Найнещасніші жінки — ті, у кого низька зарплатня
Дослідження, проведені австралійськими ученими, виявили цікаву закономірність: чим нижча заробітна плата жінки, тим гірший стан її психічного здоров’я, повідомляє УНІАН. Навіть безробітні жінки відчувають себе затишніше психологічно, ніж ті, кому мало платять. Разом з низьким заробітком емоційну рівновагу жінки порушують низька посада і підвищені вимоги. При цьому дівчата зізнаються, що їх дуже турбує неможливість впливати на свою матеріальну винагороду за допомогою ефективності своєї роботи. Ризик бути звільненою і не порозумітися з колегами також вводить жінок в депресивний стан. Проте ризик звільнення не так лякає жінок, як перехід на посаду, яка не виправдовує моральних і матеріальних очікувань.
Усіх запрошують на 755-річчя Львова
Львів’яни святкуватимуть День міста. Місту Лева виповнюється 755 років. Цьогоріч свято буде 7-9 травня, й об’єднає в собі ще одне свято — День матері, повідомляє прес-служба Львівської міської ради. Одним із головним місць, де відбуватимуться святкові заходи, стане площа Ринок. Саме тут, в історичному центрі, буде встановлена одна зі святкових сцен, на якій колективи з України та з-за кордону представлятимуть свої музичні виступи, театралізовані дійства та шоу. За інформацією управління культури Львівської міської ради, вже в перший день святкування, 7 травня, кожен із відвідувачів площі Ринок зможе побачити проект «Львів крізь віки», де будуть ярмарок давніх ремесел, театралізовані дійства, відтворення подій різних епох з історії Львова. Цей проект триватиме три дні й буде нести у собі здобутки багатовікової історії міста. Кожен, хто в цей день відвідає площу Ринок, зможе особисто відчути дух давнини, яким буде наповнена площа. Продовжить програму святкувань виступи дитячих та юнацьких колективів, кожен з яких представить свою програму. А ввечері для всіх охочих буде представлене циркове шоу за участю жонглерів, акробатів та факірів. Завершить перший день святкування на площі Ринок виступ театру тіней «Див».
Продовження святкування Дня міста Львова на площі Ринок буде в неділю, 8 травня. Почнеться все з ярмарку давніх ремесел, який триватиме протягом дня. Як і в перший день, тут також можна буде побачити багато надзвичайного. Також в честь Дня матері відбудеться концерт за участю зразкових дитячих ансамблів Львова та молодіжних колективів.
Донбасу пропонують перетворити недіючі шахти на музеї
Німецькі експерти з Рурської області Німеччини пропонують перетворити донецькі терикони й непрацюючі шахти на пам’ятки індустріальної культури, що, на їхню думку, сприяло б розвитку міжнародного туризму в Донбасі. «Міста зазвичай намагаються рекламувати те, що в них є красивого. Утім концепція Рурської області — презентувати те, що є особливістю», — зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle директор проекту «Рур-2010 Культурна столиця Європи» Ганнс Шмідт.
На переконання німецького експерта, Донецьку не слід намагатися конкурувати з Києвом, Одесою чи Львовом, презентуючи на фото церкви чи шикарні готелі. Треба презентувати те, що є унікальним саме для міста, каже Шмідт. «Важливе рішення, яке може ухвалити місцева влада, — це не зносити терикони, а навпаки, зробити з них культурні майданчики. Терикони — це та особливість, що відрізняє Донецьк від інших міст України, і саме вони могли б стати надзвичайною пам’яткою, яка б приваблювала в місто гостей та іноземних туристів. Цю особливість треба використати», — говорить німецькій експерт .
У німецькому Рурі, інфраструктура якого дуже схожа на український Донбас, терикони використовують для мистецьких виставок. А місцеві жителі там проводять свій вільний час, зокрема організовують пікніки, катаються на мотоциклах чи просто прогулюються. Щоправда, німецькі терикони мають інший вигляд, ніж донецькі. У Рурі вони пласкі, а на Донеччині нагадують пагорби. «Через це ми називаємо їх «Донецькі Альпи», — говорить Сюзанне Скіпіоль.
Звичайно, такі проекти потребують багато грошей, кажуть німецькі фахівці. Утім найголовніше, щоб місцеве керівництво спочатку «ухвалило мужнє рішення» про необхідність перетворень промислових зон, як це свого часу відбулося в Німеччині.
У Львові безпритульним тваринам пропонують не притулок, а евтаназію
За інформацією Західноукраїнського товариства захисту тварин, у Львові є програма з регулювання чисельності безпритульних тварин, в якій передбачено окремі кошти (більше 100 тисяч гривень) на стерилізацію тварин, яких виловлюють. Утім, повідомляє «Німецька хвиля», ця програма не фінансується вже понад рік, хоча в бюджеті на цей рік теж закладено понад сотню тисяч гривень на стерилізацію. Тварин, яких виловлює комунальне підприємство, утримують кілька днів і роблять евтаназію, якщо господар не зголосився, або не знайдено притулку. Ситуація ускладнюється й тим, що Львів досі не має жодного муніципального притулку для тварин, каже голова Західноукраїнського товариства захисту тварин Андрій Курач. Зведення одного притулку на кількасот місць обійдеться у 3—4 мільйони гривень. До товариства навіть надходять повідомлення про відстріл тварин, одне з них було з Трускавця, повідомили в товаристві. Курач каже, що стерилізація тварин у місті нині зазвичай відбувається за кошти власників тварин чи громадських організацій. Скільки безпритульних тварин у Львові — невідомо. Цю цифру планують вирахувати цьогоріч у рамках спільного з ЄС проекту. Львів виграв грант у кілька мільйонів гривень на покращення роботи з облаштування життя безпритульних тварин.