Черкаси запрошують на Велику коляду
Відчути різдвяний дух пропонують 16 січня в Черкасах, де вперше відбудеться святковий фестиваль «Велика коляда». У дійстві візьмуть участь понад 10 творчих колективів Львова та Черкас. Фестиваль заохочує учасників до виконання колядок, щедрівок, віншувань та інших різдвяних творів. «Цей фестиваль існує вже понад 15 років і масштабно відбувається у Львові. Цього року ми вирішили провести його одноденний аналог у нашому місті, — розповідає начальник Управління культури та туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька. — Сподіваюся, що знайдемо його поціновувачів і в Черкасах, а наступного року вже проведемо фестиваль у більш широкому форматі». У рамках фесту протягом дня в приміщенні Черкаської філармонії відбудеться концерт за участю п’яти творчих колективів Львова (театр вертеп і хори) та шість місцевих колективів. А також на площі біля податкової пройдуть народні гуляння з вітаннями творчих колективів, ватрою та пригощанням пряниками, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.
На Рівненщині близько тисячі учнів отримали нові школи
На Рівненщині у селах Познань та Богуші, де один із найвищих показників народжуваності, відкрили нові школи. На їхнє будівництво уряд виділив майже 40 мільйонів гривень. Нові навчальні заклади, побудовані за сучасними технологіями та обладнані необхідною технікою, відкрили віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов та голова облдержадміністрації Василь Берташ. У селі Познань на нову школу чекали майже півтисячі учнів. Після того, як у 2009 році пожежа знищила дерев’яну школу, збудовану ще 1958 року, діти вчилися у непристосованих приміщеннях — старих хатах із пічним опаленням. Новий триповерховий навчальний заклад на 600 учнів звели за три місяці. Школярі навчатимуться у просторих класах, з-поміж яких і сучасний комп’ютерний, а ще — їдальня, майстерня і спортзал. Крім того, школа має автономну котельню, яка працює на альтернативному паливі. У селі Богуші збудовано школу на 350 місць. Але на сьогодні на Рівненщині залишається більше двох десятків аварійних шкіл, тож розроблено обласну програму будівництва загальноосвітніх навчальних закладів на п’ять років, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Віталій Кличко обрав дату наступного бою
Український боксер-суперваговик Віталій Кличко домовився про строки проведення бою з кубинцем Одланьєром Солісом. Кличко-старший зустрінеться з Солісом 19 березня 2011 року в Кельні на арені Cologne Arena, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на інтернет-видання Boxingscene. Соліс — обов’язковий претендент на титул чемпіона світу за версією WBC (Всесвітня боксерська рада), який належить Кличку. За неофіційними даними, Соліс отримає за цей поєдинок 1,4 млн. євро. Водночас промоутерська компанія братів Кличків K2 Promotions отримає права на телетрансляцію бою. Який саме прибуток від поєдинку отримає український боксер, не уточнюється. Соліс завоював право зустрітися з Кличком у грудні 2010 року, перемігши американця Рея Остіна, якого було дискваліфіковано за удар після гонга. На професійному рингу Соліс, який став олімпійським чемпіоном у 2004 році в Афінах, провів 17 поєдинків, у всіх отримав перемоги (12 — достроково). Кличко-старший востаннє захист свого титулу провів у жовтні 2010 року. Киянин переміг американського боксера Шеннона Бріггса.
Як називають маленьких українців
Найпопулярнішими іменами 2010 року в Україні стали — Олександр, Анастасія та Софія. Ці імена, за даними прес-служби Міністерства юстиції, не втрачають популярності в Україні щонайменше останні 10 років. Майже такими ж популярними минулого року були імена: Марія, Ганна (Анна), Дар’я (Дарина, Дарія), Вікторія, Поліна, Катерина, Єлизавета, Аліна, Олександра, Кристина, Соломія. Серед чоловічих імен найчастіше обирали також Максим, Артем, Данило (Даніїл, Даніл), Микита (Никита), Владислав, Денис, Андрій, Дмитро, Кирило (Кирилл), Іван, Назар, Богдан. Цікаво, що в різних регіонах можна прослідкувати окремі уподобання щодо вибору імен. Так, у Дніпропетровській області найпопулярнішими були імена Арсен (Арсеній), Валерій, Ростислав. У Закарпатській області — Євгенія, Наталія, Каміла, Ксенія. В Івано-Франківській області — Влада, Павло, Тарас. У Львівській області — Марта. У Кіровоградській області — Іванна. У Миколаївській області — Аліса, Мілана, Злата. В Одеській області — Уляна, Владислава, Альона. У Полтавській області — Надія, Тарас. У Харківській області — Ксенія, Уляна, Варвара, Злата. У Хмельницькій області — Владислава, Ілона, Іванна, Мар’яна, Василь, Вадим, Захар, Костянтин. У Чернівецькій області — Богдана, Валентин, Георгій. У Києві — Варвара, Аліса, Ксенія. В органах РАЦС відзначають, що у 2010 році, як і в минулих роках, значна кількість батьків наполягала на тому, щоб імена Ганна, Христина, Данило, Микита, Кирило, Гліб, Пилип були зазначені за прикладом російського правопису. Досить часто, за бажанням батьків, дітям присвоюються імена, які не відповідають правилам правопису і можуть в подальшому спричинити колізію при оформленні будь-яких документів. Наприклад, зустрічаються такі форми чоловічих імен як Тімур, Раман, Владімір, Данііл, Доніель, Кірілл, Філіп. Трапляються такі незвичні форми жіночих імен як Катіріна, Лізавєта, Єлісавета, Єліна. А до рідкісних імен у 2010 році потрапили такі популярні колись імена як Герман, Родіон, Владлен, Влас, Лев, Ян, Мирон, Альбіна, Анжеліка, Віталіна, Елеонора, Майя, Ніка, Регіна, Сніжана, Лада, Рената, Ельвіра, Таміла, Нора, Дана, Еліна, Нонна, Клара, Зося, Стелла, Орися, Юстина, Юліана, Неоніла.
За усиновлення дітей даватимуть тримісячну відпустку
Відтепер люди, які всиновлюють дітей-сиріт, зможуть отримати відпустку від 56 до 70 робочих днів. Президент Віктор Янукович підписав зміни до деяких законів щодо оплати одноразової відпустки у зв’язку з усиновленням дитини, повідомляє «Українська правда». Так, особі, яка усиновила дитину-сироту або дітей, позбавлених батьківської опіки, старших трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів. У разі всиновленні двох або більше дітей відпустка становитиме 70 календарних днів. Причому в ці дні не враховуються святкові й неробочі дні. Відпустка надаватиметься після набрання чинності рішенням про усиновлення дитини. Якщо усиновлювачами є подружжя, то «вихідні» надаватимуться одному з них на їхній розсуд.