покрита позолотою. На думку науковців, ця дорога річ могла належати тільки дуже багатій і знатній людині — князю або його воєводі. Схожі булави були поширені у князів північно-східної Русі, звичайні ж бояри таких не мали. Археолог вважає таку знахідку дуже цінною, а село, де написали Пересопницьке Євангеліє, перспективним для археологічних розкопок. Хоча експедиції тут працюють понад століття, більша частина території поселення залишається недослідженою. Нині ж археологи лише наглядають над тим, як ведуться земляні роботи при зведенні культурно-археологічного комплексу до 450-річчя написання Пересопницького Євангелія, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
ГПУ перевірила дитячі оздоровчі табори
В Україні в кожній другій оздоровчій установі для дітей виявлені істотні порушення санітарних та епідеміологічних норм, що загрожує відпочивальникам харчовими отруєннями та інфекційними хворобами. Це було виявлено під час перевірок дотримання законодавства про оздоровлення та відпочинок дітей, які організувала Генпрокуратура із залученням контролюючих органів, пише ТСН. Так, в таборах-порушниках не забезпечений належний контроль за якістю харчових продуктів, термінами їхнього зберігання, не дотримуються санітарно-гігієнічних і технологічних правил при приготуваннї їжі. «Як наслідок, лише впродовж липня 2011 року зареєстровано масові харчові отруєння дітей під час оздоровлення та відпочинку. Зокрема, з дитячого оздоровчого табору «Альбатрос» м. Севастополя з гострою кишковою інфекцією до лікарні потрапило 74 дитини, зі спортивного табору «Колос» Чернігівської області — 21 дитина. До Запорізької обласної інфекційної лікарні поступило 18 дітей, які відпочивали в дитячому оздоровчому таборі «Салют», — відмітили в ГПУ. З метою запобігання подальшому поширенню харчових отруєнь та інфекційних захворювань в дитячих оздоровчих установах Генпрокуратура направила до Державної санепідемслужби України вимогу посилити нагляд за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм, контроль якості води, продуктів харчування й термінів їхнього зберігання.
Діти вчилися рятувати людські життя
У Южноукраїнську Миколаївської області закінчився фінал XI Всеукраїнських (VI — Міжнародних) зборів-змагань «Школа безпеки-2011». Загалом у них взяли участь понад 200 юнаків і дівчат віком від 14 до 17 років з АР Крим, 24 областей України, міст Києва та Севастополя — переможці обласних зборів-змагань, а також команди юних рятувальників з Росії, Білорусі, Казахстану Змагання відбулися на базі запасного Гарієвського поля спорткомплексу «Олімп» «Південної атомної електростанції», де встановили наметове містечко. Організатори на всіх етапах створили умови, наближені до реальності, що допомогло дітям по-справжньому показати свої рятувальні навички: рятувати умовних потерпілих із завалів в умовах, наближених до реальності, гасити пожежу, знімати з дерева умовного постраждалого, демонструвати правила рятування людини на воді та в умовах витоку хімічних речовин, повідомляє прес-служба ГК «Фокстрот», яка підтримала проект у рамках своєї соціальної програми, популяризуючи серед молоді здоровий і безпечний спосіб життя.
— У змаганнях рятувальників немає переможців і переможених, кожен, хто брав участь у заході, уже переможець, бо він отримав найцінніші знання, а саме, як врятувати життя людини, — зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Інституту державного управління в сфері цивільного захисту Василь Андрієнко. Організатори заходу — Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки», Міністерство надзвичайних ситуацій України за сприяння Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України.