Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Суспільство

28 квітня, 2011 - 00:00

На Буковині зібрали українські книжки для Криму

Раніше на Буковині збирали україномовну літературу для українців Румунії. А цього року її вирішили також презентувати мешканцям Криму, з яким Чернівецька область має партнерські стосунки. Доброчинну акцію, ініціатором якої стало управління внутрішньої політики облдержадміністрації, підтримали видавництва, книгарні та громадські організації краю. Напередодні Великодня всі разом зібрали близько півтисячі примірників різноманітної літератури, значна частина якої — це гарно ілюстровані книжечки для дітей. «Підставою для такого Великоднього дарунку від буковинців партнерському регіону є брак в Автономній Республіці Крим книг, журналів українською мовою, зокрема навчальної, науково-методичної, історичної, художньої, дитячої та енциклопедичної літератури», — каже начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації Ганна Мальона. За її словами, ця доброчинна акція стане традиційною. Зібрана література поповнить бібліотечні фонди тамтешніх дитячих садочків, навчальних закладів і публічних бібліотек, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

На Рівненщині вшанували загиблих повстанців

Цьогоріч минає 67 років відтоді, як на Рівненщині відбувся найбільший і найтриваліший бій між УПА та загонами НКВС. Чисельність радянських військ у декілька разів перевищувала сили повстанців. Найзапекліші бої точилися під Гурбами із 21 по 25 квітня 1944 року. Закінчився бій тактичною перемогою радянських військ, однак українським повстанцям таки вдалося вирватися з оточення. Кількість загиблих й досі точно не встановлена. Натомість в урочищі Гурби щороку вшановують пам’ять повстанців, полеглих у тому бою. Цьогоріч сюди приїхали колишні вояки УПА, родичі тих, хто 67 років тому загинув у тутешніх лісах, а також чиновники та політики. Панахиду відслужив митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. Потому відбувся мітинг-реквієм. У місцевих лісах було знайдено чимало безіменних могил загиблих у Гурбенському бою. Декілька років тому в урочищі вирішили звести пантеон та перепоховати знайдені останки вояків УПА. У 2007 році відкрили його першу чергу. Нині з обласного бюджету виділено 200 тисяч на реконструкцію та будівництво збірного пантеону, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Масштабний дитячий театральний фестиваль «Птах» готують на Закарпатті

Дійство відбудеться 6—8 травня у селі Нижнє Селище Хустського району. За словами організаторів, свою творчість представлять колективи з України та сусідніх держав. На гостей фестивалю чекатимуть майстер-класи з традиційних танців Закарпаття, Угорщини, Румунії. Під живий супровід музики гурту «Гудаки» будуть діяти майстерні з лозоплетіння, роботи з глиною, виготовлення ляльок-мотанок, прикрас із пластику й металу. Оригінальним доповненням фестивалю стануть уроки циркової майстерності, для цього прибудуть майстри з німецького Гамбурга. Також діти зможуть взяти участь у процесі створення мультфільмів, для цього у фестивалі візьме участь режисер, яка спеціально приїде із Москви. Кожного фестивального дня відбуватимуться цікаві шоу (наприклад, повітряних кульок), розважальна програма з інтерактивними іграми, вогняним шоу, показом короткометражних фільмів та вечірками під відкритим небом із найкращими DJ-ми України. Встановити й прикрасити сцену, а також майданчики для майстер-класів організаторам фестивалю допоможуть волонтери, які прибудуть із Києва, Львова, Рівного, а також Франції та Німеччини. Під час проведення фестивалю працюватиме акція «Діти — дітям» зі збору коштів для дітей, хворих нацукровий діабет, у рамках програми благодійного фонду «Серце до серця», повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.

На Донбасі подорожчали електрички. Через пільговиків?

Донецька залізниця оголосила неприємну новину: відразу на 20% підвищується вартість квитків на потяги приміського сполучення. Адміністрація державного транспортного підприємства твердить, що інакше ніяк не можна: мовляв, щомісяця перевезення електричками та дизель-поїздами приносить понад 35 млн. гривень збитків, бо 89% пасажирів користуються частковими пільгами або взагалі подорожують «за спасибі». Відповідні ж компенсації, які мусять перераховувати Донецька та Луганська облдержадміністрації, надходять лише в мізерних кількостях. Тим часом лише з початку поточного року залізничним транспортом близького сполучення скористалося понад 11,2 млн. жителів індустріального регіону, яким віднині доведеться поглибше заглядати у власний гаманець. Хоча ніде правди діти: пільговиків, яких залізничне начальство винуватить у черговому подорожчанні, серед пасажирів справді чимало — аж 26 категорій, від ветеранів війни до студентів та учнів, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

Газета: 
Рубрика: