Рівняни хочуть навчатися за власним підручником з історії
Депутати міськради Рівного запропонували створити за кошт міського бюджету спеціальний зошит-підручник з історії України, аби навчати рівненських школярів «справжньої», а не радянської історії країни. Адже Міністерство освіти і науки нині дозволяє вчителям обирати підручник для вивчення предмета. — Наша комісія розглянула це питання, і ми вирішили запросити на наступне засідання автора зошита-підручника з історії України для п«ятикласників Віктора Мисана, — розповіла голова комісії міськради з питань науки та освіти Світлана Богатирчук-Кривко. — Віктор Мисан викладає історію в університеті, а раніше був учителем у загальноосвітній школі. Його підручником для п’ятого класу користуються школярі не лише у Рівному, а й у інших містах України. Отож, насамперед потрібно встановити, які напрацювання для створення підручників з історії для інших класів він має, а також скільки на видання таких підручників потрібно грошей, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
У Чернівцях обвалився міст через Прут
У ніч на 31 березня в Чернівцях тріснула і просіла на декілька метрів частина старого автомобільно-пішохідного мосту через річку Прут, який з’єднує райони обласного центру та місто з частиною області, Івано-Франківською, Хмельницькою областями й рештою України. Цей міст вивели з експлуатації понад десятиліття тому, коли поруч збудували новий, значно міцніший. Щодо старого, ще австрійської доби мосту, який запрацював далекого 1909 року, то його доля довго час залишалася невирішеною. «Колись до нас зверталися з пропозицією японські інвестори. Вони мали намір збудувати на мості ресторан з унікальним краєвидом на річку та Чернівці, однак далі пропозиції справа не зрушилася, — каже директор департаменту містобудівного комплексу Чернівецької міськради Анатолій Юрчак. — А торік міст було визнано аварійним, тут перегнили дерев’яні балки й опори, тому його закрили навіть для пішоходів. Оголосили тендер із розбирання мосту — замість оплати фірма-переможець мала на власний розсуд розпорядитися металом мостових опор, однак його досі не завершено». «У ніч на 31 березня мешканці прибережних мікрорайонів почули страшний тріск, — розповідає голова мікрорайону Ленківці Любов Сорохан. — Це тріснула і просіла одна з опор старого мосту. Люди дуже хвилюються, адже коли міст впаде, то він стане своєрідною загатою і вода з річки затопить берег і наші будинки». Л. Сорохан наполягла на тому, щоб на місце події оперативно виїхала комісія з надзвичайних ситуацій. Її фахівці з’ясували, що крім імовірності затоплення прибережної зони, де мешкає 7,5 тис. чернівчан, руйнування старого мосту несе ще одну загрозу. Внаслідок цього може зазнати пошкодження новий автомобільний міст через Прут, який стоїть поряд. Зважаючи на це, комісія ухвалила рішення про негайний демонтаж старого мосту через Прут, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
У Черкасах — не вистачає лікарів
Понад 20% посад лікарів, а саме — 170 із 1098, не укомплектовано на сьогодні в Черкасах. Мало того, щороку їхня кількість зменшується. Негативна динаміка простежується й за 2010 рік, коли в лікувально-профілактичні заклади міста прибуло 54 лікарі, а вибуло 55. У зв’язку з цим, майже в усіх медичних закладах Черкас цього року проходять інтернатуру молоді лікарі. Найбільш популярні спеціальності серед черкаських інтернів: стоматологія, гінекологія, педіатрія та хірургія. На сьогодні у лікувальних закладах міста проходять інтернатуру 48 осіб, із яких 17 навчаються за державним замовленням, 31 — за контрактом. «Наші лікарні та поліклініки є акредитованою базою інтернатури, — розповідає директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. — Щороку в нас проходять інтернатуру приблизно 50 осіб, але залишаються працювати лише 10—15, хоча потреба становить 70—75 фахівців». Один із інтернів-хірургів Іван Сіц, який проходить інтернатуру в 3 Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги, зазначає, що цей медичний заклад — ідеальна база для навчання, там створені для інтернатури абсолютно всі умови. Іван навчався за держзамовленням і за направленням через місяць їде працювати до Тальнівської районної лікарні (Черкаська область). Він зауважує, що і надалі пов’язуватиме своє життя з медициною, бо хірургія — це його покликання. Цікаво, що черкаський інтерн дивиться однойменний серіал, але спільного з собою там не знаходить, повідомляє Анатолій БАБАК.
У Львові пройде Ярмарок дитячого дозвілля
Цього року у Львові вперше відбудеться Ярмарок дитячого дозвілля. На захід запрошено понад 200 гуртків з різних дитячих клубів та центрів творчості, а також батьки з дітьми, школярі та всі охочі, повідомляє прес-служба Львівської міської ради. Аби львів’яни ознайомилися з діяльністю усіх гуртків та центрів позашкільного виховання і творчості, у місті вперше проводиться Ярмарок дитячого дозвілля. Організовують його громадське об’єднання «Самопоміч» та Львівська міська рада спільно з керівниками гуртків, клубів, студій у сфері дитячого дозвілля. 7—9 квітня буде представлено понад 200 гуртків з 39 центрів творчості та дитячих клубів різного спрямування: образотворчі, технічні, природничі, вокальні, хореографічні. «Дитинство — це найсприятливіший час для розвитку здібностей та талантів. Важливо, що львів’яни не залишаються самі в пошуках улюбленого заняття, а вчителі гуртків допомагають проявити задатки дитини. Цей Ярмарок — не лише забава, ми хочемо допомогти сформувати майбутнє кожного маленького львів’янина. Віднайти себе у певній діяльності — запорука успіху. А Львів — місто успішних і талановитих людей», — розповідає мер Андрій Садовий. Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17) перетвориться не лише на виставку дитячого дозвілля, але й на місце для забав із різноманітними заходами. Діти зможуть взяти участь у творчих майстер-класах з бісероплетіння, художньої кераміки, ткацтва, виготовлення м’якої іграшки, малювання на склі, живопису, різьбі по дереву. Усі охочі зможуть подивитися на виступи ансамблів. У останній день Ярмарку, 9 квітня, організатори безкоштовно роздаватимуть Довідник дитячого дозвілля, в якому можна дізнатися про усі позашкільні центри дитячої творчості у Львові.