Завершився IV Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Назустріч мрії»
Дитячий благодійний фестиваль «Назустріч мрії» з 2007 року допомагає дітям розкрити свої таланти та здійснити найзаповітніші мрії. Цього року у всеукраїнському дитячому творчому конкурсі під гаслом «Запали мрію!» взяло участь понад 2 000 талановитих дітей-сиріт з дитячих будинків та шкіл-інтернатів у дев’яти найбільших містах України — Києві, Івано-Франківську, Черкасах, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі, Запоріжжі та інших. Зіркове журі протягом року обрали 324 фіналісти у номінаціях «вокал», «хореографія» та «оригінальний жанр». Гран-прі фестивалю «Назустріч мрії» отримала 16-річна Софія Козак зі Стрілківської школи-інтернату, що під гітару виконала зворушливу пісню «Зима в твоїх очах», слова і музику якої написала сама. Софія отримала в подарунок ноутбук та стала першою учасницею дитячої команди переможців фестивалю «Назустріч мрії», що влітку 2011 року відправляться на конкурс талантів «Слов’янський вінець» до Болгарії. Інша талановита співачка, 17-річна Вікторія П’ятко, яка вразила всіх блискучим виконанням авторської реп-композиції «Мечта» та посіла третє місце в номінації «вокал» серед молоді, отримала спеціальний приз від Шона Карра — музиканта, фронтмена групи DVS та чоловіка Євгенії Карр — запис пісні на його студії звукозапису Lakeside Studio. Неперевершений акробат Михайло Гаврилюк, що виконував вражаючі «Акробатичні фантазії» за допомогою самих лише рук — адже хлопець має інвалідність та пересувається на інвалідному візку, отримав спеціальний приз від друга та партнера фестивалю Андрія Клименка — новенький ноутбук, а також спеціальний приз від мережі готелів «Акорд» — путівку на вікенд до Львова, такі путівки також отримали Козак Софія — до Києва й Олександра Усок — до Одеси. Призи й подарунки від фестивалю у вигляді зимових курток, шапок, спортивних костюмів, рюкзаків, м’яких іграшок, канцтоварів, засобів гігієни, отримали всі без винятку учасники фіналу — адже всі вони зробили такі відважні кроки назустріч власним мріям, повідомляє Тетяна КИРИЙЧУК.
Очікування шкодить психіці
Фахівці з Гарварду встановили, що якщо ви нервуєте, чекаючи, наприклад, на результати аналізів, значить, у вас серйозні проблеми з психікою. Було проведено аналіз стресу у більш як 200-т жінок, які повинні були пройти різні діагностичні аналізи та процедури. Частині жінок належало пройти дослідження на наявність того або іншого виду раку, інші перевіряли здоров’я печінки. З’ясувалося, що після проходження процедур і здачі аналізів рівень стресу у деяких жінок помітно підвищився. Додаткові обстеження дозволили експертам зробити висновок, що у цих жінок велика ймовірність проблем із психічним здоров’ям. Фахівці з Бостона порадили своїм колегам лікарям серйозно ставитися не тільки до постановки діагнозу, але і до психологічної допомоги хворому, оскільки за період очікування він може перенервувати, повідомляє УНІАН з посиланням на newsland.ru
Скільки лікарів не вистачає Україні
В Україні не вистачає 46-ти тисяч лікарів і 20-ти тисяч молодших медичних спеціалістів, повідомляє УНІАН з посиланням на голову профспілки працівників охорони здоров’я Вікторію Коваль. Голова профспілки наголосила, що через низьку зарплату і низький соціальний захист у галузі існує значна кадрова проблема. «Щороку охорона здоров’я в Україні втрачає понад шість тисяч лікарів. Ми отримали ситуацію, коли медики йдуть в інші сектори економіки, емігрують до сусідніх країн. Проблема й із залученням молоді, відтак 40% працюючого персоналу — особи пенсійного віку», — заявила В. Коваль. За її словами, ще складніша ситуація з кадровим забезпеченням спостерігається у сільській місцевості, де є такі медичні заклади, «у яких жодна посада не заміщена лікарем». «Відсутність житла, належної інфраструктури, проблеми щодо реалізації прав та гарантій медиків і фармацевтів — це основні чинники кадрової кризи на селі», — вважає В. Коваль. На її думку, вирішити ці проблеми змогло би фінансування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості з районних бюджетів, як це передбачено новою редакцією Бюджетного кодексу України.
У Черкасах спалахнула епідемія грипу
Станом на 6 грудня рівень захворюваності на ГРВІ та грип у Черкасах на 9% перевищує епідемічний поріг. Нині загальна кількість хворих становить майже три тисячі осіб, із яких 70% — це діти. Всього за минулий тиждень захворіло на 15% більше черкасців, ніж попереднього тижня. У місті з дня на день мають оголосити стан епідемії, аби уникнути масового поширення інфекції у подальшому. Про це повідомляє головний санітарний лікар Черкас Василь Загородній. У зв’язку з цим головний лікар Черкаської міської СЕС закликає городян отримати щеплення від ГРВІ та грипу, а також утриматися від відвідування публічних заходів. На думку Василя Загороднього, вакцинація — найефективніший спосіб уберегти себе від вірусної інфекції. «На сьогодні важко спрогнозувати, якими темпами хвороба поширюватиметься надалі. Єдине, що можна констатувати: кількість хворих на ГРВІ та грип у Черкасах постійно зростає. Тому раджу тим жителям міста, які ще не пройшли вакцинації, негайно її зробити, а також уникати місць великого скупчення людей. Якщо ж уже відчуваєте перші симптоми хвороби — відразу звертайтеся до медичного закладу», — зазначив головний санітарний лікар. Він також зауважив, що варто робити щеплення лише рекомендованими й перевіреними МОЗ України вакцинами. До таких, за словами лікаря, належать препарати «Ваксигрип», «Інфлувак», «Флюарекс» і «Грипол». Як зазначає директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олег Стадник, у першу чергу підлягають щепленню особи так званої групи ризику — це люди, що більше за інших контактують із хворими. «До них належать лікарі, працівники приймальних відділень лікарень тощо, а також працівники тих відділів міськвиконкому, що здійснюють прийом громадян, — розповідає Олег Стадник. — На сьогодні понад 650 осіб цієї групи ризику вже пройшли щеплення. Наразі робота триває. Щеплення відбувається вакциною, що закуплена за бюджетні кошти. Одна доза вакцини коштує в межах 70—90 грн. Загалом на щеплення було виділено приблизно 42 тис. грн», — повідомляє Анатолій БАБАК.