Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 березня, 2011 - 00:00

Ковалі облаштовують Україну

В Сімферополі минулими вихідними відбувся фестиваль ковальської майстерності і народної творчості. Його разом із міською радою столиці Криму провело кримське відділення Союзу майстрів ковальського мистецтва України. У сквері Дибенка, розташованому в центрі столиці Криму, вони створили парк ковальського мистецтва, який офіційно подарували місту. Тут представлено роботи відомих ковалів — ковані лавки, виготовлені з металу казкові герої, атрибути легенд, гороскоп міста. Кримські ковалі, а також майстри інших гільдій, беруть участь у прикрашанні не лише свого рідного міста, але й допомагають робити це своїм колегам із Івано-Франківська, Дніпропетровська та інших міст. Ковалі цих міст, як правило, часто зустрічаються, обмінюються досвідом, оцінюють мистецтво один одного, допомагають у розвитку народних промислів своїх регіонів. Так, у нинішньому фестивалі в Сімферополі взяли участь ковалі з Івано-Франківська, що виготовили і подарували головному кримському місту ковану лавку, яку відразу ж встановили в парку. «Багато наших робіт також стоїть у Івано-Франківську, ми часто туди їздимо, — розповів Олег Криворученко. — Відбувається культурний обмін такими роботами, ідеями, майстерністю». Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

В Алушті відкриють WI-FI-набережну

Ривок щодо безпровідного зв’язку до послуг курортників планують зробити в Алушті. На V ювілейній виставці-ярмарку «Алушта — золоті ворота Південного берега Криму-2011», що відбулася на початку березня, її учасникам, серед яких було понад 40 представників курортно-туристичної галузі Алуштинського регіону, а також представники понад 80 туроператорів із Росії, Білорусі, Молдови, Румунії, Туреччини й інших країн, провели презентацію перспективних проектів з розвитку регіону. Мабуть, найбільший інтерес викликав проект «WI-FI-набережна», в рамках якого вперше на центральній набережній Алушти всі бажаючі дістануть можливість безкоштовного доступу в інтернет. Як повідомили «Дню» в Кримському курортно-туристичному центрі, проект передбачає вільний вхід в інтернет на всій морській набережній Алушти, протяжністю більше 10 кілометрів — від крайнього мису на сході до закінчення Професорського куточка на заході. Використовувати WI-FI-зв’язок для входу в інтернет зможуть відпочивальники більш ніж 20 здравниць, а також відвідувачі набережної, які мають ноутбук, незалежно від місця відпочинку. Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

280 закарпатських правоохоронців вивчать англійську до Євро-2012

Саме через Закарпаття хлине потік іноземних футбольних уболівальників. Для того, аби допомогти іноземцям адаптуватися і дістатися місць призначення, правоохоронці подолають мовний бар’єр. Для вивчення англійської відібрали 280 кращих закарпатських правоохоронців, із яких, до речі, 60 уже вільно володіють нею. Навчання відбуватиметься за прискореною методикою, а додатково працівники самостійно вивчатимуть англійську у вільний від роботи час. На думку закарпатців, оволодіння правоохоронців іноземною мовою допоможе не тільки знизити рівень мовних непорозумінь під час футбольної першості, а й підніме статус української міліції загалом, повідомляє Вікторія Сабо, Ужгород.

За допомогою конячки Марти активістки жіночого руху акцентують увагу на гендерних проблемах

Утретє напередодні 8 Березня вулицями Чернівців проїхалася вбрана у стрічки та квіти конячка. Активістки Асоціації жінок-депутатів місцевих рад Буковини промовисто назвали її Мартою. У такий спосіб вони намагаються привернути увагу до ролі жінки в українському суспільстві. Немов конячка, вона тягне на собі все: роботу, дім, дітей, зрештою навіть чоловіка, а має за все це пошанівок один раз на рік. «В Україні жінку шанують так само, як у Німеччині коней на свято коня, — каже голова Асоціації жінок-депутатів Наталія Батракова. — Раз на рік їх не запрягають до плуга і воза, виводять у гарне місце. Аналогічно в Україні ставляться до жінок». На возі, у який цього року запрягли не одного, а двох коней (учасниці акції казали, що обидві конячки — Марти), активістки гендерного руху провели круглий стіл. Представники жіноцтва обговорили, як зробити рівними не лише права жінок і чоловіків, а й їхні можливості. Не обійшли увагою «презент» жінкам від влади — збільшення пенсійного віку. «Перш ніж це робити, потрібно надати жінкам рівні з чоловіками посади та зарплати, — вважає депутат Чернівецької обласної ради Сільвія Віщук». Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Газета: 
Рубрика: