Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

3 березня, 2011 - 00:00

Замолювати гріхи можна в... міліції

На Дніпропетровщині в Покровському райвідділі міліції відкрили молитовну кімнату. Тут, у кінці коридору, поряд з кабінетами слідчих і дільничних інспекторів, можна усамітнитися за шторками, аби почитати Святе Письмо, поставити свічку «за здравіє» або «за упокій» та внести пожертву до спеціальної скриньки. Підлогу в молитовній кімнаті встелили м’яким килимом для тих, хто хоче помолитися на колінах перед іконами — так зручніше. Наглядає за кімнатою один зі співробітників — він поливає квіти, стежить за свічками й відносить пожертви до сусіднього храму. Настоятель Свято-Покровського храму отець Андрій вважає, що відкриття молитовної кімнати в стінах Покровського РОВД — богоугодна справа. «Сподіваємося, що такі кімнати скоро будуть відкриті й в інших організаціях та установах району», — зазначає він. Керівництво райвідділу розповідає, що раніше їхні підлеглі через неабияку зайнятість рідко заходили до церкви, а тепер спілкуються з Богом без відриву від виробництва. Зараз співробітники міліції подумують про те, аби залучити до відвідин молитовної кімнати й постійний контингент — підозрюваних у злочинах та свідків. Адже прочитати молитву або поставити свічку — нікому не завадить, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

У Черкасах впроваджують практику партнерських пологів

У Черкаському пологовому будинку №1 незабаром відкриється реконструйована частина пологового відділення. Там готують для прийому породіль сучасні індивідуальні пологові зали та зали сімейного типу. Нових палат європейського типу в пологовому будинку буде 20. Сімейні зали — це палати з двох кімнат, де визначено місце для розміщення жінки, а поруч — дитини, є кімната для родини, існує окремий санвузол.

«У цій палаті жінка знаходиться до пологів, під час них і після, їй не потрібно переходити з однієї кімнати до іншої по коридорах, — розповідає головний лікар Пологового будинку №1 Володимир Зеленько. — Крім того, така система розміщення палати дозволяє рідним бути з жінкою та новонародженою дитиною постійно. У таких комфортних умовах жінці краще адаптуватися після пологів та більш затишно почувати себе».

На сьогодні всі ремонтні роботи у цих 20 палатах уже завершені, залишилось укомплектувати їх меблями. Кошти у розмірі 500 тисяч гривень на ці цілі закладені в міському бюджеті. Цікаво, що реконструкцію залів сімейного типу та індивідуальних палат у Черкаському пологовому будинку №1 почали ще 5 років тому. У зв’язку з недостатністю фінансування завершити ці роботи змогли лише торік. Анатолій БАБАК.

На чому економлять українці

Найчастіше українці прагнуть економити воду, світло, газ і хочуть вживати екологічно чисті продукти. У ході проведення чергової хвилі регулярного проекту ЕКО Омнібус агентство з маркетингових досліджень IRS Group поцікавилося у жителів України, яким чином вони дбають про навколишнє природне середовище, повідомляє «Кліматінфо». Зокрема, дослідники задалися питанням, у яких акціях, спрямованих на вирішення екологічних проблем, люди особисто беруть участь, а в яких хотіли б взяти участь, щоб стан екології в нашій країні покращився. За результатами опитування, майже 2/3 респондентів (62%) відповідально підходять до використання природних ресурсів: раціонально витрачають газ; вимикають світло і всі електроприлади, коли вони не потрібні; витрачають мінімальну кількість води (але яка необхідна, для того щоб прийняти душ, помити посуд, почистити зуби та ін.). Такий раціональний підхід значно сприяє економії ресурсів природи, а також зменшує витрати на комунальні послуги, що сьогодні важливо. Також близько чверті респондентів (27%) купують екологічно чисті продовольчі товари і особливо ретельно підходять до вибору продуктів харчування. Крім цього, частина опитаних (23%) займається сортуванням сміття вдома, і ще частина (21%) — садять дерева і доглядають за рослинами. На питання, в яких діях/акціях, спрямованих на вирішення екологічних проблем, респонденти хотіли б взяти участь, 24% опитаних відповіли, що хотіли б купувати екологічно чисті продукти, 22% хочуть займатися озелененням територій та висадженням дерев, у 19% респондентів є бажання і готовність здавати у спеціальні пункти прийому використані батарейки, акумулятори та старі мобільні телефони, що є вже хорошим стартом і потенціалом для розвитку галузі переробки продуктів, а також цікавою тематикою для проведення різних ЕКО акцій.

На Донбасі міліціонери вчать мови

Близько двох сотень працівників правоохоронних органів Маріуполя сіли за парти, щоб до майбутнього континентального чемпіонату з футболу Євро-2012 навчитися так-сяк розмовляти англійською. Спеціальний навчальний курс для міліціянтів розробили викладачі місцевого Гуманітарного університету. Автори навчальної програми кажуть, що особливий наголос робився на те, як розтлумачити іноземним вболівальникам вітчизняні правила поведінки в громадських містах, допомогти дістатися до готелю, ресторану, музею або на пляж. Студії проходитимуть тричі на тиждень, курс розрахований на 70 аудиторних годин, після чого відбудеться своєрідний залік. Відмінники навчання будуть задіяні на відповідальніших постах під час довгоочікуваних спортивних змагань — планується, що до приморського Маріуполя гості Євро-2012 приїздитимуть на відпочинок у календарні «вікна» між матчами. Тим часом у Донецьку, де на стадіоні «Донбас Арена» саме відбуватимуться футбольні баталії, видано міліцейський розмовник. Найуживаніші фрази там перекладаються двома іноземними мовами — англійською та німецькою, а на додаток наведено транскрипцію більш звичною нашим землякам кирилицею, типу: « Хау ду ю ду!», повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

Газета: 
Рубрика: