Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 травня, 2011 - 00:00

Мешканців гуртожитків виселятимуть без судових рішень

Мешканці гуртожитків, яких на сьогодні в Україні майже чотири мільйони, готові розпочати масові акції протесту, повідомляє Gazeta.ua. Причиною всеукраїнського бунту стало те, що з 1 вересня закінчується мораторій на відчуження гуртожитків, і балансоутримувачі матимуть право виселяти мешканців без рішень суду та приватизувати це житло. Перший масовий мітинг пройшов під будівлею Верховного суду. Тут домагалися приватизації мешканці сімох гуртожитків міста Бердянська: указом Президента та обіцянками міських чиновників їм було гарантовано житло отримати назавжди, проте відомства прощатись із майном не поспішають. Бояться залишитись на вулиці трударі з гуртожитків і в Запоріжжі. У них навіть власник їхніх осель невідомий. Із 1999 року в людей немає гарячої води, душу, відключений газ. Проблеми у мешканців гуртожитків є й у столиці, й у багатьох інших українських містах.

Черкащани взяли участь у пробігу заради здорового життя

Понад 300 бігунів із всієї України долали крос уздовж прибережної смуги Дніпра та вулицями міста в Черкасах. У тамтешній Долині Троянд відбувався ІІ легкоатлетичний пробіг «Хвиля Дніпра — 2011». Серед учасників і професійні спортсмени, і школярі, а також люди з обмеженими можливостями й навіть звичайні перехожі, що забажали взяти участь у змаганнях. Усе це — задля популяризації легкої атлетики в країні, пропаганди здорового способу життя, а також з нагоди всесвітнього Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. Захід організований марафонським клубом «Тарас Бульба» за підтримки мерії Черкас. Протягом дня змагання відбувалися на різних дистанціях, участь у яких брали різні вікові категорії. Спочатку стартувала естафета 7х200 м між учням 5 — 7-х класів із двадцяти черкаських шкіл. Згодом дистанцію в 1,5 км долали спортсмени з обмеженими можливостями. Переможець у цій групі сумчанин Дмитро Васильцов говорить, що займається бігом уже два роки, а в Черкасах змагається вперше. «Для мене участь у таких забігах дуже важлива. По-перше, є нагода перевірити власні сили, кинути виклик собі. Крім того, ми ж тут біжимо нарівні з іншими спортсменами. І приємно, що деяких вдається переганяти навіть на візку», — розповів «Дню» Дмитро Васильцов. Кульмінацією «Хвилі Дніпра — 2011» став забіг на дистанцію 6 км, в якому взяли участь 125 спортсменів усіх вікових категорій, а також звичайні жителі міста. Цікаво, що в загальному масовому старті були як чоловіки, так і жінки. Крім того, до забігу долучилися ще й спортсмени-візочники. Першим дістався фінішу титулований легкоатлет із Вінниці Роман Пасічний. На його рахунку вже чотири перемоги на чемпіонаті України з кросу, Кубок України на дистанції 3 км тощо. Усі юні учасники естафети отримали солодкий приз, а команд-переможниць та призерів ще й нагородили цінними призами та грамотами. У кожній віковій категорії нагороджували першу трійку. Переможець і призери в абсолютній категорії були удостоєні грамотами, медалями та грошовими винагородами, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

Вказівник чудес світу з’явився у Черкасах

На площі поряд із мерією в Черкасах встановили вказівник чудес світу, України та Черкаського регіону. На вказівнику, що зроблений у старовинному стилі, розміщено назви 24 чудес. Причому написи зроблені двома мовами: українською та англійською. Серед місць є Стоунхенж, Ейфелева вежа, Еверест, Говерла, Холодний Яр, Софіївка, озеро Байкал та інші. Унизу вказівника двома мовами зазначено відстані від Черкас до екватора. А вночі путівник освітлює декоративна підсвітка, що вмонтована в плитку. Як пояснила начальник відділу дизайну міського середовища та реклами Оксана Поліщук, ідея встановити вказівник відстаней до рукотворних та природних чудес світу, України та Черкащини виникла давно. Подібні «цікавинки», але з назвами міст та країн, є в інших містах України. «Ми вирішили показати відстань не до міст, а до чудес світу. Дані, що зазначені на вказівнику, — це прямі відстані. В українських назвах вони подані в кілометрах, а в англійських — у милях», — зазначила Оксана Поліщук. У Черкасах впевнені, що ця туристична новинка буде популярною серед городян. Мало того, вже зараз можна побачити у соціальних мережах чимало фотографій людей на тлі цього путівника. Цікаво, що дизайн вказівника виконаний у тому ж стилі, в якому виготовлені інформаційні дошки біля історичних будівель. Нагадаємо, торік біля визначних місць та будівель Черкас встановили дошки, на яких міститься інформація про заснування, будівництво та історію цих будинків. А також на деяких розміщене невелике ретрофото — як будівлі виглядали раніше, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

До літа готові два київські пляжі з одинадцяти

Процедуру державної сертифікації в Києві поки що пройшли тільки пляжі в Гідропарку та парку Дружби народів, повідомляє «Українська правда» з посиланням на головного інспектора відділу Державного пожежного нагляду Євгена Лічневського. «На жаль, офіційних пляжів, які проходять процедуру державної сертифікації, в Україні близько 17%. Дуже багато стихійних пляжів, але гадаю, що будемо робити все, аби забезпечити відпочинок наших громадян. Крім того, станом на середину квітня в Києві повну процедуру державної сертифікації пройшли тільки пляжі в Гідропарку та парку Дружби народів», — зазначив Лічневський. Раніше повідомлялося, що до літнього сезону комунальне підприємство «Плесо» готує 11 централізованих пляжів та 14 зон відпочинку біля води в Києві.

Газета: 
Рубрика: