Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

1 березня, 2011 - 00:00

Ольга Харлан виграла Кубок світу з фехтування

У Лондоні (Велика Британія) відбувся етап Кубка світу з фехтування на шаблях серед жінок, в якому взяли участь 140 спортсменок із 21 країни, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Міжнародну федерацію фехтування (FIE). Переможницею стала українка Ольга Харлан. Олімпійська чемпіонка з Миколаєва у півфіналі виграла в росіянки Софії Великої (15:14), а у фіналі була сильнішою за італійку Джиої Марцоккі (15:11), якій у чвертьфіналі поступилася ще одна олімпійська чемпіонка в команді хмельничанка Галина Пундик (14:15).

Українським вчителям недоплачують

Львівські освітяни об’єднуються і навіть погрожують страйком, якщо уряд не збільшить фінансування галузі, повідомляє «Радіо «Свобода». Нині дошкільна та шкільна освіти в Україні недофінансовані, як зазначають фахівці, майже на три мільярди гривень. Це призводить до того, що школи економлять, насамперед, на оплаті праці педагогів. Уперше за останні 20 років українська дошкільна та шкільна освіта опинилися в такій фінансовій скруті, наголосив начальник відділу освіти Залізничної райдержадміністрації Львова Роман Вороняк і закликав колег не мовчати. Уряд при виділенні грошей на освітні заклади послуговується старою формулою з розрахунку вартості утримання одного учня чи вихованця дитячого садка. На цей рік на одного школяра передбачено трохи більше, ніж шість тисяч гривень. Із цієї суми кошти спрямовують на оплату електроенергії та газу, на харчування дітей, зарплату колективу школи. І якраз на останньому почалася економія.

Директори шкіл повідомили педагогів, що більше вони не отримуватимуть доплати за перевірку зошитів і багатьом доведеться взяти відпустку за власний рахунок. Це «Радіо «Свобода» підтвердили вчителі кількох львівських шкіл. Торік вони теж по два тижні відпочивали за свій кошт.

Із початку року педагогам також не виплачують винагороди за сумлінну працю. В середньому львівський учитель заробляє 1200 гривень. Понад 70% львівських педагогів не завантажені годинами уроків для повної ставки. За словами начальника відділу освіти Залізничного району Львова Романа Вороняка, в середньому на одного школяра у рік потрібно виділяти з держбюджету понад вісім тисяч гривень і змінити загалом систему фінансування освітньої галузі.

У Черкасах безробітних навчатимуть керувати ОСББ

Міська влада Черкас ініціює навчання безробітних, які у подальшому можуть очолити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Після проходження навчання видається посвідчення державного зразка за кваліфікацією «менеджер-управлінець». Першими «приміряти» на себе новий фах мали змогу 40 безробітних черкасців на ознайомчій зустрічі, яка відбулася днями в Черкаському міськвиконкомі.

Начальник відділу сприяння утворенню ОСББ Черкаського МВК Світлана Слодзік розповіла, що в останні роки у Черкасах активізувалася робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, на сьогодні в місті існує 107 таких об’єднань, ще з десяток перебуває на стадії оформлення реєстраційних документів.

Пані Слодзік наголошує, що нині існує дефіцит людей, які б добре зналися на особливостях ведення господарської діяльності ОСББ, взявши на себе відповідальність його голови. Тому мерія Черкас цього року запускає пілотний проект навчання менеджерів-управителів для ефективного керування ОСББ. Загалом цьогоріч планується підготувати приблизно 200 таких фахівців.

Директор Черкаського міського центру зайнятості Сергій Вахненко розповів, що на державному рівні діє урядова програма, згідно з якою до 2014 року Кабінет Міністрів планує всі багатоквартирні будинки перевести в ОСББ. Тому є потреба у підготовці відповідних фахівців, які б змогли очолити такі об’єднання.

«Центр зайнятості долучається до цієї програми й бере на себе зобов’язання у підборі безробітних та направленні їх (за бажанням) на такі курси, а також оплату за навчання. З Технологічним університетом, де проходитиме навчання, нині розробляється навчальний план, аби залучити до цього кваліфікованих викладачів», — зазначив Сергій Вахненко.

Курс навчання триватиме приблизно три тижні по шість-вісім годин щоденно. Після проходження навчального курсу абітурієнти мають написати відповідну роботу (це може бути бізнес-план) та скласти комплексний іспит. Після цього їм буде видано посвідчення державного зразка, повідомляє Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: