Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 березня, 2011 - 00:00

Набережна Леніна може стати набережною Янгеля

Колишній голова Нацради з питань телерадіомовлення України Борис Холод, який зараз очолює Дніпропетровський університет економіки й права, пропонує присвоїти набережній Дніпра ім’я академіка Михайла Янгеля. Про це він повідомив на засіданні круглого столу, присвяченого 100-річчю засновника конструкторського бюро «Південне». Перейменування має торкнутися великої ділянки Набережної імені Леніна в центрі Дніпропетровська від річкового порту до Мерефо-Херсонского моста. За словами Б. Холода, відповідне комюніке підписали учасники круглого столу. «Ми проситимемо голову Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула, міського голову, щоб вони прислухалися до нас. У нас є вулиця Янгеля, а тут буде ціла набережна», — сказав Б. Холод. Десятиріччя тому ректорові ДУЕП уже вдалося домогтися перейменування частини вулиці Сєрова на вулицю польського класика Юліуша Словацького. Тоді його ініціативу було приурочено до візиту до Дніпропетровська президента Польщі Олександра Квасьневського, який брав участь в українсько-польському саміті, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Майже половина громадян шукає роботу, якщо немає перспективи кар’єрного зростання

Незалежно від ситуації в економіці й на ринку праці, найчастіше українці звільняються через невідповідність зарплатних очікувань і відсутність перспектив кар’єрного росту. Про це говориться в дослідженні ринку праці-2010 холдингу «Анкор», повідомляє «Фокус». Незалежно від ситуації в економіці й на ринку праці співробітники залишають компанію через дві причин: невідповідність очікувань в оплаті праці (45%) і відсутність перспектив професійного розвитку (42%). При цьому рішення про зміну роботи дуже часто приймалося кандидатами вимушено, внаслідок скорочення чи згортання бізнесу роботодавця (частка таких працівників в Україні становить 15%). Також на рішення співробітника залишити компанію впливають виконання нецікавих завдань і функцій, бажання поміняти сферу/галузь, несприятлива атмосфера в колективі, нестабільне становище компанії на ринку й постійний переробіток. Опитування засвідчило, що більша частина респондентів працює в одній компанії 1-2 роки (37%). Лояльною до однієї і тієї ж компанії більше 5 років є найменша кількість опитаних (13%). У 2008 — 2009 роках ринок праці залишався ринком диктату роботодавця. Проте за попередній 2010 рік намітилася тенденція, згідно з якою, саме кандидат вибирає з кількох пропозицій роботодавців. Під час пошуку роботи більшість претендентів у 2010 році отримувала від двох до трьох пропозицій одночасно. Дослідження проводилося в грудні 2010 — січні 2011 рр. серед 2 372 працівників національних і іноземних компаній більше ніж у 30 містах України.

В Україні готуються запровадити дистанційне навчання

За прикладом європейських країн Україна готується запровадити дистанційне навчання в школах через підключення їх до швидкісного інтернету. Про це повідомив під час перебування у Полтаві міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. За його словами, нова форма навчання не замінить традиційну, а лише доповнить її і дасть змогу кращим викладачам проводити свої уроки одразу в двох-трьох і більше школах, підвищуючи там якісний рівень освіти, повідомляє УКРІНФОРМ. Реальністю дистанційне навчання стане приблизно через кілька наступних років у ході реалізації спеціального проекту в рамках національної програми «Відкритий світ», запевнив міністр. Він також додав, що особливе значення дистанційна форма навчання матиме для сільських шкіл, які зможуть перебудувати навчальний процес за сучасними стандартами, готувати випускників, які не поступатимуться за рівнем одержаних знань одноліткам із обласних центрів і столиці.

Парламент зобов’язав батьків забирати дітей із пологових будинків, якщо матері від них відмовилися

Верховна рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 143 Сімейного кодексу України» щодо обов’язку батька забрати дитину з пологового будинку. За ухвалення даного рішення проголосували 284 народних депутата з 388, зареєстрованих у сесійній залі. Документом встановлюється, що батько дитини, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, батьківство якого встановлено згідно з законодавством, зобов’язаний забрати дитину для проживання та виховання з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробила мати дитини, передає УНІАН. Відповідно до закону, в разі, якщо батько дитини не перебуває у шлюбі, він набуває статусу одинокого батька. Зазначимо, що раніше Кабінет Міністрів України збільшив розмір матеріальної допомоги, що виплачується при народженні дитини.

Газета: 
Рубрика: