Допоможіть дитині повноцінно жити!
Сьогодні Владиславу Магдуну 6 років. Два роки тому його батьків повідомили про страшний діагноз сина — цукровий діабет 1 типу, інсулінозалежний, важка форма. У Владика часті підвищення цукру в крові, які негативно впливають на організм і призводять до ускладнень та появи ацетону. Шестирічна дитина змушена витримувати вимірювання глюкози 4—5 разів на день, вколювання інсуліну 4 рази на день, дотримуватись суворої безвуглеводної дієти. За станом здоров’я Владика цілодобово стежить мама Оксана, відмовившись від думки про оплачувану роботу. У вересні Владик повинен іти до школи. Жвава дитина з невичерпним інтересом до життя чекає на цей момент із нетерпінням. Але хвороба не дозволяє залишити Владика без нагляду. Вихід є. Існує такий прилад як інсулінова помпа, яка компенсує рівень цукру в крові, вона діє, як штучна підшлункова залоза, і дає людині змогу повноцінно жити. Особливо це важливо для маленької дитини, у якої ще все життя попереду! Помпа MiniMed Paradigm Veo коштує 48 000 грн. Щомісячне обслуговування помпи коштує 1 000 грн. Термін придатності приладу — чотири роки.
Батьки Владика Магдуна просять небайдужих людей про допомогу.
Банк АТ «Райфайзен Банк Аваль»
МФО банку: 380805
Інд. Код: 3080111007
Рахунок: 262082221509
Адреса дом.: 10003, Майдан Короленка, 4 кв.90, м. Житомир
тел. 0412 426418, моб. тел. 097263 48 77
Магдун Оксана Анатоліївна
Черкащанам запропонують пересісти на велосипеди
Навесні до Черкас приїде волонтер нідерландської програми «PUM», який займатиметься розробкою проекту будівництва велосипедних доріжок у місті. За словами президента громадської організації «Федерація велосипедистів Черкаської області» Дмитра Чорнопищука, вже є відповідна домовленість про співпрацю, тож залишилося тільки дочекатися весни. «Нам вдалося поговорити із представником нідерландської компанії «PUM» в Черкасах. Був один нереалізований проект у 2010 році, вони погодилися замінити його на розробку проекту будівництва велодоріжок у Черкасах», — розповів Д. Чорнопищук. Тож навесні до Черкас приїде фахівець у сфері містобудування та проектного менеджменту, волонтер нідерландської програми «PUM» Роберт ван Хамерен. Він має досвід реалізації таких проектів у багатьох містах Нідерландів. Крім того, в листопаді минулого року нідерландець працював над розробкою подібного проекту в місті Долина Івано-Франківської області. Таким чином, черкащанам запропонують «осідлати» велосипеди. Ця пропозиція може стати альтернативою проїзду в маршрутних таксі, який незабаром істотно подорожчає — із 1 гривні 75 копійок до 2 гривень 50 копійок, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Тернополяни колядують у Запоріжжі
Традиційний галицький вертеп привезли тернополяни до Запорізької області. «Ми ідемо з колядою!» — так називається ця акція, зініційована Тернопільським товариством «Молода Просвіта», яку підтримує управління в справах сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації. Молоді просвітяни мають мету — зберігати українські традиції святкування Різдва Христового й популяризувати їх у різних регіонах України. За чотири попередні роки вони вже побували в Києві, Сумах, Чернігові, Сєверодонецьку, Одесі. У першу чергу молоді просвітяни Тернополя ідуть з вертепом до шкіл, дитячих притулків, тож головною їхньою аудиторією є діти й молодь, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Гнівані запрацювала сонячна електростанція
Батарею, котра складається із 350 PV-модулів і займає площу 500 кв. м., фахівці ТОВ «Вінницяенергосервіс» змонтували на даху виробничого приміщення Гніванського шиноремонтного заводу за кресленнями та технічними умовами замовника. Потужність другої в Україні (після Криму) фотогальванічної електростанції становить 35 кВт, за рік роботи вона здатна заощадити понад 800 тонн вугілля, не маючи при цьому шкідливих викидів. За потреби об’єкт вартістю 1 млн. 500 тис. грн. може забезпечити електроенергією 20 будинків. Окупиться ж він, за оцінками фахівців, упродовж 4 років. І це навіть за тієї умови, коли, за оптової ціни електрики на вітчизняному ринку 52 коп. за 1 кВт, виробник реалізовуватиме її удесятеро дешевше. До речі, у Молдові на сьогодні працює 70 сонячних електростанцій, у Словаччині та Чехії 40 та 50 тисяч відповідно. А до 2015 року в Європі в такий спосіб вироблятиметься чверть всієї електроенергії, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
Роботи багато — заробітків менше
Донецька міська служба зайнятості відзвітувала: показник безробіття серед городян знизився в січні до рекордних 0,7%. Сталося це внаслідок того, що допомогою комунальної служби в пошуках роботи скористалися протягом минулого року 18,5 тис. осіб, в тому числі — 10 тис. молодих людей віком до 35 років. Їм було надано 7,9 тис. вакансій, здебільшого, правда, традиційних робочих професій чи навіть некваліфікованих працівників. А от знайти вільне місце щойно випущеному донецькими вишами економісту, обліковцю-бухгалтеру чи промисловому екологу непросто, бо фахівців таких професій на регіональному ринку праці забагато. Зі свого боку, донеччани намагаються будувати власні виробничі біографії з урахуванням престижності та рівня зарплат у тій чи іншій галузі. Тут у пригоді стає повідомлення обласного управління статистики, згідно з яким «найдорожчими» залишаються шахтарська праця (середня зарплатня 4 088 грн. на місяць), а також банківська сфера (3 879 грн.), виробництво коксу та нафтопродуктів (3 719 грн.), металургія (3 547 грн.). На протилежному кінці «параду окладів» торгівля (2 013 грн.), освіта (1 862 грн.), легка промисловість (1 512 грн.). Ну а найнижча зарплатня, згідно зі зведенням облстату, в працівників рибного господарства (1 404 грн.), повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.