Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

9 грудня, 2010 - 00:00

Уряд дозволив тестування вакцин на українцях

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою розраховує поліпшити якість вакцин, що застосовуються в Україні, повідомляє «Українська правда» з посиланням на МОЗ. «Постанова приводить норми проведення клінічних та клініко-епідеміологічних досліджень медичних імунобіологічних препаратів в Україні у відповідність із міжнародними стандартами», — пояснили в МОЗ. Документом також дозволяються клінічні дослідження імунобіопрепаратів у лікарнях за добровільної згоди пацієнтів. Раніше такі препарати могли проходити тільки «польові дослідження», що полягали у вивченні наслідків їхнього застосування.

Як пояснила директор Центру імунобіологічних препаратів при МОЗ Ганна Мойсеєва, більшість вакцин, що застосовуються в Україні, імпортного виробництва. За її словами, вони тестуватимуться на пацієнтах тільки у випадку первинної реєстрації в Україні. «Тестування імунобіопрепарату проводитиметься на українській цільовій групі, якщо воно вже пройшло в країні виробника і довело безпеку та ефективність», — додала Мойсеєва.

Пропозицію взяти участь у дослідженні вакцин пацієнти одержуватимуть від лікарів у поліклініках разом з інформаційною угодою, де буде описано ризики і переваги такого співробітництва. «Дослідження цілком страхується міністерством на предмет ризиків. За участь у ньому не передбачено матеріальної компенсації. Переваги для пацієнта — захист від інфекцій, вакцинація проти яких не є обов’язковою, а щоб її отримати, потрібно заплатити. Щеплення від грипу, наприклад», — прокоментувала Ганна Мойсеєва. За інформацією МОЗ, постанова Кабінету Міністрів не пов’язана з нещасними випадками, що сталися в Україні після застосування імпортних вакцин.

У Черкасах творитимуть пряничні шедеври

Напередодні Нового року у Черкасах уперше в Україні створять композицію із солодких будинків, ялинок та казкових героїв «Смачна Новорічна країна». Також у містян з’явиться можливість навчитися розписувати пряники та створювати в домашніх умовах смачні новорічні будиночки на майстер-класах. Учитиме створювати пряничні шедеври відомий черкаський кулінар Андрій Крижанівський. Ідейною натхненницею цієї новорічної акції стала дружина міського голови Черкас Анжела Одарич.

«Плануємо щодня змінювати навчальну програму, — розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій. — Спочатку розповімо, як приготувати смачні деталі, яка технологія їхнього фарбування, де придбати їстівні прикраси, а потім проведемо майстер-класи із приготування новорічного декору, ялинкових прикрас, гірлянд, новорічних героїв тощо».

Пряниками та необхідним інвентарем забезпечить міська влада, хоча організатори не відмовляться, якщо учасники майстер-класів принесуть певні інгредієнти на випічку коржів з дому.Відкриття смачної виставки заплановане на 19 грудня у приміщенні торгово-розважального центру. Експозиція складатиметься з кількох частин: роботи, які виконувалися під час майстер-класів, загальна композиція «Смачна Новорічна країна» та конкурсні роботи, які творили вдома. Кожен відвідувач зможе визначити для себе найкращу роботу і проголосувати за неї. А вже 21 грудня відбудеться підбиття підсумків конкурсу та нагородження переможців, повідомляє Анатолій БАБАК.

Аудіоплеєри небезпечні для здоров’я

Бельгійськими ученими встановлено, що лише годинне прослуховування музики через портативні пристрої загрожує втратою слуху. Вони провели експеримент, в якому брали участь молодь віком 19—28 років. І з’ясувалося, що гучні звуки в навушниках призводять до механічних і метаболічних пошкоджень вуха. Перш за все, ушкоджується рецепторна частина слухового аналізатора. За даними торішнього звіту Єврокомісії, десять мільйонів громадян знаходяться на межі повної втрати слуху через надмірну любов до прослуховування музики через портативні пристрої. У зв’язку з цим може бути прийнятий закон, що обмежує максимальну гучність MP3-плеєра 85-ма децибелами. Органи Європейської комісії, що займаються стандартизацією, вирішили збавити гучність на всій території союзу вже до весни наступного року, тим самим встановивши ліміт гучності в цифрових портативних музичних апаратах, зокрема й популярної марки iPod, що продаються у всіх європейських країнах, повідомляє УНІАН із посиланням на vrach.tv.

Технологи створили «хустинку» від мобільного зв’язку

Для моментів, коли стільниковий телефон може стати перешкодою, було створено Phonekerchief. Це шматок матерії, який дозволяє забути про дзвінки та SMS — достатньо замотати в нього мобілку. Винахідники Phonekerchief вирішили, що таке пристосування в першу чергу стане в пригоді тим, хто через пристрасть до телефонів (чи з необхідності) ризикує зіпсувати стосунки з близькими. Тому вони внесли в свій винахід елемент романтики.

«Мій телефон відключений для тебе», — написано на хустинці для мобільного зв’язку. Щоб замотаний стільниковий термінал все ж виглядав елегантно, винахідники створили спеціальну інструкцію. Секрет Phonekerchief криється у здатності матерії екранувати радіосигнали. Таким чином поміщений всередину конверта з цієї тканини телефон стає невидимим для мобільної мережі. Хустинка буде доступною за 15 доларів, повідомляють «Подробиці» з посиланням на slashgear.com.

Газета: 
Рубрика: