Зоопарк у Луцьку реконструюють за грантові кошти
Цю приємну новину повідомив на останній робочій нараді луцький міський голова Микола Романюк. Гроші у сумі майже мільйон євро у рамках проекту за програмою транскордонного співробітництва Польщі, Білорусі та України отримає і місто-партнер Луцька у Республіці Польща — Замостя. Власне, Замостя вже частково відновило свій зоопарк за гроші Євросоюзу, і Луцьк має гарний приклад застосування гранту. Обласний центр Волині має один із найбільших — за площею — парк культури і відпочинку у центрі міста. Його площа становить майже 200 гектарів та багато років була недоглянута, як і сам зоопарк, що займає тут трохи більше чотирьох гектарів землі. Проте у лучан та волинян він не користується популярністю, бо роками перебуває в епіцентрі то одного, то іншого скандалу. Звірі тут живуть в неналежних умовах, часто голодують, а останньою краплею терпіння міської влади став продаж ведмежати, якого забрали від мами. У цю ситуацію втручалися й захисники тварин із міжнародних організацій. Лучани та мешканці області охоче відвідують зоопарк у сусідньому Рівному. Де у кілька разів більше тварин, їх утримують в умовах, наближених до природних, нема неприємного запаху, у вольєрах чисто тощо. Луцький міський голова Микола Романюк каже, що вже наступного року у зоопарку збудують нові домівки для ведмедів та левів, поміняють огорожу, комунікації, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
Львів готується до... ночі
Про місто Лева недаремно говорять, що воно відкрите для гостей не тільки вдень, а й уночі, й це засвідчує третя поспіль акція «Ніч у Львові», яка відбуватиметься 16 — 18 листопада і під час якої й городянам, і туристам запропонують понад 100 безкоштовних нічних екскурсій, театралізованих дійств, мистецьких перформансів у музеях, театрах, храмах, мандрівки містом від «Чудо-туру» та багато іншого. «Нічні гості» Львова також матимуть чудову нагоду відвідати джазовий концерт, літературні читання, вуличний кінопоказ, спуститися в підземелля ратуші, подивитися на місто з її вежі, побачити грандіозне фаєр-шоу, а ще — здійснити... шопінг. Відвідини заходів у першу ніч будуть безкоштовними, а на наступні дві ночі організатори встановлюватимуть індивідуальну акційну вартість від кожного з учасників проекту. Реєстрація охочих відвідати «Ніч у Львові» розпочнеться 1 листопада (lviv.travel). «Мета заходу — формування нового туристичного продукту у Львові», — розповіла «Дню» заступник керівника відділу промоції міста Львівської міськради Марта Іванишин. І додала, що Львів першим в Україні підготував для культурного відпочинку три ночі театралізованих екскурсій. Нагадаємо, що акцію «Ніч у Львові» проводять двічі на рік — у липні та листопаді. У липні 2012-го відбулося 100 екскурсій у 15 «нічних» об’єктах, і тоді «Ніч у Львові» відвідали понад 6 тис. людей, серед яких і туристи з Нігерії, Кіпру, Англії та Італії, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
У Кривому Розі відбувся фестиваль «Поклик серця»
Життєві труднощі вони долають упевнено, з усмішкою — у цьому їм допомагає пісня, запальні танці та інші захоплення, які спонукають до творчості. У Кривому Розі в гірничо-електромеханічному технікумі Криворізького національного університету відбувся регіональний етап І Всеукраїнського фестивалю сценічного мистецтва людей з вадами здоров’я «Поклик серця». Організаторами заходу стали Дніпропетровський центр Усеукраїнської асоціації працездатних інвалідів, криворізька громадська організація творчих інвалідів «Разом», Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, до доброї справи долучилися спонсори. «Спостерігаючи за виступами конкурсантів, я бачила їхні очі: це для них — як друге дихання, надія бути почутими суспільством», — зазначила член журі Ганна Приходько. «Якщо я сьогодні допоміг хоча б одній людині, отже, прожив своє життя недаремно, — сказав останнього дня фестивалю керівник обласного центру Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів Ігор Новиков. — Усім, що ви сьогодні творите, пересилюючи себе, ще раз доводите, що є повноправними членами суспільства, щоб вас ніхто не викреслював з життя. Дякую вам за ваш приклад, який подаєте нам, здоровим». Серед переможців було відзначено подружжя Ігоря і Вікторії Жукових із Нікополя, які вразили не тільки журі, а і глядачів своїми вокальним номерами; молодіжний колектив «Капуеро» — молоді люди із вадами слуху, який глядачі нагородили оваціями за майстерне виконання жагучих латиноамериканських танців; виступ криворізької поетеси Ольги Ковтун, «молодої зірочки» Лізи Рябошапки, яку журі визнало найкращим композитором фестивалю за її твори, що лунали на фестивалі. На переможців чекає творча подорож до Києва 3 — 4 грудня, де в Українському домі вони виступатимуть на гала-концерті, присвяченому Міжнародному дню інваліда, повідомляє Володимир ДУМАНСЬКИЙ, Кривий Ріг.