На Тернопільщині діти-сироти святкуватимуть Великдень у родинах
На початку цього тижня у Тернополі стартувала акція «Подаруйте радість дитині на Великдень у родині». Запросити дитину-сироту на Великодні свята до себе закликає громадська молодіжна організація «Братерство сиріт». Для цього потрібно лише зареєструватися в організації до 10 квітня і принести необхідні документи, які б засвідчили, що дитині буде затишно у вашому домі. Нерідко після перебування в родинах діти-сироти там і залишаються — їх всиновлюють або забирають у прийомні сім’ї. Неодноразова учасниця акції Тетяна Міхеєва якось, їдучи до інтернату за однією дитиною, повернулася з трьома. Тринадцятирічна Оля попросила її удочерити і з тих пір дівчинка проживає в родині. За інформацією президента громадської молодіжної організації «Братерство сиріт» Володимира Мазура, уже в перший день акції майже тридцять сімей виявили бажання взяти участь у доброчинній програмі. Діти перебуватимуть у соціальних родинах п’ять днів: з 22 до 26 квітня. Для тих, хто позбавлений батьківського тепла, це чи не єдина можливість його відчути, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Херсоні з’явиться дитсадок імені Фрідріха Фрьобеля
Це спільний проект міської влади Херсона та громадських благодійних організацій Німеччини — центру «Фрьобельсемінар» (м. Кассель) та фундації «Санкт Елізабет Ферайн» (м. Марбург). Ідея створення дитячого виховного закладу вперше була оприлюднена у вересні минулого року, коли обласний центр відвідала група німецьких благодійників. На сьогодні вже визначено місце розташування майбутнього дитсадка імені Фрьобеля. Розміститься він у окремому крилі будівлі дошкільної освітньої установи, що на вулиці Кольцова, 52а. Херсонська міськрада планує також асигнувати кошти на першочергові потреби установи, зокрема на капітальний ремонт приміщень: 52 тисячі гривень буде виділено на пральню, ще 148,5 тисячі — на харчоблок. Зі свого боку, «Фрьобельсемінар» займеться оснащенням закладу медичними та методичними матеріалами. У травні міський голова Херсона Володимир Сальдо має намір знову зустрітися з делегацією німецьких благодійників і врегулювати подальші відносини, зокрема спланувати фінансові витрати, необхідні для створення дитячого садка. Фундацію «Санкт Елізабет Ферайн» знають у Херсоні вже близько десяти років. З її допомогою відкрито перший дитячий будинок сімейного типу в Антонівці. Окрім цього, вона налагодила тісні контакти з Херсонським державним університетом, на базі якого з 2009 року працює центр Фрьобеля, що займається впровадженням ідей видатного німецького педагога та теоретика дошкільного виховання, засновника перших дитячих садочків, повідомляє Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон.
Двоє робітників у Баранівці винесли з вогню чотирьох людей
Трьох дітей і одну стареньку жінку врятували днями під час пожежі працівники Баранівської філії «Житомироблавтодору» Сергій Заремба та Ярослав Письменюк. Коли неподалік від їхнього підприємства зайнялася хата, повідомила «Дню» співробітник прес-служби Управління МНС в Житомирській області Іванна Рикун, вони поспішили на допомогу. На відміну від хазяїв і сусідів, які безпорадно метушилися навколо охопленого вогнем будинку, С. Заремба відразу піднявся на другий поверх, навпомацки знайшов на ліжечку десятимісячного Сашка і виніс малюка із задимленої кімнати. І разом з Я. Письменюком вони врятували з вогню ще дворічного Андрійка, семирічного Миколку та їхню 81-річну бабусю Валентину. Тепер здоров’я і, можливо, життя дітей у руках лікарів, бо малюки все ж надихалися чадного газу. Втім, виникає запитання, чому рятувати їх із вогню довелося звичайним робітникам? Адже Баранівка — це мале місто, і місцеві пожежні мали прибути на місце події за лічені хвилини, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Завдяки грантам ОДА на Рівненщині втілено 59 молодіжних проектів
Художники Рівненського академічного обласного театру ляльок займатимуться із дітьми з особливими потребами, які виховуються в інтернатах. Майстри ділитимуться з ними секретами виготовлення ляльки, а вироби, створені спільними зусиллями, залишаться в соціальних закладах. Це передбачено у проекті Наталії Косарєвої «Засвіти надію в серці», яка на його реалізацію отримала грант голови Рівненської облдержадміністрації та голови облради. Загалом грантову підтримку на суму майже 20 тисяч гривень цьогоріч матимуть шість проектів, які передбачають, зокрема, проведення фестивалю дитячих театральних колективів, етнографічні експедиції, видання компакт-диску традиційної музики, а також збірки прозових творів. Авторка книжки — учениця районного колегіуму одинадцятикласниця Олена Булан, для якої це перша книга. «Збірка «Нитка реальної фантастики» складається із двох розділів: в одному — художня проза (есе й новели), в іншому — публіцистика (переважно матеріали, які друкувалися в газетах), — пояснює Олена. — Я захоплююся фотомистецтвом, тож натхнення для художніх творів черпаю з кадрів. Спочатку фото, а потім проза, яка пояснює його». За словами працівників управління культури і туризму Рівненської ОДА, серед тих, хто отримував гранти (а таку практику в області запровадили вісім років тому), є автори зі Спілки письменників, які саме за ті кошти видавали перші збірки. Загалом завдяки грантам голови ОДА та голови облради на Рівненщині втілено 59 молодіжних проектів, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.