Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 червня, 2011 - 00:00

У Чернівцях до дитсадка будуть записувати он-лайн

Бебі-бум останніх років, з одного боку, і зменшення кількості дитсадків у Чернівцях під час масової «прихватизації» — з іншого, призвели до того, що записати дитину в дитсадок тепер проблема. За даними міського управління освіти, на 100 місць у дитсадках Чернівців сьогодні є 130 претендентів. Дефіцит породжує маніпуляції. Батьки кажуть: для того, щоб їхній дитині «знайшлося» місце в дитсадку, потрібні зв’язки і гроші. Запобігти корупції узявся депутат Чернівецької міськради Мирослав Заячук. Він запропонував замінити паперову чергу електронною з можливістю реєстрації, не виходячи з дому чи офісу. «У цьому форматі давно працюють Європа і США, а переваги електронного обліку демонструє вузівська он-лайн вступна кампанія, — каже М. Заячук. — Крім, власне, черги, на електронній «дитсадковій» сторінці порталу управління освіти пропоную розмістити фото- й відеопрезентацію наявних у місті дошкільних закладів, відгуки про них тощо. Ті ж із батьків, які не мають можливості зареєструватися через Інтернет або не бажають цього з релігійних чи інших міркувань, записували б дітей, як раніше, в управлінні освіти, а вже до загальної он-лайн черги їх внесе оператор. Тут же буде зазначено, чи має дитина пільги. Щоб запобігти маніпуляціям із датою народження, за місяць-два до підходу черги копію свідоцтва про народження дитини батьки занесуть у дитсадок. І, звісно, перед стартом інтернет-реєстру до нього внесуть усіх уже наявних черговиків. Як обіцяє начальник управління освіти Чернівецької міськради Василина Малишевська, сучасну ідею візьмуть на озброєння. Проте реєстрація до дитсадків он-лайн запрацює не раніше осені. Попередньо необхідно подбати про надійний захист управлінського сервера від зламу. Міськуно — не Пентагон, та позаяк через дефіцит місць у дитсадках до найбільш престижних із них дітей у Чернівцях записують одразу після народження, хтозна. Батьки ж майбутніх дитсадківців ставляться до ноу-хау з обережністю. Кажуть, що ідея назагал хороша, та сумніваються, чи справді все буде по-чесному, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

На Рівненщині вперше в Україні створили секцію спідвею для дітей

Нині розпочали прийом на навчання. Тут можуть займатися хлопчаки віком 10—12 років. Тренуватиме майбутніх чемпіонів інструктор-методист, майстер спорту міжнародного класу Віктор Звєрєв. За його словами, займатимуться вихованці секції дитячо-юнацького спідвею протягом року. Вчитимуться не лише їздити, а й ознайомлюватимуться з роботою механіків. Для навчання гуртківців закуплять чотири мотоцикли, на це з обласного бюджету виділено 200 тисяч гривень. Кошти витратять також на паливно-мастильні матеріали та екіпіровку юних спідвеїстів. Таким чином, влада, обласна організація ТСОУ та спідвейний клуб «Каскад» об’єднали свої зусилля задля відродження та розвитку мотоспорту в країні. «Рівненщина має здобутки з технічних видів спорту, зокрема спідвею. Проте підготовкою майбутніх спортсменів не займалися, тож працювати у цьому напрямку потрібно», — переконаний заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

У Тернополі запрацював інформаційно-ресурсний центр для сиріт

Про власне житло сироти, які вступають у доросле життя, можуть лише мріяти, — зазначає голова Тернопільського обласного благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко. Отож, організовуючи інформаційно-ресурсний центр, була мета, перш за все, створити усі комфортні умови, включаючи харчування, щоб молоді люди почувалися, як удома. Адже головне завдання центру — адаптація сиріт у суспільстві. Там волонтери надають психологічну допомогу, сприяють у пошуках роботи. Можна також скористатися комп’ютерною технікою, проводити семінари, тренінги, зустрічі. Ресурсний центр для сиріт відкрили за кошти благодійників з Великобританії, Австралії, Нідерландів, США та місцевого Ротарі клубу, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Медики Львова стали донорами

Упродовж місяця в Львові тривала акція з безкоштовної здачі крові «Щасливий той, хто може комусь допомогти!». Захід уже вдруге зініціювало міське управління охорони здоров’я. «Кожного дня хворі потребують переливання крові — при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Причому потреба в компонентах і препаратах крові зростає із року в рік, а запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад — загальна кількість донорів в Україні за останні 15 років зменшилася майже вдвічі, — розповів «Дню» начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб. — Тож, щоб привернути увагу до цієї проблеми та власним прикладом показати, як людина може допомогти врятувати життя, ми провели акцію серед медичних працівників». Зголосилися безкоштовно здати кров 258 медиків, а це на 43 особи більше, ніж 2009 року. Підсумок акції — близько 130 літрів крові. Дякуючи всім учасникам цієї благородної та гуманної місії за бажання допомогти людям та високу громадянську позицію, очільник львівської медицини висловив сподівання, що наступного року до безкоштовного донорства долучаться ще більше людей, котрим небайдуже здоров’я та життя людини, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Допоможіть маленькому Сашкові!

Олександру Боднару з м. Ужгород 5 місяців. У хлопчика вроджена вада розвитку — біліарна атрезія. Біліарний цироз печінки. Спленомегалія. Єдиним порятунком є трансплантація печінки. Без неї хлопчик не виживе. Малюк бореться за життя з Божою допомогою, але тепер йому потрібна наша допомога. Операцію з трансплантації печінки від живого родинного донора проведуть в Києві Інститут хірургії та трансплантології АМН України 30 червня 2011 року. Донором для Сашка буде його мати. Батьки Сашка вже зібрали частину коштів, необхідних для проведення операції, та їм не вистачає 20 тис. доларів. Ми можемо подарувати Сашкові життя! Невже 1-2-5-20 гривень — така вже велика ціна для кожного з нас, щоб допомогти цьому крихітному козакові перемогти важку хворобу?! Батьки будуть вдячні за будь-яку допомогу. Контакти батьків Сашка: 099-029-20-17 — Боднар Леся Сергіївна, 050-526-54-38 — Боднар Олександр Євгенович.

Рахунки, на які можна перераховувати кошти: у гривнях — Приват Банк: Боднар Леся Сергіївна № картки: 4405 8858 1257 1229 № рахунку : 26202602032136 МФО 312378 ЄДРПОУ 14360570 ІНТЕРНЕТ-рахунок в системі WebMoney: WMID №: 242872818016 Доллар (WMZ): Z123226421744 Евро (WME): E935708010952 Гривня (WMU): U197644779801

Газета: 
Рубрика: