Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

27 січня, 2011 - 00:00

На Черепановій горі знищують дерева

У вівторок зранку за адресою Анрі Барбюса, 5в, відбулася вирубка дерев на схилі. Про це повідомив активіст громадської ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко, пише «Українська правда». За словами місцевої мешканки Ольги, наразі на Черепановій горі готують під вирубку дерева задля будівництва електропідстанції до Євро-2012. «Зараз кілька робітників готують дерева від вирізку кранами — обрізають гілки, розчищають дорогу, щоб проїхали машини», — сказала вона. Жінка додала, що місцеві мешканці збираються перешкоджати проїзду техніки на Черепанову гору. «Ми хочемо заблокувати дорогу своїми автомобілями», — сказала вона. Як відомо, раніше мешканці вулиці Анрі Барбюса, 5в у листі до президента УЄФА Мішеля Платіні, Кабінету Міністрів та віце-прем’єра Бориса Колеснікова просили захистити парк від вирубки заради будівництва електропідстанції.

20 000 українців можуть померти через відсутність ліків

Життя понад 20 000 ВІЛ-інфікованих українців, серед яких 1954 — діти, поставлене під загрозу — до українських СНІД-центрів не були своєчасно поставлені антиретровірусні препарати (АРВ). Про це заявила Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІД. Ці ліки є життєво необхідними для цих людей, адже переривання лікування може призвести до їхньої смерті. Ще у листопаді 2010 року люди, які живуть із ВІЛ почали говорити про дефіцит ліків. «Така ситуація склалася через постійні затримки у здійсненні закупівель ліків Міністерством охорони здоров’я», — говорить Володимир Жовтяк, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». — Ми не мовчали раніше й кричимо сьогодні. У відповідь держава влаштовує позапланові перевірки нашої організації. Без попередження та без пояснювальних документів Прокуратура України розпочала перевірку діяльності Мережі та її основних партнерів у регіонах. Одночасно такі ж перевірки розпочали Департамент по боротьбі з економічними злочинами та Департамент боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України». «Якщо ВІЛ-інфікована людина припиняє прийом ліків, в її організмі вірус стає нечутливим до цих ліків та знову активується. Ми отримуємо нову хвилю поширення нової форми ВІЛ-інфекції», зауважує Ярослава Лопатина, лікар-інфекціоніст, фахівець із ВІЛ/СНІД. Економічні збитки держави будуть вимірюватись мільярдами гривень, а Україна втратить десятки тисяч людських життів. «Під загрозою опинилися і програми профілактики ВІЛ/СНІДу: через необѓрунтовані втручання правоохоронців перериваються програми замісної терапії. Держава й на половину не забезпечує ці програми, хоча це й передбачено Національною програмою з протидії СНІДу, але й значно ускладнює профілактику ВІЛ/СНІДу за кошти міжнародних донорів. І це тоді, коли Україна очікує 305 млн. доларів від Глобального фонду на боротьбу зі СНІДом.

У Рівному буде створено регіональний центр променевої терапії

Рівненський обласний онкодиспансер підписав договір із Благодійним фондом Ріната Ахметова про постачання в медзаклад обладнання на 5 мільйонів доларів. Як розповів головний лікар закладу Григорій Максим’як, диспансер отримає надзвичайно потужну установку — лінійний прискорювач. Відтак у Рівному буде створено регіональний центр променевої терапії, який обслуговуватиме пацієнтів не лише Рівненської, а й сусідніх областей. Насьогодня на Західній Україні є лише один такй центр у Львові. Рівне вибрали через зручне географічне розташування та через те, що тут були готові приміщення під лінійний прискорювач Нова установка — це фактично ядерний реактор, який опромінює хворих швидкими електронами. Це навіть для Європи сучасний спосіб лікування. У Польщі таких приладів 5, у Німеччині — 12. Онкодиспансер, який нині має статус комунального закладу, планується перевести на державне підпорядкування та фінансування. Нині ж його утримання обласному бюджету обходиться у понад 11 мільйонів гривень. Причому цьогоріч фінансування медзакладу урізали на 700 тисяч гривень, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.

Понад 1000 дітей-сиріт знайшли сім’ю завдяки інтернет-порталу

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» і Всеукраїнська громадська організація «Магнолія» проаналізували ефективність роботи першого всеукраїнського інтернет-порталу з питань усиновлення — www.sirotstvy.net. За рік роботи портал допоміг 1021-й дитині-сироті знайти родину, повідомляє УНІАН. Інтернет-портал «Сирітству — ні!» створено з метою просування національного усиновлення, він покликаний максимально скоротити відстань між дитиною і потенційними батьками. На порталі розміщено інформацію, яка постійно обновляється і розширяється, про дітей-сиріт, що підлягають усиновленню в Україні. В особистому розділі кожної дитини можна проглянути її фотографії та відео, з’ясувати, чи є у нього брати і сестри, одержати інформацію про її вік і регіон, в якому вона перебуває. Також користувачі порталу мають нагоду одержати он-лайн-консультацію фахівців: психолога, юриста, соцпрацівника, обговорити питання, що цікавлять їх, у форумі, скористатися бібліотекою книг, документів і нормативних актів з питань усиновлення. «Сьогодні, за офіційними даними, в Україні понад 100 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, — говорить керівник проекту Дарина Касьянова. — Із них 30 тисяч дітей підлягають усиновленню; 1021 дитина знайшла родину: це багато чи мало порівняно з кількістю сиріт в Україні? Якщо задуматися про те, що за кожною цифрою стоїть дитяче життя, дитяча доля, то 1021 дитяча мрія, що збулася, — це величезна цифра». За попередніми даними, 2010 року в Україні було усиновлено 3 438 дітей, із них 2243 дитини — українцями.

Газета: 
Рубрика: