Кримським чиновникам — уроки від Могилянки
У Раді міністрів Криму для представників органів виконавчої влади викладачі Могилянської школи журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія» провели тренінг із використання нових сучасних комунікативних технологій у процесі співпраці з громадськістю. Семінар відбувся в рамках співпраці між Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Радою міністрів Криму і Програмою сприяння парламенту України II. Вона реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і з 2009 року співпрацює з Автономною Республікою Крим. Одна з цілей співпраці — ефективніше залучення громадян до роботи органів влади автономії. Учасників тренінгу викладачі відомого університету ознайомили з можливостями використання нових медіа-інструментів. Зокрема, був наведений приклад Великої Британії, де громадяни створили сайт «Fix my street». Ця платформа надає можливість пересічному мешканцю міста позначити на віртуальній карті, де саме й яка проблема потребує вирішення. Звернення автоматично прямують у відповідний орган влади. За допомогою такої ж технології можна залучати громадян і в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Проведений семінар — це лише перший етап навчання. Далі учасники тренінгу стануть частиною віртуального співтовариства під час дистанційних курсів навчання, яке об’єднає п’ять регіонів України — Донецьк, Харків, Одесу, Сімферополь та Львів. Їх мета — навчити представників влади ефективно застосовувати нові комунікативні технології у щоденній роботі з громадськістю. Крім того, інтерактивні технології допоможуть державним службовцям ефективніше організувати свою роботу в процесі оптимізації структури кримського уряду, яку буде здійснено найближчими місяцями. Вже розроблені концепції діяльності міністерств і відомств автономії, а також низка конкретних заходів із підвищення ефективності їхньої роботи, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.
Донеччани дорого заплатять за «євроавтобуси»
Найближчим часом вартість проїзду в комунальному транспорті «шахтарської столиці» зросте відразу вдвічі, до двох гривень за квиток. Про це повідомив начальник відділу транспорту і зв’язку Донецького міськвиконкому Федір Плошай. Чиновник нагадав, що останнє підвищення транспортних тарифів відбулося 2007 року, коли ціни на пальне, запчастини та електроенергію були суттєво нижчими, тож, мовляв, у виведенні міських транспортників на рентабельність напівміри ефекту не дадуть. Новацію гаряче підтримали працівники «Донелектротрансу», які третій місяць не отримують зарплати через брак коштів на рахунку цього комунального підприємства. Водії трамваїв, тролейбусів та автобусів великої місткості погрожують розпочати страйк, якщо ситуація не зміниться. А от прості городяни від перспективи подорожчання проїзду просто в шоці. «Лише кілька тижнів тому по 2—2,5 гривні почали брати з пасажирів маршрутні таксі, — розповіла «Дню» вчителька-ветеран Олена Лаптенко. — Тепер ланцюгова реакція цін обов’язково покотиться ще далі». Наприкінці минулого року на вулиці Донецька водночас вийшло кількадесят новеньких автобусів, прикрашених символікою майбутнього футбольного чемпіонату Євро-2012. Тоді міський голова Олександр Лук’янченко запевняв, що масштабна закупівля ніяк не позначиться на економіці комунальних транспортних підрозділів. Та тепер виходить, що за престижну забаганку місцевої влади донеччанам таки доведеться розплачуватися із власної кишені, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.
У Житомирі побільшало матерів-«зозуль»
Так медики називають тих породілей, які відмовляються від народжених ними дітей. 2009 року таких горе-матусь виявилося п’ятеро. «Щоправда, лише троє з них втілили свій намір, — пояснила «Дню» начальник міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко. — Двох матусь вдалося відмовити від фатального кроку». А вже 2010 року «зозуль» побільшало — не побажали забирати з пологового будинку своїх дітей вже 19 жінок. Кожен такий випадок стає сигналом для роботи фахівців: психологів, працівників пологових втілень та соціальних служб. Заява матері про відмову ретельно вивчається, з’ясовуються всі обставини, які спонукали її до цього. «Тож відмовитися від маляти не так і легко, — пояснює Ольга Юрченко. — Якщо причиною стала легковажність матері чи раптовий імпульсивний порив — з нею працюють психологи й переконують утриматися від відчайдушного рішення». Втім, бувають і протилежні випадки — коли бажання матері задовольняється практично без заперечень. Мова здебільшого йде про асоціальні й неблагополучні родини, у яких абсолютно неможливим є повноцінне виховання дитини. Такі «зозулі» виходять з пологового будинку з відчуттям неприємної пригоди, про яку воліють швидко забути... Тож з дев’ятнадцяти заяв про відмову лише дев’ять було задоволено. А десять матерів після психологічної роботи з ними таки передумали — і забрали своїх малюків додому, повідомляє Сергій БОВКУН, Житомир.
У Чернівцях встановили ковані попільниці
«Одна з сесій чернівецької міськради ухвалила рішення про обмеження куріння на міських площах та на пішохідній вулиці історичного центру міста — О. Кобилянської, — сказав заступник директора департаменту житлового-комунального господарства міста Ярослав Кушінрик. — Тому для курців виділили на них спеціальні місця, де встановили попільниці». Масивні ковані попільниці дуже пасують до архітектури міста. Їх виготовляли майже два місяці: 14 попільниць обійшлися міському бюджету у 16 тис. грн. Щоб вандали не викрали дорогі вироби, їх міцно прикріпили до асфальту чи бруківки. Міські депутати ідеєю задоволені та планують аналогічно облаштувати й інші місця для куріння, зокрема, у парках міста. Сподобалася новинка й чернівчанам. Вони кажуть: якщо вже декому несила позбутися шкідливої звички, то нехай принаймні не отруюють інших та не засмічують місто, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.